סוכרת סוג 2

כ-90% מחולי הסוכרת סובלים מסוכרת סוג 2. סוג זה פוגע בעיקר במבוגרים מעל גיל 30 אך לעתים גם במתבגרים, בעיקר אלה הסובלים מהשמנת יתר.  בניגוד לסוכרת מסוג 1, בסוג זה אין הרס של תאי הבטא בלבלב (לפחות לא בשלב הראשון). אבל יש תגובה מופחתת של תאי המטרה (בעיקר שריר, שומן וכבד) לאינסולין המופרש. לכן ניתן לראות בשלב הראשון למחלה כמויות אינסולין מוגברות בד בבד עם כמויות גלוקוז מוגברות, זאת אף על פי שתפקידו העיקרי של האינסולין הוא הפחתת רמת הגלוקוז בדם. עם התקדמות המחלה נראה בדרך כלל גם הרס של תאי הבטא בלבלב (נובע כנראה מפעילות יתר מתמשכת של תאי הבטא בלבלב או מנזק ישיר לתאים אלו מרמות הסוכר הגבוהות), ואז המחלה הופכת דומה יותר לסוג 1 (לא מופרש מספיק אינסולין).

 

תאור מקרה

סוזי בת 73, אלמנה+5 ילדים, תושבת כפר יונה. מאז נישואיה היתה עקרת בית שטיפלה בילדים וכעת מטפלת בנכדים. בגיל 50 התאלמנה ומאז היא סוכרתית. רמת הגלוקוז בדמה בצום היא 190, אך היא מסרבת לטיפול רפואי קונבנציונלי ואינה נוטלת כדורים. בנוסף, סובלת מעודף משקל, מהתחלה של קטראקט, ובטנה נפוחה מאד.

 

טיפול

סוזי היתה נשואה באושר לגבר שהיה אהבת חייה והעריץ אותה. לפני 23 שנה נהרג בעלה בתאונת דרכים, ומאז היא מתקשה לחזור למסלול החיים הרגיל. מאז מותו היא חשה שנגמרה המתיקות בחייה. לכן, כבר בגיל 50 החלה לפתח סוכרת.

לסוזי יש התחלה של קטראקט בשתי עיניה עקב ראיית העולם בשחור בלבד. אובחנה גם פגיעה קשה בריאות עקב צער בעיקר בריאה השמאלית, המסמלת צער על עצמה.

סוזי טופלה בביו-אנרגיה בעיניים, בריאות, בלבלב, ובאיברים נוספים שנפגעו עקב הסוכרת כמו הרגליים.

ברמה התודעתית, ניתנו לסוזי כלים שיאפשרו לה לראות את הטוב והמתיקות בחייה. הסברתי לה איך לראות את הטוב בכל דבר, ולהתמקד בחצי הכוס המלאה.

ברמה התזונתית, חיטה וחלב היו הגורמים העיקריים לנפיחות בבטנה. עליה להמנע לגמרי מחיטה שמעלה דרסטית אינסולין בדם כמו סוכר ואף יותר ממנו, וכן מחלב פרה, מפטריות, משמרים וממאכלים בעלי מדד גליקמי גבוה (מדד גליקמי מפורט נמצא באתר שלי) כמו פריכיות אורז, אבטיח, תמר וכד'. יש לצמצם צריכת מוצרים מהחי (בשר, ביצים, דגים, גבינת עיזים וכד') לפעם עד פעמים ביום לכל היותר. צריכת יתר של מוצרים מהחי פוגעת ברגישות התאים בגופנו לאינסולין.

כמו כן, ניתנו לה מעט מאד תוספי תזונה טבעיים (ויטמינים ומינרלים) שישפרו את ייצור האינסולין בגוף בצורה טבעית.

                                      

תוצאות הטיפול

כבר לאחר הטיפול הראשון ניכר שיפור רב בראיה, וסוזי אמרה שנעלם לה הקטראקט. סוזי הקפידה מאד על הנחיות הדיאטה שניתנו לה, ולמדה לבשל ולאפות ללא חיטה וללא סוכר. במשך הזמן הנפיחות בבטן נעלמה, וסוזי ירדה דרסטית במשקל. אחרי שלושה טיפולים סוזי ניגשה לקופת חולים למדוד רמת סוכר בדם בצום ורמת סוכר שעתיים לאחר ארוחה. מדידת הסוכר הצביעה על רמה נורמלית – 80 בצום, 90 לאחר ארוחה. סוזי ביקשה להדפיס את הבדיקה ולתת לי כעדות לכך שאינה סוכרתית. כעבור כמה חודשים הסתבר שרמת ההמוגלובין המסוכרר (hemoglobin A1c  או HbA1c  או HgA1cשלה ירדה לנורמלית כלומר 5.

 

הכותבת היא סיגי גולן-נחמני

הכל קשור

ריפוי  גוף-נפש

טלפון:     077-9343474

[email protected]

בקרו באתר  https://www.sigi.co.il

צילום תמונה: תמיר ישעיהו

 

תגובה אחת

  1. גורם חשוב נוסף לאיזון סוכר הוא השינה. היא בעלת חשיבות מכרעת, ולכן מי שרוצה להוריד את רמת הסוכר בדמו חייב לישון 8 שעות רצופות בלילה. לרוב התוצאות ניכרות בתוך שבוע-שבועיים.

כתיבת תגובה

אנחנו לא נשתף את כתובת המייל שלך עם אחרים. שדות חובה מסומנים *

שלח

 

טור גוף-נפש

נחירות

נחירות נגרמות בעקבות היצרות דרכי האוויר בלוע ובגרון, והן מופיעות בדרגות עוצמה שונות- מנחירה קלה ועד לנחירות בעוצמה של 60 דציבלים. עישון, השמנה, גודש באף, אלרגיות, אלכוהול, מבנה

קראו עוד »
טור גוף-נפש

דלקת מפרקים

בשנים האחרונות חל ריבוי מחלות הקשורות לכאבי מפרקים, או כפי שהן מכונות 'דלקות פרקים'. כאבים אלה עלולים לנבוע מסיבות רבות, שכולן קשורות לנפש החולה ולתזונה

קראו עוד »