כשהכבד צועק “הצילו”!

אבחון מחלה הוא הבסיס לריפויה. ישנם איברים שקשה לדעת שהם במצוקה, כלומר מראים סימני מצוקה רק לפני שממש עומדים להפסיק לתפקד. כזה הוא הכבד שמסמל בעיקר את משכן הכעסים.

תאור מקרה
משה (שם בדוי) הוא רווק בן 34, עובד בשיפוצים, מעשן וצורך אלכוהול בסופי שבוע, וגם כוסית ויסקי מדי בוקר. הוא הגיע לטיפול בעקבות טיניטוס – תחושת טינטון באוזניו. טינטון יכול להופיע כזימזום, צלצולים או רעש בתוך האוזן, שמתגבר כשיש שקט מסביב. משה סבל מטינטון שנשמע לו כמו צפצוף מעצבן, כמו זה שהושמע בטלויזיה אחרי פסוקו של יום. כמו כן, פטריה גדולה מכסה את עורו באזור הכבד, ופטריות הופיעו כבר לפני שנים בציפורני בהונותיו. כל ציפורניו בגון צהבהב. בנוסף, מגיל צעיר סובל מרמות גבוהות של כולסטרול, מעייפות רבה ומכאבי ראש, שהופיעו כדקירות בצד ימין.

 

טיפול
במשך שנים רבות הכבד של משה ניסה לצעוק “הצילו” ואיש לא שמע אותו. הטינטון באוזניו ניסה “להעירו”. הדקירות בראש, במיוחד כשהן בצד ימין, מעידות גם הן על בעיה אפשרית בכבד. רמת כולסטרול גבוהה מעידה על ליקוי בתפקודי כבד. הפטריה שהופיעה באזור הכבד היתה נסיון נואש של הגוף לאותת לו בצורה מוחשית מה עליו לתקן. בתחילת הטיפול משה התקשה להבין את הקשר בין תזונה, עישון ומחשבות שמעסיקות אותו לבין בעיותיו הגופניות.
למשה היה כעס גדול על כל העולם. על הוריו ששלחו אותו לפנימיה, על מעסיקו שמשלם לו שכר זעום, על הנשים בחייו, על שכניו, על ראש העיר וכן הלאה. הכבד, שתפקידו בין היתר סינון רעלים, נפגע מאד מהכעס שצבר משה, וכבר עמד לקרוס תחת נטל הרעלים שהוכנסו אליו. זאת משום שבנוסף לכעס ברמה הנפשית (הרעל המסוכן ביותר), הוכנסו לגופו רעלים בלי להבין את ההשפעות ההרסניות שיש להם על הכבד. כוסית ויסקי בבוקר החל לשתות “בשביל הבריאות”, כי, לטענתו, הרופאה שלו אמרה לו: “זה יותר טוב מכל אנטיביוטיקה”. כמו לא די בכך, בעבודתו התעסק עם רעלים כמו ממיסים אורגניים בלי שום אמצעי הגנה. חומרים אלה עלולים לפגוע קשות בכבד, במוח ובעוד איברים.
משה החליט לקחת אחריות על חייו ועל בריאותו, ולו רק כדי להפטר מהטינטון המעצבן. הסברתי לו איך לא לכעוס ולא להיעלב משום דבר, איך להגן על עצמו (על העור, על העיניים ועל מערכת הנשימה) בשעת העבודה מפני הרעלים, איך להפסיק לעשן. עליו להמנע מ: חיטה (פוגעת בכבד של רוב האנשים), אלכוהול, מוצרי חלב פרה, שמרים ופטריות מכל הסוגים, מזון מטוגן, וירקות ממשפחת הסולניים. עליו להרבות באכילת אבוקדו, ארטישוק, שומר ופאפיה לצורך ניקוי ושיקום הכבד.
במהלך הטיפול משה חש התחממות בכבד, ולזמן קצר הרגיש זרם חשמלי קל, מה שמעיד על חומרת הבעיה בכבד. יהא עליו להגיע לעוד טיפול כדי להשלים את ריפוי הכבד.
למחרת הטיפול נחלש הטינטון משמעותית ונעלמו כאבי הראש. שלושה ימים אחרי הטיפול הטינטון נעלם כליל ואיתו העייפות ממנה סבל. בזכות הטינטון, משה ניצל, כנראה, מהשתלת כבד.

 

הכל קשור
יעוץ גוף-נפש ותזונה
לחיי בריאות ושמחה
טלפון: 077-9343474
sigalitgn@gmail.com
בקרו באתר: https://www.sigi.co.il

 

הפוסט הבא
הפוסט הקודם

כתיבת תגובה

אנחנו לא נשתף את כתובת המייל שלך עם אחרים. שדות חובה מסומנים *

שלח

 

סרטן

בדיקת ממוגרפיה תקינה

לאשה תושבת חו”ל התגלה גוש בשד. היא טופלה מרחוק פעם אחת. כמובן הקפידה על הנחיות התזונה שנתתי לה, והשתנתה ברמה הנפשית כמו שהנחיתי אותה. כעבור

קראו עוד »
מתכונים

ממתק לאורז

הממתק לאורז הוא אחד המאכלים האהובים ביותר על אורחינו. מכינים אותנו בשבתות ובחגים ולכבוד אורחים מיוחדים. קודם מכינים אורז טעים. האהוב עלינו הוא ‘שחרזד’, שהוא

קראו עוד »
דיכאון וחרדה

החזרת שמחה לנערה בדיכאון

נערה בת 16 הגיעה לטיפולי במצב עגום עם דיכאון ממושך. לאחר שהוסרו מזונות רעילים מתפריטה (מזונות שרגישה אליהם כמו חיטה) וטופלה בביו-אנרגיה חזרה אליה שמחת

קראו עוד »