דלקת סימפונות (ברונכיטיס)

ברונכיט או ברונכיטיס  (Bronchitis) היא דלקת של הסימפונות (דרכי הנשימה). לדלקת זו מחוללים רבים – הן נגיפיים והן חיידקיים. זאת מחלה בלתי נעימה. על אחת כמה וכמה כשמדובר בתינוק בן שלושה חודשים.

 

תאור מקרה

קובי הוא איש צבא קבע, נשוי ואב לשני ילדים, המשרת בבסיס גדול במרכז הארץ. הגעתי בבוקר כדי להרצות ביחידתו. בסיום ההרצאה טענתי, שלדעתי, כל בעיות הגוף מקורן בנפש האדם. קובי ניגש אלי מיד עם תום ההרצאה כדי לשאול, מה הסיבה לכך שהתינוק שלו אושפז כעת עם בעיות נשימה וחשש לברונכיט. לבקשתו של קובי, עוד באותו יום הגעתי למחלקת ילדים בבית חולים כדי לטפל באריאל – התינוק של קובי.

 

טיפול

במחלקת הילדים חיכתה לי לאה אמו של אריאל והובילה אותי לחדר בו שכב. תינוק יפה בעל עיניים גדולות ויפות הסתכל עלי וחייך. חייכתי אליו בחזרה, והנחתי את ידי על החזה שלו. תוך כדי הטיפול בביו-אנרגיה התחלתי לדבר אל לאה. שאלתי אותה שאלה פשוטה: "מה קורה אצלכם בבית?" ובלי לפרט את השאלה, התשובה המלאה ניתנה מיד. "אני צועקת הרבה בבית, ורבה המון עם בעלי… על שטויות… אני יודעת שזה לא בסדר, אבל מה אני יכולה לעשות?", כך ענתה לאה.

הסברתי ללאה שהתינוק מאותת להוריו כמה מזיקה האווירה העכורה לכולם. הוא רק מבטא את זה בגופו. כשמישהו בבית חולה בברונכיט זה מעיד, בדרך כלל, על אוירה של רוגז ומריבה בבית.

לאה קיבלה ממני כלים איך להחזיר מהר מאד את החיים למסלולם התקין, איך להעביר מסרים במשפחה ללא אוירה עכורה ומאיימת.

בסוף הטיפול אריאל השתעל שיעול חזק מאד, ומיד אחריו הנשימה שלו חזרה להיות תקינה.

 

תוצאות הטיפול

למחרת בבוקר התקשר קובי לספר שבדיוק הסתיים ביקור הרופאים. "זורקים אותנו מהמחלקה. זהו! הולכים הביתה" כך סיפר לי.  שאלתי אותו מה אמרו שיש לילד. "כלום", אמר קובי, "אפילו לא נתנו המשך טיפול, לא אינהילציות ולא סירופ. שום דבר. תודה שבאת עוד באותו יום לטפל באריאל. אשתי ואני אסירי תודה".

 

הכותבת היא סיגי גולן-נחמני

הכל קשור

ריפוי  גוף-נפש

ריבלין 11 נתניה

טלפון:  077-9343474   

[email protected]

בקרו באתר  https://www.sigi.co.il

צילום תמונה: תמיר ישעיהו

כתיבת תגובה

אנחנו לא נשתף את כתובת המייל שלך עם אחרים. שדות חובה מסומנים *

שלח

 

טור גוף-נפש

אסתמה

אסתמה, ובעברית קצרת (הנשימה) או גנחת (הסימפונות) היא אחת המחלות הכרוניות השכיחות ביותר בעולם. זוהי מחלה ריאתית כרונית חסימתית התקפית. ההתקפים נגרמים בדרך כלל עקב אלרגיה.  ריר צמיגי המופרש מדפנות קנה הנשימה חוסם את

קראו עוד »