ממה נובע קטרקט?

עכירות על עדשת העין נקראת קטרקט, ובעברית ירוֹד, תבלול או חרדלית. כאשר אדם אינו רואה את המציאות כפי שהיא, אלא מתבונן בה מתוך משקפיים שחורים, נשמתו מסמנת לו לתקן בדחיפות את אופן הסתכלותו על העולם.

 

תאור מקרה

שוקי בן 48, גרוש + ארבעה בנים, בעל פיצוציה באזור גוש דן. נראה מבוגר מכפי גילו עקב קמטים וכתמים מרובים המכסים את פניו. בנוסף יש לו כתם לידה אדום על צידו הימני של האף. סובל מעייפות, מקטרקט ומעצירות כרונית. בציפורן של בוהן ראשונה (הכי גדולה) ברגל ימין יש לו פטריה שאוכלת לו את הציפורן.

מהרגע ששוקי נכנס לקליניקה הוא לא הפסיק להתלונן: "לא בסדר המדינה הזאת. אני מבין אנשים שיורדים מהארץ מרוב שהכל פה גרוע. עליות מחירים ומיסים. זוג צעיר לא יכול לקנות דירה אפילו עם עזרה מהוריו. רק טילים היו חסרים לנו פה. תראי מה זה, אזעקות כל הזמן בגוש דן".

 

טיפול

אבחנתי אצל שוקי כמה בעיות מרכזיות: ריאה ימנית חולה; כבד פגוע; כיס מרה מלא באבנים; תזונה לקויה מבוססת מזון מטוגן, חיטה ומוצרי חלב פרה; התחלה של סוכרת.

שוקי רואה את המציאות כאילו מבעד למשקפיים שחורים. בעיניו, הכל רע, את העם צריך להחליף, הממשלה טועה, הצבא טועה, הרחוב שלו מלוכלך, ואין שום דבר טוב בעולמו. הקטרקט בא להעיר אותו ולתקן במידת מה את המצב. בזכותו האור מסנוור יותר, והמציאות מיטשטשת, כך שלא יהיה ניתן להבחין בפרטים.

למטופל יש צער שקשור בנתק שלו מילדיו, אותם הוא פוגש לעיתים רחוקות בלבד עקב גירושיו. בנוסף הוא מצטער צער עמוק על אסונות שקרו לאחרים. הצער פגע במיוחד בריאה הימנית. כתם הלידה על האף זועק את זה שיש פגם בריאה כבר מלידה. האף משקף את מצב הריאות. הכעס על כל העולם ובמיוחד על גרושתו פגע לו בכבד. המרירות מכך שהוא בודד ולא "מסודר" כמו שאר חבריו בעלי המשפחות, והמרירות על המצב במדינה אותו הוא מתאר כגרוע, פגעו לו בכיס המרה.

לימדתי את שוקי להודות על כל דבר. להודות לפחות חמישים פעם ביום אפילו על דברים מובנים מאליהם כמו שיש לו ידיים, רגלים, עיניים, שיש מזג אויר נעים, ושיורים עליו טילים. גם מה שנראה רע כרגע הוא לטובה. טיפלתי בו באמצעות הנחת ידי מעל לעיניו. הוא חש התחממות נעימה בעיניים, ואחריה נעלם לו הקטרקט. הנחתי ידי על אזורי הריאות ועל הכבד וגם שם חש התחממות. שוקי הבין איך לא להצטער על שום דבר, ואיך לא לכעוס בכלל, וכך יבריאו לגמרי ריאותיו וכבדו. מכיס המרה שלו הוצאו כמה אבנים ושוקי הרגיש זאת. הוא החליט להפסיק להיות מריר, ומעתה והלאה ינסה לראות את הטוב בכל דבר.

שוקי קיבל הנחיות תזונתיות מפורטות. עליו להמנע לחלוטין מ: מזון מטוגן, חיטה, חלב פרה, שמרים ופטריות.

למחרת בבוקר שוקי התקשר נרגש: "כפרה עליך, קראתי את כל השלטים בדרך במונית עד הבית! אין יותר סינוור מבוהק השמש! תודה שחסכת לי ניתוח". שוקי כבר אינו זקוק לניתוח קטרקט כי מדי בוקר "שם" על עיניו משקפיים דמיוניים בצבע ורוד, כפי שלימדתי אותו, ורואה רק את היופי בעולמו.

 

הכותבת היא סיגי גולן-נחמני

הכל קשור  

טיפול גוף-נפש

ריבלין 11  נתניה

טלפון:     077-9343474

[email protected]

בקרו באתר: https://www.sigi.co.il

צילום תמונה: תמיר ישעיהו

2 תגובות

  1. איך בדיוק הטיפול מתבצע? האם רק באמצעות מגע ואנרגיה?

    • הטיפול מתבצע באמצעות טיפול בכיס המרה או בדרכי מרה וכן טיפול בעיניים. ניתן לטפל גם מרחוק ללא מגע (מטופלי חו"ל, למשל). חשוב לציין, שהטיפול בביו-אנרגיה אינו עושה קסמים/ניסים, אלא דרושה הבנה של המטופל להפסיק להיות מריר על נסיבות חייו. ברגע שמוותר על המרירות, מגדיל הכרת תודה לבורא עולם, ומחליט שחייו תותים בדבש, הקטרקט צפוי להיעלם. כך ריפאתי המוני מטופלים לרוב בזמן קצר ביותר.

כתיבת תגובה

אנחנו לא נשתף את כתובת המייל שלך עם אחרים. שדות חובה מסומנים *

שלח

 

גב, ברכיים, לחץ דם, מע' השתן והמין

זיהום בשתן

א' הגיע אלי מת"א עם מצוקה וסבל של צריבה בשתן מזה כמה שנים. במהלך שנים אלה ניסה לפתור את הבעיה בדרכים שונות כולל בחוץ לארץ,

קראו עוד »
ריפוי ואורח חיים בריא

מה מותר לאכול לרוב מטופלי

הלחמים שמרשה לחולי צליאק ולמי שזמנית אסור להם גלוטן הם רק 4 סוגי לחמים: "לחם כוסמת ירוקה" של "אנשי הלחם" מקיבוץ מורן, לחם כוסמת ירוקה

קראו עוד »