סרטן הכליה

סרטן הכליה בשלביו הראשונים אינו גורם לסימנים ברורים או מציקים. יתר לחץ דם עלול להיות אחד הסימפטומים של המחלה, אם כי בשכיחות נמוכה. הסיבות לסרטן הכליה טרם התגלו, אך זוהו גורמים שמגבירים סיכון ללקות בו כמו עישון והשמנת יתר.

 

תאור מקרה

בהרצאתי באחד מבסיסי צה"ל פגשתי מכרה שעם השנים הפכה לקצינה בכירה. שני (שם בדוי) הזמינה אותי למשרדה, ובדרכנו לשם סיפרתי לה, שבשנים האחרונות אני מרפאת אנשים בעזרת כפות ידי. "בואי תרפאי אותי מלחץ דם גבוה" היא ביקשה. בנוסף, שני סובלת מזה כשבוע מכאבים בבית החזה. בחדר מיון אמרו לה שהכל בסדר, ושיחררו אותה מבית החולים. שני הבינה שמצבה לא טוב, אבל לא התווכחה עם הרופאים, ושבה לעבודתה בצבא. שני הורתה לפקידה שלה לא להעביר לה שיחות טלפון וסגרה את דלת המשרד.

אבחנתי אצל שני בעיית לב ותקלה חמורה בכליה השמאלית. "מה יש לך בכליה השמאלית?" שאלתי בעדינות כדי לא להפחיד. "גידול סרטני", היא ענתה, "צריכה דחוף להוריד אותו – יש לי תור לניתוח. אף אחד בבסיס אינו יודע".

 

טיפול

ראשית כל טיפלתי בלב של שני בעזרת ביו-אנרגיה. באזור הלב הורגשה התחממות ולבסוף דקירה קטנה, שמעידה על הליך של צינתור. שאלתי את שני "הבנת שהיית על סף התקף לב?". היא ענתה "כן, אבל מה יכולתי לעשות?". עליה לקחת דברים יותר בקלות. בזמנים קשים עליה לשנן, שהיא נושאת את עול החיים בשמחה על כתפיה (כדברי לואיז ל. היי בספרה "אתה יכול לרפא את חייך").

הסברתי לשני, שלחץ הדם נובע מבעיית הכליה. שאלתי אם היא מפחדת ממשהו (כליות מסמלות בעיקר פחד) והיא שללה זאת. מה שעלול להסביר את הגידול הסרטני הוא יחס מזלזל כלפי נסיונות היעוץ שלה. "את מייעצת לדרגים שמעליך והם מצפצפים עליך?" שאלתי. "כן, ממש כך. קלעת בול." ענתה. במהלך הטיפול בביו-אנרגיה המטופלת חשה התחממות רבה בכליה השמאלית. לקראת סוף הטיפול הרגישה שמשהו יוצא מהכליה. ביקשתי שתבטל את הניתוח כי הגידול נעלם. "יש לי מיפוי דינמי לפני ניתוח בעוד עשרה ימים. אעדכן אותך" אמרה שני. איני נוהגת להבטיח, אבל הודעתי לשני, שלא ימצאו לה כלום במיפוי הדינמי, אז שלא תדאג.

שני הודתה לי: "אני מרגישה הרבה יותר טוב. רוצה ללוות אותך לרכב, אבל לא אוכל עקב סחרחורת". הסחרחורת היא תופעת לוואי זמנית מאד של הליך דמוי ניתוח באמצעות ביו-אנרגיה. נשארתי לצידה של שני למשך 5 דקות עד שהסחרחורת חלפה.

פירטתי דרכים איך לא לכעוס/להיעלב כשלא שומעים לעצותיה. המלצתי להפחית מאד צריכת מלח (לשאוף ככל הניתן לאפס), לשתות יותר מים, ולהרבות באכילת סלרי, זרעי דלעת לא קלויים, שני אגוזי ברזיל ביום, שעועית בכלל, ובפרט שעועית לבנה גדולה (kidney bean)  ושעועית שחורה, לאכול יותר דגים ואצות ולהמנע זמנית מבשר בקר.

בעודה מלווה אותי למגרש החניה, ביקשתי משני להגיע אלי לטיפול נוסף ממש לפני המיפוי, אך מאחר שהיתה עסוקה מאד לא התפנתה להגיע אלי.

 

תוצאות הטיפול

הכאבים בחזה של שני נעלמו כבר באמצע הטיפול. למחרת לחץ הדם חזר להיות תקין. כצפוי, המיפוי הדינמי לא גילה דבר, ושני יצאה עם אבחנת ב.מ.פ. (בלי ממצא פתולוגי), כלומר  אין גידול סרטני ואין בעיה רפואית בכליה.

 

הכותבת היא סיגי גולן-נחמני

הכל קשור

ריפוי  גוף-נפש

ריבלין 11 נתניה

טלפון:     077-9343474

[email protected]
בקרו באתר: https://www.sigi.co.il

צילום תמונה: תמיר ישעיהו

תגובה אחת

כתיבת תגובה

אנחנו לא נשתף את כתובת המייל שלך עם אחרים. שדות חובה מסומנים *

שלח

 

טור גוף-נפש

כאב בשד והקשר עם ילדים

  נשמותינו הגיעו לעולם חומרי כדי להתפתח. אנו בוחרים את מחלות גופינו לפי הבעיה שעלינו לתקן ברמת הנשמה. אם נבין ונתקן את הדרוש תיקון, אזי

קראו עוד »