נדודי שינה – "חלומי הוא לישון כמו אדם רגיל"

יש מי שסובלים זמן רב, ואף כמה עשרות שנים, מחלות קשות, שכל כך קל לרפא אותן כשמבינים מה מקורן. בהעדר אבחנה מדויקת, הם מועברים מרופא מומחה אחד לשני וממשיכים לסבול בשקט, עד שהם מגיעים אלי ומבינים מה מקור הבעיה ברמה הנפשית והגופנית.

תאור מקרה
יוסי (שם בדוי) בן 35, גבוה ורזה מאד, נשוי עם שני ילדים, עובד בחנות למוצרי חשמל. כך הוא מציג את הבעיה: "מתקשה להרדם בלילה, וגם אם נרדמתי מתעורר אחרי שעתיים. כדורי שינה כבר לא משפיעים עלי. ניסיתי הכל . בבקשה תגידי שאת יכולה לעזור לי. לא יכול להמשיך ככה לצעוק על אשתי וילדי, כל רשרוש משגע אותי ונהייתי מאד עצבני. נהייתי כמו אבא שלי שכל הזמן צעק עלינו". יוסי הוא אדם מאד טוב. יש לו לב רחום, תמיד מחייך לכל אחד, ומתקשה לומר "לא". הוא אוכל הרבה לחם ומאפים מקמח חיטה. מציפורני ידיו ורגליו ניכר מחסור חמור במינרלים על רקע של רגישות לחיטה, מה שהוביל להפרעת השינה ממנה סבל, ולעוד הרבה מאד בעיות נוספות. כנראה, לא היתה בעיה כזו בילדותו – עובדה שגדל לגובה.

טיפול
בשנים האחרונות האנושות ביצעה מעשים איומים בחיטה – הנדסה גנטית. כך הוגדל מלאכותית כמות הגלוטן שבה, מה שלדעתי, מפריע כמעט לכל בני האדם (95% מהאנושות) בספיגה של מינרלים וויטמינים מהמזון. ברמה הנפשית, גלוטן הוא חומר מדביק בין אנשים. ובדומה לכך, הלחם מלחים בין אנשים ומטשטש גבולות ביניהם.
אחת המשימות החשובות לרוב בני דורנו היא לבנות גבולות ברורים בינינו לבין הסביבה- ללמוד להגיד לאחרים "לא" כשצריך. לשמור על מרחק/דיסטאנס עם אנשים שאינם משפחה קרובה או חברים קרובים. וכמו שברמה הנפשית יש להמנע מטשטוש גבולות, כך גם ברמה הפיזית יש להמנע מאכילת חיטה, כולל חיטה מלאה. יש גלוטן גם בעוד דגנים כמו שיפון, אבל לא ברמה מוגזמת ומזיקה כמו בחיטה.
טיפלתי ביוסי בעיקר במערכת העיכול, בכבד ובלב (נפגע מחוסר השינה) ואמרתי לו: "הפסק לרַצות את כולם כל הזמן (למצוא חן בעיני אחרים), ולמד לשים גבולות בינך לבין הזולת. הרגישות לחיטה היא קריאה אחרונה בהחלט להציב גבולות! מי שלא מתעורר בזמן להבין את זה עלול למצוא את עצמו בבעיה חמורה וקטלנית במערכת העיכול או בעור (הגבול של גופנו מול העולם).
יוסי קיבל תוסף סידן לשתיה לפני השינה ותפריט עשיר ומפורט נטול חיטה לחלוטין. בתוך שלושה ימים הוא חזר לישון 8 שעות רצוף בלילה אחד: "הכי חשוב שנעצרה לי רכבת המחשבות הדוהרת. לפני שבוע חשבתי שאשתגע מזה. הצלת לי את החיים ואת המשפחה".

במה אשמה החיטה?
אנמיה, קומה נמוכה, כאבי בטן, הקאות, שלשולים או עצירות, אי סבילות ללקטוז, מחלות אוטואימוניות כולל סוכרת (ובנוסף- חיטה מעלה דרסטית אינסולין), דלקת בבלוטת התריס, הפרעה באנזימי כבד (שיכולה להיות התסמונת היחידה לבעיה), אפטות בפה, פגמים באמייל השן, צרבת, דלקת פרקים, פיברומיאלגיה, ויטיליגו (כתמים לבנים על העור), זיהומי קנדידה חוזרים, אוסטיאופורוזיס (דלדול העצם), הפרעת שינה חמורה, מקרים מסוימים של הפרעה דו-קוטבית (מאניה-דפרסיה) ועוד – כל אלה עלולים להגרם עקב רגישות לחיטה. כמובן שיתכנו אלף סיבות לכל אחד מהתסמינים האלה, אבל אם כמה מהם מופיעים ביחד ובתדירות מטרידה- צריך לבדוק רגישות לחיטה, ולעיתים אף לגלוטן בכלל!

 

הכל קשור
יעוץ גוף-נפש ותזונה
לחיי בריאות ושמחה
טלפון: 077-9343474
[email protected]
בקרו באתר: https://www.sigi.co.il

 

כתיבת תגובה

אנחנו לא נשתף את כתובת המייל שלך עם אחרים. שדות חובה מסומנים *

שלח

 

טור גוף-נפש

רגישות לקרינה

קרינה בתדרים מסוימים ובחשיפה ממושכת מזיקה לכולנו. מידע מפורט בנושא זה מופיע באתר www.norad4u.co.il. עם זאת, יש הרגישים יותר לקרינה מסיבות שונות. למשל, עקב חשיפת

קראו עוד »
גב, ברכיים, מע' השתן

פוריות- כשהמטבע אינו מתחת לפנס

הריון – דבר שגרתי וטבעי בדורות הקודמים הפך בימינו למשהו שלא קל להשיגו. בעיות פוריות הופכות לשכיחות יותר מבעבר עקב התגברות מימדי הזיהום והקרינה בסביבה,

קראו עוד »
טור גוף-נפש

הפרעת קשב וריכוז

הפרעת קשב וריכוז היא תופעה שכיחה, המוערכת בכ-5% עד 10% מהאוכלוסייה‏. ניתן למצוא אותה בכל שכבות הגיל‏. היא עלולה להפריע בלמידה, בעבודה, ביחסים בין-אישיים ועוד.

קראו עוד »