כשהקיבה קורסת

גופנו וכל הסובב אותנו הוא הולוגרמה משוכללת שמראה לנשמה מה לתקן בעצמה. המטרה הראשונה של הקיבה היא לחמם את המזון. במקרה של בעיה בקיבה יציג את הבעיה במלוא עוצמתה דוד השמש (או החשמל או הסולר) שמטרתו לחמם את המים, וכן הכיריים (שרצוי מאד שיפעלו על גז). ברכב מיוצגת הקיבה ע"י המנוע. שלושה מקרים בהם טיפלתי מדגימים זאת יפה. לכל המטופלות היתה בעיה בחימום. הראשונה טענה: "אין לי מים חמים ומומחה לדודים לא פתר את הבעיה" – אחרי טיפול אינטנסיבי לקיבה ביקשתי ממנה לפתוח מים חמים בבית ולבדוק מצבם. וכך, שעה אחרי טיפול, נשלח אלי מסרון: "סיגי, יש לי מים חמים"!
למטופלת שניה – כיריים גז מוציאות להבה אדומה במקום כחולה, ולכל תחתיות הסירים נוספה שכבת פיח שחורה. המטופלת שבה לביתה אחרי הטיפול שהתמקד בקיבה, הדליקה את הכיריים והנה האש כחולה ואינה מוציאה פיח.
מטופלת שלישית עם בעיה בקיבה נשאלה לגבי הכיריים בביתה. היא התלוננה ששני מבערים- הגדול ביותר והקטן ביותר – כלל אינם פועלים. מיד לאחר הטיפול שבה לביתה והדליקה אותם. המבער הגדול דלק במלוא העוצמה. המבער הקטן- עוד לא. אמרתי לה שיש על מה לעבוד בטיפול הבא ולהשלים את הטיפול בקיבה. כמו שאומרים: "רומא לא נבנתה ביום אחד".
ברמה הנשמתית בעיית קיבה מייצגת אכזבה מעצמי, קורבניות, וקושי לעכל מציאות משתנה.

 

תאור מקרה

דינה בת 57, גרושה + 2 מחיפה. היתה בעבר קוסמטיקאית שכירה וכעת מובטלת. הגיעה אלי עקב קושי להירדם (גם עם 2 כדורי שינה), וכן בשל בעיות חמורות במערכת העיכול כמו צרבת וכיב קיבה (אולקוס) שמופיע אחת לכמה שנים. כיב הקיבה היה גורם לה לכאבים קשים באזור בית החזה. בתחילת הטיפול עלה מפיה ריח רע. אבחנתי שיש לה כעת הליקובקטור פילורי פעיל. לשאלתי "מה שלום דוד השמש"? ענתה שהתפוצץ לאחרונה, ואחר כך עפו לו הקולטים ברוח.

 

טיפול 

דינה קורבנית באופיה מה שמקשה עליה להירדם ולישון ברציפות. אדם קורבני מחכה בכל רגע שיפגעו בו, ומתוך צפייה להיפגע מתקשה מאד להירגע ולישון. האיבר העיקרי שנפגע הוא הקיבה שמייצגת קורבניות. חז"ל הכירו בחשיבות פעילות תקינה של הקיבה ליכולת לישון. כשהקיבה קורסת אין פירוק יעיל של המזון. לכן הגוף מעיר את האדם שיביא לו את המינרלים והויטמינים החסרים. הגלוטן ובעיקר החיטה עלולים להחמיר את מצב הקיבה.

צעד ראשון בדרך לריפוי הוא לקיחת אחריות. דינה התקשתה להכיר באחריותה לכל מה שקרה לה, במיוחד להתעללות מצד בעלה לשעבר. התעללות מתרחשת כשאדם מפחית בערך עצמו, כלומר בעל דימוי עצמי נמוך. כמובן, אין בכך כדי לפתור את בעלה מעבירה חמורה.

כשהנחתי את ידי על אזור הקיבה של דינה התפללתי לרפואתה, והיא חשה התחממות שהלכה והתגברה עד כדי כאב קל.  הסברתי לה שעליה להפסיק לחוש אכזבה מעצמה ולהפסיק תחושת קורבניות. דינה אישרה שאכן היא חשה שהחיים לא האירו לה פנים. שנים רבות סבלה מאד מבעלה האלים ומבעיות במקום עבודתה. חשה קורבן של כל הסובבים אותה ללא יכולת לצאת ממעגל הקורבניות. כמו כן, חשה אכזבה קשה מעצמה שלא הגשימה את ייעודה להפוך לספרית. הזכרתי לדינה, שלא מאוחר מדי להפוך לספרית. בימינו אנשים חיים בערך עד גיל 90 או 100 ויש מספיק זמן להגשים הרבה חלומות. אבל… עלינו להאמין בעצמנו כדי שהם יתגשמו!

דינה קיבלה הנחיות תזונה מפורטות. עליה להמנע מגלוטן לשבוע, וכן מחלב פרה וממוצריו, משמרים ומפטריות (הם מייצגים אנרגיה טפילית ומושכים אלינו טפילים ברמה הפיזית והחברתית). כמו כן, ניתנו לה 4 תוספי תזונה למילוי חוסרים.

 

תוצאות הטיפול

3 ימים אחרי הטיפול דינה חזרה לישון 8 שעות בלילה ואף להירדם בקלות מבלי ליטול כדורי שינה.

לטיפול השני הגיעה כמעט ללא ריח רע בפיה. דינה שמחה על כך שמצאה עבודה כספרית מתלמדת וכקוסמטיקאית במספרה גדולה במרכז העיר. דינה התקדמה למצב בו יכולה לעכל גלוטן וקיבלה תפריט חדש הכולל לחם שיפון או כוסמין ללא שמרים.

בטיפול השלישי דינה לא סבלה כלל מריח פה. במספרה שבה עבדה התקדמה מהר מאד למעמד של ספרית, ולא עוד מתלמדת.

 

הכותבת היא סיגי גולן-נחמני

הכל קשור

ריפוי  גוף-נפש

טלפון:     077-9343474

sigalitgn@gmail.com

בקרו באתר  https://www.sigi.co.il

 

כתיבת תגובה

אנחנו לא נשתף את כתובת המייל שלך עם אחרים. שדות חובה מסומנים *

שלח

 

טור גוף-נפש

תשישות כרונית

תסמונת התשישות הכרונית (CFS – Chronic Fatigue Syndrome) מתאפיינת בתשישות ממושכת ובתסמינים נוספים, שאינם חולפים לאחר מנוחה. התסמינים לרוב הם: תשישות שאינה חולפת לאחר מנוחה, חולשה, כאבי ראש,

קראו עוד »