לרפא כאבי ברכיים באמצעות טיפול בכליות

גופנו מייצג את נפשנו. אם נדע מה השתבש, ונתקן זאת ברמה הנפשית, מהר מאד יתרפא האיבר הפיזי.

תאור מקרה
גילה (שם בדוי) בת 53, נשואה עם 5 ילדים, עובדת כסייעת בגני ילדים. בעלה פוטר לאחרונה מעבודתו. גילה סבלה מכאבים חזקים בברכיה, ושום טיפול רפואי לא הועיל. גילה טוענת ששמנה מאד לאחרונה למרות שבקושי אוכלת משהו, וכל הזמן עושה דיאטות שאינן מועילות כלל. משקלה העודף רק החמיר את העומס על הרגלים שלה. לפני כחודש החל כאב גם בגב התחתון שעוד יותר מקשה עליה את התפקוד.

טיפול
הברכיים שלנו מייצגות בעיקר את הכליות. בימי קדם לא היו רנטגן, סי.טי. וכדומה, ובאמצעות בעיה באיבר חיצוני כבר אז ידעו לאבחן, שיש בעיה באיבר פנימי המקושר אליו. ביהדות ברכיים מייצגות פחד. לא לחינם אומרים “קיבלתי פיק ברכיים” כששומעים בשורה מפחידה. גם הכליות קשורות ביהדות קודם כל לפחד (אבל לא רק לפחד).
מצבה הכלכלי של גילה הורע לאחרונה, והפחד הזדחל לאיטו ופגע בכליותיה כפי שניכר ממצב ברכיה. הכאב בגב התחתון ניסה גם הוא לשדר את החמרת הבעיה בכליות. כבר במבט ראשון על גופה אמרתי לה: “אינך שמנה אלא אוגרת נוזלים. זה הכל מים”. הסברתי שהטיפול יתמקד בכליות. אם נתקן אותן היא לא תצבור עוד נוזלים (אחד מתפקידי הכליות – לסלק נוזלים עודפים מגופנו) ותרד מהר מאד במשקל.
בעת הטיפול דיברנו על איך לא לפחד ולקחת דברים יותר בקלות. הנחתי את ידי על אזור הכליות בגב התחתון שלה ועל הברכיים וגילה חשה התחממות. היא קיבלה הנחיות לתזונה מותאמת לבעיה בכליות, שאם תקפיד עליה תחוש הטבה ניכרת.
תזונת כליות: להפחית מאד צריכת מלח (לשאוף ככל הניתן לאפס). לשתות יותר מים. לאכול הרבה: גבעולי סלרי וסלרי בכלל (שורש, עלים), זרעי דלעת לא קלויים, שני אגוזי ברזיל ביום, שעועית בכלל, ובפרט שעועית לבנה גדולה (kidney bean) ושעועית שחורה אחרי שהושרו והונבטו קצת, אננס טרי, ומנגו (רק בעונה). לאכול יותר דגים ואצות ומעט מאד אם בכלל בשר בקר (מקסימום פעם בשבוע או אפילו פעם בשבועיים- רק בשבת). כל זה בנוסף לאכילת פירות וירקות טריים, לפחות ארוחה אחת מבושלת ביום (כמו ירקות ואורז מלא). גילה נאלצה להיפרד לתמיד מפריכיות האורז שכה אהבה (הן מזיקות מאד, לדעתי), ולהתחיל לאכול אוכל מזין ובריא בכמויות גדולות ולעיתים קרובות כמו “בפקודה”.
בתום הטיפול נעמדה המטופלת על רגליה וחשה הקלה גדולה- “איזה קטע, כמעט לא כואב לי! אני לא לוקחת מונית או אוטובוס. אני אלך ברגל”, כך הכריזה ” והלכה לביתה בשמחה.
20 יום לאחר הטיפול גילה דיווחה שירדה דרסטית במשקלה מבלי להפחית בכמות המזון שהיא אוכלת ומבלי לספור קלוריות, אלא כתוצאה מאכילה לפי הוראותי, כלומר כמויות גדולות של מזון. הסברתי לה שברגע שהכליות פועלות כמו שצריך נגמרת אגירת נוזלים בגוף, מה שגורם לירידה מהירה במשקל, וכתוצאה מכך להפחתת הלחץ על הרגליים. היום היא יכולה ללכת למרחקים ארוכים מבלי לסבול, ולתפקד כסייעת גננת בלי להתעייף בקלות.

הכל קשור
יעוץ גוף-נפש ותזונה
לחיי בריאות ושמחה
טלפון: 077-9343474
sigalitgn@gmail.com
בקרו באתר: https://www.sigi.co.il

 

הפוסט הבא
הפוסט הקודם

כתיבת תגובה

אנחנו לא נשתף את כתובת המייל שלך עם אחרים. שדות חובה מסומנים *

שלח

 

גב, ברכיים, מע' השתן

דלקות אוזניים בתינוקות

השעה 3:00 בלילה, התינוק בוכה וצורח מכאב, סובל מחום, ומושך לעצמו באוזניים? כמעט כל הורה חווה מצב דומה של דלקת אוזניים לפחות עם אחד מילדיו.

קראו עוד »
גב, ברכיים, מע' השתן

מיגרנות

מיגרנה (בעברית : צדעת, צִלְחָה, או צַלְחִית) מאופיינת בהתקפים של כאב חד, הפוגעים בדרך כלל בחצי אחד של הראש. למיגרנה מתלוות לעתים קרובות בחילה, הקאה, רגישות גבוהה לאור ולרעש, ולעתים נדירות

קראו עוד »
גב, ברכיים, מע' השתן

כאבי גב – סיבות ופתרונות

כאבי גב נפוצים מאד באוכלוסיה הבוגרת. רובנו סבלנו או נסבול מכאבי גב בתקופה מסוימת בחיינו. עמוד השידרה מייצג בעיקר את הכליות. אם הכליות אינן מתפקדות

קראו עוד »