כאבי גב – סיבות ופתרונות

כאבי גב נפוצים מאד באוכלוסיה הבוגרת. רובנו סבלנו או נסבול מכאבי גב בתקופה מסוימת בחיינו. עמוד השידרה מייצג בעיקר את הכליות. אם הכליות אינן מתפקדות כראוי, עמוד השידרה ושרירי הגב מאותתים לנו על כך באמצעות כאב.

 

תאור מקרה

יהונתן בן 33 מאלעד, נשוי + 4, מעשן וסובל מזה חצי שנה מכאב גב תחתון. כאב זה גרם לו לצרוך משככי כאבים מסוגים שונים. למרבה הצער, הכדורים והמשחות שבהם השתמש לשיכוך כאבים רק החמירו את מצבו, מכיוון שפגעו פגיעה קשה עוד יותר בכליות וגם בכבד.

 

טיפול

אבחנתי בעיית כליות חמורה בעיקר בכליה הימנית המייצגת פחד ברמה הנשמתית. ואכן, יהונתן מפוחד מאד. לפני כחצי שנה אשתו איימה שהיא עלולה לעזוב אותו. במקום עבודתו היה לאחרונה גל פיטורים, והוא חש חוסר ביטחון כלכלי. בנוסף, בנו התינוק סובל מכאבי אוזניים כמעט מאז שנולד, ובתו המתבגרת סובלת מפצעי בגרות בפניה בעיקר בסנטר.

הסברתי ליהונתן שמחלות הילדים מראות לו מה עליו לתקן בעצמו. אוזניים מייצגות כמה דברים. אבל כשיש נוזלים או דלקות באוזניים, לרוב זה מסמל בעיית כליות. אותו דבר במקרה של פצעי בגרות. בדרך כלל, כשיש קושי לכליות לסנן את הדם, נוצרים המוני פצעים על העור.

טיפלתי ביהונתן בביו-אנרגיה בכליות ובכבד, ותוקנו נזקי העישון שהצטברו גם בריאותיו.

במטרה לשפר תיפקודי כליות המלצתי לו ראשית כל להפסיק לעשן, כי הכליות נהרסות בגלל הטבק ולא רק הריאות. עליו להפחית מאד צריכת מלח (לשאוף ככל הניתן לאפס) ולשתות יותר מים. המלצתי לו להרבות באכילת: גבעולי סלרי וסלרי בכלל (שורש, עלים), זרעי דלעת לא קלויים, שני אגוזי ברזיל ביום, שעועית בכלל, ובפרט שעועית לבנה גדולה (kidney bean)  ושעועית שחורה אחרי שהושרו והונבטו, אננס טרי, ומנגו (רק בעונה). לאכול יותר דגים ואצות, ומעט מאד אם בכלל בשר בקר (מקסימום פעם בשבועיים- רק בשבת). בלילה כדאי לשכב על הצד ולהצמיד בקבוק מים חמים לגב התחתון לצורך חימום הכליות בזמן השינה. מועיל גם, כמו תמיד, לקרוא תהילים, ובמיוחד תהילים כ”ו עוזר לכליות.

 

תוצאות הטיפול

יהונתן יצא מהטיפול ללא כאב גב, והפסיק לעשן מיידית. לטיפול השני הגיע עם כאב גב קל. שאלתי אותו אם חזר לפחד, והוא ענה שכן. לימדתי אותו שיטות להתגבר על הפחד. אחרי הטיפול השלישי כאב הגב נעלם לגמרי ולא שב. לתינוק שלו חלפו בעיות האוזניים, ולבתו נעלמו פצעי הבגרות.

 

הכותבת היא סיגי גולן-נחמני

הכל קשור

ריפוי  גוף-נפש

ריבלין 11 נתניה

טלפון:     077-9343474

sigalitgn@gmail.com
בקרו באתר: https://www.sigi.co.il

צילום תמונה: תמיר ישעיהו

הפוסט הבא
הפוסט הקודם

כתיבת תגובה

אנחנו לא נשתף את כתובת המייל שלך עם אחרים. שדות חובה מסומנים *

שלח

 

סרטן

בדיקת ממוגרפיה תקינה

לאשה תושבת חו”ל התגלה גוש בשד. היא טופלה מרחוק פעם אחת. כמובן הקפידה על הנחיות התזונה שנתתי לה, והשתנתה ברמה הנפשית כמו שהנחיתי אותה. כעבור

קראו עוד »
מתכונים

ממתק לאורז

הממתק לאורז הוא אחד המאכלים האהובים ביותר על אורחינו. מכינים אותנו בשבתות ובחגים ולכבוד אורחים מיוחדים. קודם מכינים אורז טעים. האהוב עלינו הוא ‘שחרזד’, שהוא

קראו עוד »
דיכאון וחרדה

החזרת שמחה לנערה בדיכאון

נערה בת 16 הגיעה לטיפולי במצב עגום עם דיכאון ממושך. לאחר שהוסרו מזונות רעילים מתפריטה (מזונות שרגישה אליהם כמו חיטה) וטופלה בביו-אנרגיה חזרה אליה שמחת

קראו עוד »