סחרחורת

להלן סיבות נפוצות לסחרחורת:

 1. גזע המוח– תקלה בעצבים קרניאליים בגזע המוח יכולה לגרום סחרחורת ישירות, או בעקיפין בגלל עצבים שקשורים ללחץ הדם או לאוזניים.
 2. תקלה בסרבלום (מוחון) האחראי על שיווי משקל ועל קואורדינציה.
 3. בעיה במרידיאנים שמגיעים לראש כמו מרידיאן כבד, שלפוחית השתן, TW (מחמם תלת שלבי), כיס מרה.
 4. בעיה בראיה. יש מחלות עיניים שגורמות סחרחורת.
 5. בעיה באוזניים לעיתים ללא כאב באוזניים. כל מחלה באחד ממרכיבי האוזן עלולה לגרום לסחרחורת : אוזן חיצונית, אוזן תיכונה או אוזן פנימית (לדוגמה, ורטיגו).
 6. בעיה בחוליות צוואר. למשל, Whiplash – חבלת צליפת שוט. ובעיקר בעיה בחוליית צוואר ראשונה שעליה יושב הראש – C1.
 7. היצרות  כלי דם צואריים. יש מטופלים שמגיעים אלי עם חסימה של 70% בכלי דם צווארי ואין לזה טיפול ברפואה הקונבנציונלית. מי שסובל שיפנה אלי- מטפלת בזה ביעילות ובמהירות.
 8. מחסור בחמצן במוח עקב מחלות ריאה שונות.
 9. רגישות לקרינה. מתי הרגישות מוחמרת? לדוגמה: נייד צמוד לגוף עם נתונים דולקים, או חלילה וויי.פיי., וחמור מזה בלוטות'. עוד יותר חמור הוא המצב בו כל אלה דולקים בתוך רכב, מעלית או חניון. ובנוסף, טעינת נייד ליד הגוף, מגורים או עבודה ליד אנטנה סלולרית, מגורים או עבודה בסמוך לקוי מתח גבוה.
 10. יתר לחץ דם לרוב עקב תקלת כליות.
 11. ירידה פתאומית בלחץ הדם (נפוץ בהריון ובמצבי צום והתייבשות).
 12. בעיית לב. במיוחד אם קדמה לכך עייפות וחולשה חמורות וכן הזעה מרובה.
 13. מחסור בשעות שינה ועייפות מתמשכת.
 14. אלרגיה. אחת התגובות שלה עלולה להיות סחרחורת.
 15. מתח נפשי או חרדה.
 16. היפוגליקמיה– ירידה חדה ברמת הגלוקוז בדם. כל הפרעה להגעת גלוקוז למוח עלולה להביא לסחרחורת.
 17. שינויים הורמונליים.
 18. תזונה לקויה- מחסור בויטמינים, במינרלים ובאבות המזון שיוצרים נוירוטרנסמיטורים או מיילין לבידוד של סיבי העצבים, למשל מחסור ב- B12 או אנמיה- מחסור בברזל.
 19. אלכוהול, קנביס וסמים נוספים, כולל שתיית קפה מוגזמת.
 20. תרופות מירשם מסוימות כמו: קומדין, נוגדי פירכוסים ותרופות הרגעה, גורמות סחרחורת (למען הסר ספק, אין פה שום המלצה להפסיק אותן).
 21. מחלות שפוגעות במערכת העצבים כגון: טרשת נפוצה, ALS, גידולים שונים. מחלות זיהומיות: עגבת, מנינגוקוקוס ועוד חידקי דלקת קרום המוח, וירוסי דלקת קרום המוח כמו CMV (עלול לפגוע במוח), טפילים שגורמים לדלקת קרום המוח כמו טוקסופלסמה גונדי (עלול לפגוע במוח). ישנן גם מחלות שגרמות מפְּרִיוֹנים. פריון הוא "חלקיק חלבוני זיהומי" שגורם למחלות ניווניות של המוח כמו מחלת קרויצפלד-יעקב. הפריון יכול להתקיים בשני מצבים תפקודיים (בעוד חלבונים רגילים יכולים להתקיים במצב אחד), מצב פעיל ומצב לא-פעיל, וכן לעבור ממצב אחד לשני בלי הוראה חיצונית.
 22. הרעלות ממתכות רעילות כמו כספית, מריסוסים מסוכנים על פירות ועל ירקות כמו ציאניד, ומשימוש בממיסים אורגניים כמו פורמלדהיד. פורמלדהיד נפוץ מאד ב: חלק מהחלקות השיער, בגדים ואף מפות ומצעים שרוססו כדי למנוע קמטים או כתמים, מרככי כביסה (שכמעט כולם מזיקים מאד לבריאות) וסבונים, לק ואצטון, רהיטים ומזרנים.

 

הכותבת היא סיגי גולן-נחמני

הכל קשור

ריפוי  גוף-נפש

טלפון:     077-9343474

sigalitgn@gmail.com

בקרו באתר  https://www.sigi.co.il

 

הפוסט הבא
הפוסט הקודם

כתיבת תגובה

אנחנו לא נשתף את כתובת המייל שלך עם אחרים. שדות חובה מסומנים *

שלח

 

טור גוף-נפש

רגישות לקרינה

קרינה בתדרים מסוימים ובחשיפה ממושכת מזיקה לכולנו. מידע מפורט בנושא זה מופיע באתר www.norad4u.co.il. עם זאת, יש הרגישים יותר לקרינה מסיבות שונות. למשל, עקב חשיפת

קראו עוד »