נחירות

נחירות נגרמות בעקבות היצרות דרכי האוויר בלוע ובגרון, והן מופיעות בדרגות עוצמה שונות- מנחירה קלה ועד לנחירות בעוצמה של 60 דציבלים. עישון, השמנה, גודש באף, אלרגיות, אלכוהול, מבנה איברי הפה, ותרופות הרגעה הם בין הגורמים לנחירות.

הנחירות פוגעות באיכות השינה ועלולות לגרום ל: יתר לחץ דם, ירידה באחוז החמצן בדם וירידה בקצב הלב, וכן עצבנות,  דיכאון, עייפות וחוסר ריכוז. פגיעה מתמשכת בשינה של הנוחר/ת ושל בן/בת הזוג, לדעתי, גוררת פגיעה בלב.

לעתים, נחירות כבדות מאוד הן סימן לבעיות מסוכנות, כמו דום נשימה בשינה, במהלכה האדם מפסיק לנשום למשך מספר שניות. כשהנשימה מתחדשת, נשמעת נחירה חזקה, שנעשית תוך כדי במאמץ נשימתי גדול. עצירות נשימה כאלה יכולות להיות מפעמים ספורות בדקה,  ועד כדי מאות פעמים במהלך הלילה.  הפרעה זו יכולה לתרום ללחץ דם גבוה ואפילו לגרום לשבץ.

ישנם אנשים שדורכים במקום ואינם מקודמים במקום עבודתם, ויש המרגישים תקועים ביחסים הבינאישיים. בשני המקרים, בגלל הבעייתיות ברמה הנפשית, עלולות להתפתח נחירות.

 

תאור מקרה

דויד בן 67 מנס ציונה, נשוי בשנית + 5 (2 מנישואים קודמים והם נשואים עם ילדים, 3 רווקים מנישואים נוכחיים), מהנדס אלקטרוניקה בפנסיה. מזה 27 שנים סובל מנחירות, מדום נשימה בשינה וכן מעודף משקל.

 

טיפול

אבחנתי כמה בעיות עיקריות במטופל: לב, ריאות וגרון.

לב- הלב מסמל מספר דברים. נפשט שניים מתוכם. ראשית כל, לב מסמל מרדף מתיש למען מטרה אחת כמו העבודה. דויד יצא ממש לאחרונה לפנסיה, אבל עד לא מזמן חש התשה של ממש מעבודתו המאומצת בחברה גדולה. שנית, לב מסמל הבנה. כשאדם אומר לעצמו שוב ושוב “אינני מבין” נפגע ליבו. מה שדויד אינו מבין זו הסיבה לנתק עם ילדיו מנישואים קודמים. ואכן, בחודש האחרון סבל המטופל ממועקה באזור החזה, אך חשש ללכת לרופא, שמא יישלח לצינתור.

ריאות- ליחה שנמשכת מעל לחצי שנה היא אחד הסימנים לבעיית ריאות. דויד הודה שמזה זמן רב הוא סובל מליחה בבוקר. הריאות נפגעו עקב צער רב על העדר קשר עם בניו הנשואים ועם ילדיהם, כלומר נכדיו, אותם ראה רק בפייסבוק.

גרון- הגרון מסמל את החסימה שחש בתחום הביטוי- אינו יכול לדבר עם בניו ועם נכדיו. הוא חווה תקיעות ביחסים הבינאישיים ולכן נוחר.

דויד טופל בביו-אנרגיה בעיקר בלב, בריאות ובגרון. הוא הרגיש התחממות באזורים אלה. בעת הטיפול בלב חש 5 דקירות, שכל אחת מהן נמשכה שבריר שניה. הסברתי לדויד שזה סימן שתוקנו לו 5 כלי דם, שכל אחד מהם עבר כעת תהליך ריפוי דמוי צינתור.  בעת הטיפול בגרון דויד הרגיש כאילו משהו עולה מאזור הגרון אל הפה, ויוצא ממנו במעין תחושת שאיבה.

ברמה התודעתית, הסברתי לדויד איך לשמוח על מטלות ועל אתגרים שמזמנים לו החיים. עליו להפסיק לשאול שאלות על מה שאינו מבין, אלא להודות על הכל, גם על מה שלא מובן. הוא אינו רואה את התוכנית האלוקית הגדולה שבה יש צדק, ולכל דבר יש סיבה.

                                      

תוצאות הטיפול

בתום הטיפול דויד השתעל שיעול חזק. למחרת בבוקר דיווחו דויד ואשתו על לילה שקט ללא נחירות. המועקה בחזה נעלמה. דויד הגיע לשני טיפולים נוספים כדי לטפל בריאות ובעודף המשקל, אבל בעיית הנחירות נפתרה אחרי טיפול אחד. אשתו אסירת תודה על הלילות השקטים לצד בעלה.

              

הכותבת היא סיגי גולן-נחמני

הכל קשור

ריפוי  גוף-נפש

טלפון:     077-9343474

sigalitgn@gmail.com

בקרו באתר  https://www.sigi.co.il

צילום תמונה: תמיר ישעיהו

הפוסט הבא
הפוסט הקודם

כתיבת תגובה

אנחנו לא נשתף את כתובת המייל שלך עם אחרים. שדות חובה מסומנים *

שלח

 

סרטן

בדיקת ממוגרפיה תקינה

לאשה תושבת חו”ל התגלה גוש בשד. היא טופלה מרחוק פעם אחת. כמובן הקפידה על הנחיות התזונה שנתתי לה, והשתנתה ברמה הנפשית כמו שהנחיתי אותה. כעבור

קראו עוד »
מתכונים

ממתק לאורז

הממתק לאורז הוא אחד המאכלים האהובים ביותר על אורחינו. מכינים אותנו בשבתות ובחגים ולכבוד אורחים מיוחדים. קודם מכינים אורז טעים. האהוב עלינו הוא ‘שחרזד’, שהוא

קראו עוד »
דיכאון וחרדה

החזרת שמחה לנערה בדיכאון

נערה בת 16 הגיעה לטיפולי במצב עגום עם דיכאון ממושך. לאחר שהוסרו מזונות רעילים מתפריטה (מזונות שרגישה אליהם כמו חיטה) וטופלה בביו-אנרגיה חזרה אליה שמחת

קראו עוד »