סינוזיטיס

דלקת גַּת היא דלקת של הרירית, כלומר של הציפוי שבתוך הגתות (הסינוסים), ובלעז נקראת סינוסיטיס (Sinusitis). ישנן ארבע גתות שהן חללים בעצמות הגולגולת. הגורם הנפוץ ביותר לסינוזיטיס הוא זיהום ויראלי. ישנן סיבות נוספות לסינוסיטיס כמו זיהום חיידקי או פטרייתי, וכן אלרגיות שעלולות לגרום לדלקת חוזרת בסינוסים. תסמינים של סינוזיטיס כוללים בדרך כלל כאב ראש מקומי באזורי הגתות, לרוב באזור המצח או הלסת העליונה. תיתכן תחושה של “ראש כבד” ולחץ בראש, ולעתים גם חום.

הטיפול בסינוזיטיס חשוב ואין להזניחו, בשל הקירבה למוח ולארובות העיניים.

 

תאור מקרה

נופר נשואה+4 מעמק חפר וכרגע מובטלת. הגיעה לטיפול במצב של כאבי ראש חזקים עקב סינוזיטיס. לדבריה “בלילה לא יכולתי להזיז ראש מצד לצד. בקושי יכולתי לדבר עם ילדי מרוב כאבים”. בנוסף, סובלת מזה זמן רב מרמה גבוהה של כולסטרול בדם. מתנגדת מאד לתרופות מכל סוג, ולכן נמנעה מטיפול של רפואה קונבנציונלית לשתי המחלות.

 

טיפול

ברמה הנפשית סינוסיטיס מסמל כעס על בן אדם אחד. שאלתי את נופר על מי היא כועסת. והיא הודתה שעקב פיטוריה מרשת פארם מסוימת היא כועסת מאד על המנהלת שפיטרה אותה, בטענה שאינה מוכרת מספיק (לא דוחפת מספיק מוצרים ללקוחות).

בנוסף, אבחנתי פגיעת כבד, שבעטיה רמת הכולסטרול של נופר גבוהה. הכבד מסמל, בראש ובראשונה, כעס.

הנחיתי את נופר לראות במנהלת המפטרת דמות מדריכה, שמטרתה ללמד אותה לקח/שיעור מסוים. אם תלמד את השיעור, הוא לא יחזור שוב ושוב על עצמו, והיא תקבל שיעור חדש ומתקדם יותר עבור נשמתה. הסברתי לה איך לקבל את הפיטורים בהבנה שזה הדבר הנכון כרגע, ואיך לסלוח למנהלת ואפילו לשלוח לה (בדמיון) אהבה וברכות כמו בריאות והצלחה.

במהלך הטיפול באמצעות ביו-אנרגיה המטופלת חשה התחממות בסינוסים ובכבד.

לבסוף, שוחחנו על מה שמשקפת לה המנהלת – את עצמה בהגדלה: את חששותיה, את כעסיה על בן הזוג שלה ועל ילדיה. את הפגמים האלה עליה לתקן באישיותה.

הסברתי לנופר, שעליה להגיע לטיפול נוסף כדי להשלים את ריפוי הכבד. ניתנו לה המלצות תזונתיות איך לשקם את הכבד. עליה להמנע, לפחות זמנית, מ: חיטה (פוגעת בכבד של רוב האנשים), אלכוהול, מוצרי חלב פרה, שמרים ופטריות מכל הסוגים, מזון מטוגן, וירקות ממשפחת הסולניים. רצוי להרבות באכילת אבוקדו, ארטישוק, שומר ופאפיה לצורך ניקוי ושיקום הכבד.

 

תוצאות הטיפול

כבר באמצע הטיפול נעלמו כאבי הראש של נופר. ההחלמה נמשכה גם למחרת. נופר דיווחה על העדר כאב ועל נזלת מרובה שעד הערב הסתיימה.

בטיפול השני ביקשתי ממנה לבדוק רמת כולסטרול בדם. כצפוי, הבדיקה היתה תקינה לגמרי. רמת הכולסטרול ירדה לנורמלית.

 

 

הכותבת היא סיגי גולן-נחמני

הכל קשור

ריפוי  גוף-נפש

ריבלין 11 נתניה

טלפון:     077-9343474

sigalitgn@gmail.com
בקרו באתר: https://www.sigi.co.il

צילום תמונה: תמיר ישעיהו

הפוסט הבא
הפוסט הקודם

תגובה אחת

  1. סיגי יקרה,
    תענוג לקרוא! כל הכבוד לך! גאה בך!!
    אורלי

כתיבת תגובה

אנחנו לא נשתף את כתובת המייל שלך עם אחרים. שדות חובה מסומנים *

שלח

 

סרטן

בדיקת ממוגרפיה תקינה

לאשה תושבת חו”ל התגלה גוש בשד. היא טופלה מרחוק פעם אחת. כמובן הקפידה על הנחיות התזונה שנתתי לה, והשתנתה ברמה הנפשית כמו שהנחיתי אותה. כעבור

קראו עוד »
מתכונים

ממתק לאורז

הממתק לאורז הוא אחד המאכלים האהובים ביותר על אורחינו. מכינים אותנו בשבתות ובחגים ולכבוד אורחים מיוחדים. קודם מכינים אורז טעים. האהוב עלינו הוא ‘שחרזד’, שהוא

קראו עוד »
דיכאון וחרדה

החזרת שמחה לנערה בדיכאון

נערה בת 16 הגיעה לטיפולי במצב עגום עם דיכאון ממושך. לאחר שהוסרו מזונות רעילים מתפריטה (מזונות שרגישה אליהם כמו חיטה) וטופלה בביו-אנרגיה חזרה אליה שמחת

קראו עוד »