מיגרנות

מיגרנה (בעברית : צדעת, צִלְחָה, או צַלְחִית) מאופיינת בהתקפים של כאב חד, הפוגעים בדרך כלל בחצי אחד של הראש. למיגרנה מתלוות לעתים קרובות בחילה, הקאה, רגישות גבוהה לאור ולרעש, ולעתים נדירות אף חולשה או שיתוק בחצי הגוף.

יתכנו כמה סיבות נפשיות למיגרנה, ביניהן: כעס המביא לליקוי בכבד, מרירות הפוגעת בכיס המרה, ופחד המזיק לכליות.

 

תאור מקרה

קלודין בת 50, גרושה + 4 מרעננה, מנהלת בוטיק בגדים. המיגרנות החלו בגיל ההתבגרות, והחמירו כשהתחתנה. בחודש האחרון סבלה מהן יותר מאי פעם, לעיתים כל יום. קלודין נראית מבוגרת מכפי גילה, עם קמטים רבים בעיקר סביב העיניים, סובלת מעייפות ומעצירות כרונית. לאחרונה נבדקה בצורה מקיפה באמצעות מכשור רפואי מתקדם, אך לא ניתן מענה לבעיותיה.

 

טיפול

מבדיקת לשון וציפורניים שעברה עולה כי לקלודין בעיית כבד חמורה. אחד הסימנים הראשונים של בעיית הכבד הוא רמת כולסטרול גבוהה. ואכן קלודין אישרה, שרמת הכולסטרול שלה גבוהה. תוך כדי האבחון גיליתי בעיה בכיס המרה ובכליה הימנית.

טיפלתי בקלודין בביו-אנרגיה, והסברתי מה מקור המחלות שלה. כבד מייצג כעס ברמה הנפשית. "נכון, כעסתי על הספקים שלי. רבתי איתם. גם על הגרוש שלי, מהמר כפייתי, שבגללו נשארנו בלי שקל", אמרה המטופלת. לאחר ריפוי הכבד ביקשתי ממנה לעשות בעוד שבוע בדיקה של רמת כולסטרול בדם. ניתנו לה כלים כיצד להימנע מהכעס. זה בהחלט אפשרי לא לכעוס, או לפחות לא לכעוס מכל דבר.

לקלודין בעיית כיס מרה. זו גם הסיבה לעצירות שלה. עצירות משפיעה לרעה על כל הגוף ובעיקר פוגעת בכבד מכיוון שגורמת להצטברות רעלים, והאיבר שאמור לנטרל אותם הוא הכבד. עצירות גם פוגעת בעור הפנים וגורמת לקמטים מרובים. כיס המרה  מייצג מרירות. "אני מרירה על זה שהחיים לא חייכו אלי כמו שתכננתי. תכננתי להתחתן שוב ולא להישאר לבד. גם התכוונתי להוריד מחירים בחנות, ובמקום זה הספקים העלו לי מחירים", אמרה קלודין. בעת הטיפול היא הרגישה שדברים יוצאים מצד ימין של הגוף. היו אלה אבנים מכיס המרה. המלצתי לה: "רק שתי יותר מים, ותשכחי מה זו עצירות".

בנוסף, טופלה הכליה הימנית של קלודין, והוסבר לה איך לא לפחד. הכליה נפגעה מחשש לירידה בהכנסות ולעתידה הכלכלי בכלל, כי לא חסכה לפנסיה.

לבסוף, טיפלתי גם בראש של המטופלת. הנחתי את כפות ידי בגובה של 20 ס"מ מעל לראשה. תוך כדי הטיפול היא אמרה: "אני מרגישה התחממות בתוך הראש, מבפנים, ו… משהו מוזר קורה לי בעור של הפנים. כאילו משהו זז לי בעור". הסברתי לה שאעשה הכל כדי שלא יכאב לה הראש. אך באותו רגע לא הבנתי כיצד מושפע מכך עור הפנים. הודיתי בפניה, שאין לי מושג למה משהו זז בעור הפנים שלה.

 

תוצאות הטיפול

בסיום הטיפול נעלמה לקלודין המיגרנה איתה נכנסה אלי.  לטיפול השני הגיעה מאושרת וזוהרת: "לא תאמיני, נעלמו לי הקמטים. הפנים כמעט לגמרי חלקות. מכרי שאלו אם עשיתי מתיחת פנים. גברים צעירים מתחילים איתי. מהמיגרנות, מהעייפות ומהעצירות כבר שכחתי. הכולסטרול ירד לרמה נורמלית". לשאלתי "לאן נעלמו הקמטים?", ענתה שזאת "תופעת לוואי" של הטיפול שלי, שהרי היא הרגישה שמשהו קורה לה בעור. כדי להמשיך למנוע קמטים, המלצתי לה לא לישון על הבטן, וכן במקום להשתמש בקרמים קוסמטיים למרוח על פניה לפני השינה שמן זרעי ענבים.

 

 

הכותבת היא סיגי גולן-נחמני

הכל קשור

ריפוי  גוף-נפש

ריבלין 11 נתניה

טלפון:     077-9343474

[email protected]
בקרו באתר: https://www.sigi.co.il

צילום תמונה: תמיר ישעיהו

תגובה אחת

  1. יש בעיה אורטופדית שגורמת כאבי ראש איומים- רגל אחת קצרה יותר מהשניה. התוצאה של חוסר האיזון היא שינויים מרחיקי לכת בחוליות הצואר, עקמת וכאבי ראש, סחרחורות ודקירות באוזניים ובלסתות בלי סיבה נראית לעין.

כתיבת תגובה

אנחנו לא נשתף את כתובת המייל שלך עם אחרים. שדות חובה מסומנים *

שלח

 

טור גוף-נפש

ריח רע בפה

באשת הפה- האליטוסיס (Halitosis) – שם מזעזע לבעיה רפואית מוכרת כל כך לריח פה בלתי נסבל. חברות המייצרות מוצרי הגיינה לפה, שלרוב כלל אינם בריאים לגופנו,

קראו עוד »
טור גוף-נפש

רגישות לקרינה

קרינה בתדרים מסוימים ובחשיפה ממושכת מזיקה לכולנו. מידע מפורט בנושא זה מופיע באתר www.norad4u.co.il. עם זאת, יש הרגישים יותר לקרינה מסיבות שונות. למשל, עקב חשיפת

קראו עוד »
גב, ברכיים, מע' השתן

דלקות אוזניים בתינוקות

השעה 3:00 בלילה, התינוק בוכה וצורח מכאב, סובל מחום, ומושך לעצמו באוזניים? כמעט כל הורה חווה מצב דומה של דלקת אוזניים לפחות עם אחד מילדיו.

קראו עוד »