לשון קשורה

 

הולדת תינוק היא אירוע משמח, אך לעיתים מתגלים ביילוד מומים שמצערים את משפחתו. לשון קשורה (Tongue-tie, Ankyloglossia) או לשון כלואה, היא דוגמה למום כזה. הלשון מחוברת לרצפת הפה בקרום דק שמגביל את תנועתה התקינה. לשון קשורה מקשה על היכולת לינוק. היא עלולה לגרום בעת היניקה לדימום בפיו של התינוק, ואף לכאבים בשד לאימו. זהו מום מולד השכיח יותר בקרב בנים מאשר בקרב בנות.

בדרך כלל, בתי החולים מציעים להורי התינוק לבצע ניתוח לניתוק של הלשון הקשורה. ואולם יש לזכור, שהניתוק הוא פרוצדורה רפואית, וכמו כל פרוצדורה רפואית כדאי לשקול יתרונות וחסרונות. לדעתי, חשוב להביא לידיעת ההורים, כי קיימת חלופה לא כואבת וללא נזק אפשרי, כפי שיפורט בטור זה.

 

תאור מקרה

איריס בת 35, עקרת בית, נשואה ואם לארבעה ילדים – שלוש בנות והבן שזה עתה נולד עם לשון קשורה. בבית החולים הוצע לבצע ניתוק של הלשון. ההורים התלבטו איך להתמודד עם הבעיה, ולשם כך הזמינו אותי לטפל בבעיה בבית היולדות.

 

טיפול

הגעתי למחלקת יולדות בבית חולים במרכז הארץ. התינוק שכב בעריסה שקופה לצד מיטת אימו. אביו ישב על כורסה. הסברתי להורים, שתינוקם בא לעולם עם מום, כדי להעביר להם מסר לגבי עצמם. לכן, מיד עם תחילת הטיפול, שאלתי את איריס מדוע הלשון שלה קשורה. התינוק רק מראה לה את הבעיה שלה עצמה.

בתגובה לשאלתי פרצה האם בבכי קורע לב, ובעלה ניסה להרגיע אותה. אחרי בכי ממושך הסכימה לומר: “קשה לי מאד עם הדודה הפרימיטיבית של בעלי”. בני  הזוג הסבירו, שיש לבעל דודה, שמאמינה בשדים ובעין הרע, ולכן “החליטה” מה צריך לעשות, כדי לשמור על שלומם של היולדת ושל הרך הנולד. הדודה הגיעה לבקר אותם בבית היולדות עם הפתעות כגון: סכין, מלח ושום, וציוותה  לשים מתחת לכרית של האם ושל התינוק. בנוסף ענדה סיכת דג זהב על הבגד של התינוק, סיכה בצורת עין על הסלקל שלו,  ועוד כל מיני “הפתעות” לביטול עין הרע.

הסברתי לאיריס, שכל עוד אינה עומדת על דעתה, שאין צורך בדברים האלה, הלשון של התינוק תישאר קשורה. איריס שוב התייפחה, וטענה, שהדודה תיעלב נורא, אם תגיע לביקור פתע ותגלה שה”הפתעות” היקרות שהביאה נעלמו.

הצעתי לה להתעמת בנימוס עם הדודה, ולהסביר שאין לדברים האלה מקום בחייה. אחרי דין ודברים, התקיימה בנוכחותי שיחה טלפונית עם הדודה. השיחה לוותה בבכי מצד איריס, מצד הדודה, ואפילו בעלה שישב על הכורסה בצד החדר הזיל דמעה.  הדודה הבטיחה לבני הזוג, שלא תתערב עוד בענייני “עין הרע וגירוש שדים”. היא הבהירה, שמעתה זו תהיה הבעיה שלהם, ושייאלצו לטפל בה בעצמם.

בהמשך טיפלתי בתינוק ובאימו באמצעות ביו-אנרגיה. לאם ולאב הובהר, שהרצון לרַצות את כל העולם יעלה בתוהו. אי אפשר להשביע את רצונם של כל האנשים, לא משנה מה נעשה. אדם צריך לנהוג לפי מה שהנשמה שלו מנחה אותו, ולא להיות מושפע כל כך מאחרים.

בתום הטיפול אמרתי להורים, שאם הבינו מה לתקן ברמת הנשמה שלהם, הכל יסתדר, בעזרת ה’, והלשון של התינוק לא תהיה קשורה.

 

תוצאות הטיפול

כעבור כמה שעות התקשר אלי האב. רופא בדק את התינוק וקבע, שאין צורך בשום התערבות רפואית. ברוך ה’, הלשון שלו תקינה לגמרי ואינה קשורה.

 

הכותבת היא סיגי גולן-נחמני

הכל קשור  

ריפוי  גוף-נפש

ריבלין 11 נתניה

טלפון:     077-9343474

sigalitgn@gmail.com

בקרו באתר: https://www.sigi.co.il

צילום תמונה: תמיר ישעיהו

הפוסט הבא
הפוסט הקודם

כתיבת תגובה

אנחנו לא נשתף את כתובת המייל שלך עם אחרים. שדות חובה מסומנים *

שלח

 

סרטן

בדיקת ממוגרפיה תקינה

לאשה תושבת חו”ל התגלה גוש בשד. היא טופלה מרחוק פעם אחת. כמובן הקפידה על הנחיות התזונה שנתתי לה, והשתנתה ברמה הנפשית כמו שהנחיתי אותה. כעבור

קראו עוד »
מתכונים

ממתק לאורז

הממתק לאורז הוא אחד המאכלים האהובים ביותר על אורחינו. מכינים אותנו בשבתות ובחגים ולכבוד אורחים מיוחדים. קודם מכינים אורז טעים. האהוב עלינו הוא ‘שחרזד’, שהוא

קראו עוד »
דיכאון וחרדה

החזרת שמחה לנערה בדיכאון

נערה בת 16 הגיעה לטיפולי במצב עגום עם דיכאון ממושך. לאחר שהוסרו מזונות רעילים מתפריטה (מזונות שרגישה אליהם כמו חיטה) וטופלה בביו-אנרגיה חזרה אליה שמחת

קראו עוד »