פוריות- כשהמטבע אינו מתחת לפנס

הריון – דבר שגרתי וטבעי בדורות הקודמים הפך בימינו למשהו שלא קל להשיגו. בעיות פוריות הופכות לשכיחות יותר מבעבר עקב התגברות מימדי הזיהום והקרינה בסביבה, וכן עקב התנהגויות סיכון לפגיעה בפוריות כמו: עישון, שתיית אלכוהול מרובה, השמנה, התכרבלות עם הלפטופ ושינה לצד הטלפון הנייד, תזונה לקויה (למשל, מזון מהיר, חימום/בישול במיקרוגל, שתיה ממותקת וחטיפים), שימוש באמצעים הורמונליים למניעת הריון ועוד. בנוסף, החברה המערבית מתייחסת למצב טבעי זה של הריון כאל "מחלה". כלומר האשה ההרה זקוקה למעקב ולהשגחה רפואיים בכל שלב, לתוספי תזונה ולעיתים גם לתרופות,  ומצפים ממנה ללדת רק בנוכחות של צוותים רפואיים מיומנים בתוך בית חולים.

בתחום הפוריות, לצערי, הרפואה הקונבנציונלית מחפשת את המטבע (הפתרונות לבעיות פריון) מתחת לפנס. אין נסיונות לחפש אותו במקומות אחרים, כלומר מחוץ לאיברי הרבייה.

בעיית כליות עקב פחד, אובדן דרך או העדר חזון; בעיה במוח שמשפיעה לרעה על רמות הורמונים; או בעיה בבלוטת התריס; הן הסיבות העיקריות, לדעתי,  לקשיי פוריות.

 

תאור מקרה

פזית בת 35 מהרצליה, נשואה 6 שנים ללא ילדים, עובדת בחברת תקשורת. סובלת מעודף משקל, מאי סדירות בהופעת המחזור (רק אחת לחודשיים), ומכאבי גב תחתון בעיקר בצד שמאל. "את בטוחה שתעזרי לי?" שאלה. הבטחתי לעשות כל מאמץ כדי לעזור, אולם להבטיח הצלחה אסור לי  – אינני נביאה.

 

טיפול

אבחנתי את פזית כסובלת משחלה פוליציסטית, שהיא אחת מתגובות הגוף לרגישות לחיטה. החיטה פגעה לה גם בכבד ובבלוטת התריס.

מזה זמן רב המטופלת חשה אובדן דרך באשר לעתידה מקצועי. טרם החליטה סופית אם להפוך לעצמאית או להישאר שכירה. אם להמשיך במקצוע שלה ולצבור בו וותק, או להתחיל בקריירה חדשה שמושכת אותה- עיצוב תכשיטים. העדר חזון ברור פגע בכליה השמאלית שלה, גרם לכאבי גב תחתון והיווה סיבה עיקרית לבעיית הפוריות. בעיית כליות היא בעיני גורם מרכזי להשמנה, עקב אגירת נוזלים. פזית אישרה שאכן החלה להשמין במהירות במקביל להתלבטות לגבי תעסוקתה בעתיד. הכליות שולטות על רבים מההורמונים בגופנו. ליקוי בכליות מהווה, בעיני, גורם ראשי לבעיות פוריות בקרב שני המינים, ומאשש את האמונה העממית הרווחת, שלחץ פוגע בפוריות.

"איך יתכן שאין לך פצעי בגרות באזור הסנטר, האזור שמייצג בגלוי את מצב הכליות"? שאלתי את פזית והיא צחקה: "יש לי המון! מסתירה אותם עם שכבות של מייקאפ".

פזית טופלה בביו-אנרגיה תחילה בבלוטת התריס, בכבד ובשחלות. באיברים אלה חשה התחממות פנימית. המשך הטיפול הוקדש לכליות, שם חשה התחממות למשך זמן ארוך, לאחריה קור פתאומי בכליה השמאלית ואחריו דקירה. בגמר הטיפול נעלם כאב הגב שממנו סבלה מזה שנים.

על המטופלת להימנע לעת עתה מחיטה (כעבור שני טיפולים היא כבר היתה מסוגלת לצרוך חיטה בכמות קטנה ללא נזק). כמו כן, אסורים מוצרי חלב פרה, שמרים ופטריות.

הנחיתי את פזית לגבש ולכתוב לעצמה  חזון לעוד 10 שנים. עתיד ברור מפחית את רמת הלחץ והפחד בחיים, ובכך תורם ליכולת להביא ילדים לעולם. במילים אחרות, ידיעת תפקידנו בעולם ("מה נהיה כשנהיה גדולים") חיונית ביותר לצורך פוריות תקינה והעמדת צאצאים.

בעלה הגיע בגמר הטיפול, כדי להסיעה הביתה, וכבדרך אגב עדכן אותי, שגם לו יש בעיית פוריות- ספירת זרע נמוכה מאד. אין זה מפתיע, כי הבעל והאשה הם די אותו דבר מבחינת אישיות וגם מהבחינה הגופנית. הסברתי שגם לו יש ככל הנראה בעיית כליות, ושהוא מוזמן לטיפול. בכל מקרה הטיפול באשתו עשוי להשפיע לטובה גם עליו.

 

תוצאות הטיפול

יממה אחרי הטיפול הראשון דיווחה פזית שהגיע המחזור החודשי, ולשם שינוי בדיוק חודש אחרי המחזור הקודם. כעבור שבועיים, לאחר הטיפול השני בישרתי לה שהטיפול הסתיים, ועכשיו זה תלוי רק בה – כל מערכות הגוף תקינות והיא יכולה להרות כבר היום. אפילו פצעי הבגרות נעלמו, והחלה ירידה דרסטית במשקל. פזית סיפרה שבעלה נבדק שוב לגבי ספירת זרע, ובלי שום טיפול תרופתי השתפרה הספירה בהרבה.

תשעה חודשים אחרי הטיפול השני פזית ובעלה חבקו בן בריא. כשהזוג המאושר הודה לי על התינוק שנולד, הצעתי שיודו לקדוש ברוך הוא- הכל בזכותו, אני רק שליחה שלו.

 

הכותבת היא סיגי גולן-נחמני

הכל קשור

ריפוי  גוף-נפש

טלפון:     077-9343474

[email protected]

בקרו באתר  https://www.sigi.co.il

צילום תמונה: תמיר ישעיהו

 

 

 

כתיבת תגובה

אנחנו לא נשתף את כתובת המייל שלך עם אחרים. שדות חובה מסומנים *

שלח

 

גב, ברכיים, מע' השתן

עודף משקל

משקל יתר הפך בדורנו למגיפה והוא מאפיין את העולם המודרני. בחברת הילדים קורה פעמים רבות שמציקים לילד שמן וקוראים לו בכינויי גנאי. לאדם מבוגר עם

קראו עוד »
טור גוף-נפש

הפרעת קשב וריכוז

הפרעת קשב וריכוז היא תופעה שכיחה, המוערכת בכ-5% עד 10% מהאוכלוסייה‏. ניתן למצוא אותה בכל שכבות הגיל‏. היא עלולה להפריע בלמידה, בעבודה, ביחסים בין-אישיים ועוד.

קראו עוד »