כאבי גב – סיבות ופתרונות

כאבי גב נפוצים מאד באוכלוסיה הבוגרת. רובנו סבלנו או נסבול מכאבי גב בתקופה מסוימת בחיינו. עמוד השידרה מייצג בעיקר את הכליות. אם הכליות אינן מתפקדות כראוי, עמוד השידרה ושרירי הגב מאותתים לנו על כך באמצעות כאב.

 

תאור מקרה

יהונתן בן 33 מאלעד, נשוי + 4, מעשן וסובל מזה חצי שנה מכאב גב תחתון. כאב זה גרם לו לצרוך משככי כאבים מסוגים שונים. למרבה הצער, הכדורים והמשחות שבהם השתמש לשיכוך כאבים רק החמירו את מצבו, מכיוון שפגעו פגיעה קשה עוד יותר בכליות וגם בכבד.

 

טיפול

אבחנתי בעיית כליות חמורה בעיקר בכליה הימנית המייצגת פחד ברמה הנשמתית. ואכן, יהונתן מפוחד מאד. לפני כחצי שנה אשתו איימה שהיא עלולה לעזוב אותו. במקום עבודתו היה לאחרונה גל פיטורים, והוא חש חוסר ביטחון כלכלי. בנוסף, בנו התינוק סובל מכאבי אוזניים כמעט מאז שנולד, ובתו המתבגרת סובלת מפצעי בגרות בפניה בעיקר בסנטר.

הסברתי ליהונתן שמחלות הילדים מראות לו מה עליו לתקן בעצמו. אוזניים מייצגות כמה דברים. אבל כשיש נוזלים או דלקות באוזניים, לרוב זה מסמל בעיית כליות. אותו דבר במקרה של פצעי בגרות. בדרך כלל, כשיש קושי לכליות לסנן את הדם, נוצרים המוני פצעים על העור.

טיפלתי ביהונתן בביו-אנרגיה בכליות ובכבד, ותוקנו נזקי העישון שהצטברו גם בריאותיו.

במטרה לשפר תיפקודי כליות המלצתי לו ראשית כל להפסיק לעשן, כי הכליות נהרסות בגלל הטבק ולא רק הריאות. עליו להפחית מאד צריכת מלח (לשאוף ככל הניתן לאפס) ולשתות יותר מים. המלצתי לו להרבות באכילת: גבעולי סלרי וסלרי בכלל (שורש, עלים), זרעי דלעת לא קלויים, שני אגוזי ברזיל ביום, שעועית בכלל, ובפרט שעועית לבנה גדולה (kidney bean)  ושעועית שחורה אחרי שהושרו והונבטו, אננס טרי, ומנגו (רק בעונה). לאכול יותר דגים ואצות, ומעט מאד אם בכלל בשר בקר (מקסימום פעם בשבועיים- רק בשבת). בלילה כדאי לשכב על הצד ולהצמיד בקבוק מים חמים לגב התחתון לצורך חימום הכליות בזמן השינה. מועיל גם, כמו תמיד, לקרוא תהילים, ובמיוחד תהילים כ"ו עוזר לכליות.

 

תוצאות הטיפול

יהונתן יצא מהטיפול ללא כאב גב, והפסיק לעשן מיידית. לטיפול השני הגיע עם כאב גב קל. שאלתי אותו אם חזר לפחד, והוא ענה שכן. לימדתי אותו שיטות להתגבר על הפחד. אחרי הטיפול השלישי כאב הגב נעלם לגמרי ולא שב. לתינוק שלו חלפו בעיות האוזניים, ולבתו נעלמו פצעי הבגרות.

 

הכותבת היא סיגי גולן-נחמני

הכל קשור

ריפוי  גוף-נפש

ריבלין 11 נתניה

טלפון:     077-9343474

[email protected]
בקרו באתר: https://www.sigi.co.il

צילום תמונה: תמיר ישעיהו

כתיבת תגובה

אנחנו לא נשתף את כתובת המייל שלך עם אחרים. שדות חובה מסומנים *

שלח

 

גב, ברכיים, מע' השתן

עודף משקל

משקל יתר הפך בדורנו למגיפה והוא מאפיין את העולם המודרני. בחברת הילדים קורה פעמים רבות שמציקים לילד שמן וקוראים לו בכינויי גנאי. לאדם מבוגר עם

קראו עוד »
גב, ברכיים, מע' השתן

דלקות אוזניים בתינוקות

השעה 3:00 בלילה, התינוק בוכה וצורח מכאב, סובל מחום, ומושך לעצמו באוזניים? כמעט כל הורה חווה מצב דומה של דלקת אוזניים לפחות עם אחד מילדיו.

קראו עוד »
גב, ברכיים, מע' השתן

כאבי אוזניים

כאבי אוזניים יכולים לנבוע מכמה סיבות. אחת הסיבות השכיחות היא דלקת האוזן התיכונה (otitis media). לרוב סוג זה של זיהום אוזני קשור לגודש באף, לפגיעה

קראו עוד »
גב, ברכיים, מע' השתן

מיגרנות

מיגרנה (בעברית : צדעת, צִלְחָה, או צַלְחִית) מאופיינת בהתקפים של כאב חד, הפוגעים בדרך כלל בחצי אחד של הראש. למיגרנה מתלוות לעתים קרובות בחילה, הקאה, רגישות גבוהה לאור ולרעש, ולעתים נדירות

קראו עוד »