דלקות גרון חוזרות

דלקת הלוע ובלועזית פרינגיטיס (Pharyngitis) היא דלקת של הגרון היכולה לכלול גם דלקת של השקדים או שנית (Scarlatina).

80% מהמקרים נגרמים ע”י נגיף, והשאר ע”י חידק, לרוב סטרפטוקוקוס A. ברמה הנפשית הגרון מייצג את יכולת הביטוי שלנו. אם היא חסומה (מישהו משתיק אותנו) או מעוותת (אמירת שקרים, למשל) עלולה להתפתח דלקת בגרון. דלקת חוזרת באותו איבר מעידה על תקלה חמורה שלא מוצאת את פתרונה. אם האדם אינו מבין מה עליו לתקן עלול אותו איבר ללקות במחלה קשה יותר כמו סרטן.

 

תאור מקרה

זהבה בת 39, נשואה +2, עובדת בנק. בת זקונים מבין 6 ילדים. סובלת מדלקות גרון חוזרות מאז הילדות. עייפה מאד כל הזמן. הפעם, כשהתחיל כאב הגרון, החליטה לפתור את הבעיה מהשורש במקום לטפל רק בסימפטומים שלה: כאבי גרון וראש, קושי בבליעה, צרידות, נזלת וחום. “אני כבר מיואשת. את מבטיחה להציל אותי?” שאלה. כמו תמיד, אינני מבטיחה דבר. ברור שאעשה כל שאוכל כדי לעזור לה, אבל צריך מאמץ גם מצידה.


טיפול

מזה שנים רבות זהבה סובלת מקושי להתבטא. כבר בילדות חשה שאחיה הגדולים, כולם בנים, משתיקים אותה בטענה, שהיא קטנה ולא מבינה שום דבר. מאז הגיעה למסקנה, שלא משנה מה תגיד, איש לא יקשיב לדבריה. לטענתה, במקום עבודתה היא זוכה ליחס מזלזל ולעיתים משפיל. מנהלים ועמיתים נוהגים להתעלם ממנה, במקרה הטוב, או ללעוג להצעותיה לעיני כולם, במקרה הפחות טוב.

מבדיקת ציפורניה, לשונה ועיניה של זהבה אבחנתי שני מקורות לבעיה: בעיה בגרון עקב קושי להתבטא ורגישות למזון. היא רגישה ל: חלב פרה ומוצריו, שמרים ופטריות וכן בצורה זמנית לחיטה. עליה להמנע מסוכר שמחמיר את הדלקת, בהיותו מהווה דלק המזין  טפילים כמו חידקים.

זהבה טופלה בביו-אנרגיה בעיקר באזור הגרון וכן בכבד שנפגע, עקב נטילת אנטיביוטיקה בתדירות גבוהה לאורך שנים רבות. היא חשה התחממות בגרון ובכבד. הטיפול בכבד ארך זמן רב יותר מאשר בגרון כי הנזק לכבד היה חמור. זו הסיבה לעייפות הרבה של המטופלת. כמו כן, טופלה מערכת העיכול לכל אורכה.

ברמה התודעתית, הסברתי למטופלת איך לא לקחת ללב יחס מזלזל מאחרים, וכיצד לבנות גבולות ברורים וחזקים מול הזולת. המקור ליחס המזלזל הוא זהבה בעצמה- בגלל שהיא לא מעריכה את עצמה מספיק, היא מקבלת מראה מגדילה בדמות עמיתים לעבודה שמזלזלים בדבריה. ניתנו לה כלים שיגדילו את הערכתה העצמית וישקפו לה שהיא שווה הרבה יותר ממה שחשבה עד כה.

 

תוצאות הטיפול

בתום הטיפול זהבה הרגישה טוב. כאב הגרון והקושי בבליעה נעלמו.  גם למחרת לא היה כאב. עד מהרה זהבה למדה איך להתבטא במקום עבודתה בצורה עניינית ולא רגשנית. עמיתיה ומנהליה למדו לכבד אותה ולהודות על רעיונותיה החכמים והתורמים.

זהבה הגיעה לשני טיפולים נוספים לתיקון מערכת העיכול ולריפוי מלא של הכבד. כעבור שני טיפולים בלבד נעלמה הרגישות לחיטה. בבנק בו עבדה הוצע לה קידום משמעותי. סימן שזהבה התאמצה ושינתה את היחס שלה לעצמה. כעת היא מעריכה את עצמה הרבה יותר מאשר בתחילת הטיפול, והעולם סביבה משתנה בהתאם. דלקת הגרון הכרונית הפכה לזיכרון רחוק ולא תשוב, אם זהבה תזכור תמיד, שהקול שלה נשמע ושמכבדים את דעותיה.

 

הכותבת היא סיגי גולן-נחמני

הכל קשור

ריפוי  גוף-נפש

טלפון:     077-9343474

sigalitgn@gmail.com

בקרו באתר  https://www.sigi.co.il

צילום תמונה: תמיר ישעיהו

הפוסט הבא
הפוסט הקודם

כתיבת תגובה

אנחנו לא נשתף את כתובת המייל שלך עם אחרים. שדות חובה מסומנים *

שלח

 

סרטן

בדיקת ממוגרפיה תקינה

לאשה תושבת חו”ל התגלה גוש בשד. היא טופלה מרחוק פעם אחת. כמובן הקפידה על הנחיות התזונה שנתתי לה, והשתנתה ברמה הנפשית כמו שהנחיתי אותה. כעבור

קראו עוד »
מתכונים

ממתק לאורז

הממתק לאורז הוא אחד המאכלים האהובים ביותר על אורחינו. מכינים אותנו בשבתות ובחגים ולכבוד אורחים מיוחדים. קודם מכינים אורז טעים. האהוב עלינו הוא ‘שחרזד’, שהוא

קראו עוד »
דיכאון וחרדה

החזרת שמחה לנערה בדיכאון

נערה בת 16 הגיעה לטיפולי במצב עגום עם דיכאון ממושך. לאחר שהוסרו מזונות רעילים מתפריטה (מזונות שרגישה אליהם כמו חיטה) וטופלה בביו-אנרגיה חזרה אליה שמחת

קראו עוד »