דיכאון – מה הטעם בחיים?

דיכאון הוא הפרעה נפשית נפוצה שבין מאפייניה נמנים: מצב רוח ירוד  לאורך זמן,  הערכה  עצמית נמוכה, ואובדן עניין והנאה מפעילויות הנחשבות בדרך כלל מהנות.

 

תאור מקרה

אלכס, בחור בן 23 מאשדוד, פנה אלי אחרי סבל של 4 שנים ואמר "אין לי תלונות על החיים. יש לי הורים ושתי אחיות הכי טובים בעולם. מרגיש אשם שאני בדיכאון כל הזמן. תוכלי לעזור לי?". הבטחתי לאלכס שאעשה את המקסימום כדי לעזור לו, אך איני מבטיחה ריפוי מלא לאיש. ריפוי מלא תלוי גם בהשתדלות מצד המטופל עצמו.

מזה 3 שנים שאלכס אינו עובד. הוא ניסה כל מיני תרופות כולל טבעיות ודבר לא הועיל – "איני ישן טוב בלילה. ניסיתי לשתות אלכוהול ולא עזר לי. אין חשק לעשות שום דבר, אפילו לאכול. רזיתי מאד בשנה האחרונה. הפסקתי אפילו לנגן, שזה הדבר שאני הכי אוהב. את הצבא הפסקתי אחרי שנה. שוחררתי עם פרופיל נפשי".

במבט ראשון אלכס נראה בחור חסון ומרשים. ואולם, בהסתכלות פנימה אל תוך נשמתו נשמעת זעקה של סבל אינסופי. הסבל נובע מחוסר יכולת לראות את המציאות כפי שהיא, אלא רק דרך משקפיים שחורים משחור. בדיקת עיניו העידה על תקלה חמורה במערכת העיכול, ועל חוסרים כמעט בכל דבר שחיוני לגוף (ויטמינים, חלבונים ומינרלים) עקב בעיה בספיגה. ציפורניו הראו שכבר כמה שנים אינו ישן כמו שצריך. בלשון היו סימנים לפגיעה בלב בגלל חוסר שינה, בריאות – עקב עישון, בכבד – עקב צריכת אלכוהול, ובכליות עקב פחד ו/או תרופות שלקח. פגיעת הכבד והכליות החמירה את החולשה של הגוף.

 

טיפול

אלכס סובל מרגישות לחיטה. על כן, עליו להמנע מאכילתה לחלוטין. בנוסף, אבחנתי מחסור חמור בויטמין D  ובספיגה של סידן שהובילו להפרעה חמורה בשינה.  טיפלתי בו בביו-אנרגיה במיוחד במערכת העיכול, וכן בלב, בריאות, בכבד ובכליות.

במטרה להגדיל ייצור של ויטמין D, הוריתי לו לחשוף ידיים רגלים ורצוי גם בית חזה לשמש פעם ביום עדיף בצהריים ל- 5 עד 10 דקות. בנוסף, המלצתי על תוספי תזונה שיעזרו להתגבר על נזקי החיטה.

כדי להבריא עליו להגיד תודה על כל דבר הכי קטן כמו ציוץ של ציפור, שמש זורחת ואפילו אם נרטב בגשם וכרגע זה רע בעיניו. היעד הוא להגיע לפחות למאה תודות ביום (לקב"ה, לעולם, למי שירצה).

עליו לרשום לעצמו חזון לעשר השנים הבאות. במה יעסוק, היכן יגור, מי יהיו שותפיו לחיים וכו'. עליו לרשום רשימה של כל התכונות החיוביות שלו, ולהגדיל אותה קצת מדי יום.

נתתי לאלכס תפריטים מפורטים, עצות לשיפור ההרגשה, והנחיות איך לצאת מנפילה פתאומית למצב רוח רע, כמו לצאת מהבית וללכת לבקר חברים או לבילוי.

 

תוצאות הטיפול

למחרת קצת חזרה לאלכס שמחת החיים, ועם הזמן הלכה והתחזקה. כעבור 3 טיפולים אמר: "חזר לי הטעם לחיים, וגם ממש טעם של אוכל שאני אוכל. כעת יש  ריח לפרחי היסמין בגדר ליד ביתי. קודם לא הרחתי אותם בכלל. מאז הטיפול שלך, כשאני שומע מוזיקה – אני מתרגש כשאני שומע זמר שאוהב, ומתחשק לי יותר לנגן ולעשות דברים. אני ישן מצוין ונרדם בקלות. כשאני קם בבוקר אין עייפות או קושי לקום. התחלתי לצאת עם בחורות, דבר שקודם לא היה לי ראש אליו. אפילו התחלתי לחפש עבודה באינטרנט. עכשיו יש לי כוח לעבוד. תודה שהחזרת אותי לחיים".

הכותבת היא סיגי גולן-נחמני

הכל קשור

ריפוי  גוף-נפש
טלפון:     077-9343474

ריבלין 11 נתניה

[email protected]
בקרו באתר: https://www.sigi.co.il

צילום תמונה: תמיר ישעיהו

כתיבת תגובה

אנחנו לא נשתף את כתובת המייל שלך עם אחרים. שדות חובה מסומנים *

שלח

 

גב, ברכיים, מע' השתן

עודף משקל

משקל יתר הפך בדורנו למגיפה והוא מאפיין את העולם המודרני. בחברת הילדים קורה פעמים רבות שמציקים לילד שמן וקוראים לו בכינויי גנאי. לאדם מבוגר עם

קראו עוד »
טור גוף-נפש

תשישות כרונית

תסמונת התשישות הכרונית (CFS – Chronic Fatigue Syndrome) מתאפיינת בתשישות ממושכת ובתסמינים נוספים, שאינם חולפים לאחר מנוחה. התסמינים לרוב הם: תשישות שאינה חולפת לאחר מנוחה, חולשה, כאבי ראש,

קראו עוד »
טור גוף-נפש

דלקת מפרקים

בשנים האחרונות חל ריבוי מחלות הקשורות לכאבי מפרקים, או כפי שהן מכונות 'דלקות פרקים'. כאבים אלה עלולים לנבוע מסיבות רבות, שכולן קשורות לנפש החולה ולתזונה

קראו עוד »