בטן נפוחה – נמאס לשמוע "את בהריון"?

 

למרות ההתקדמות הטכנולוגית ביכולת האבחון של הרפואה המערבית, להבנת הנפש ולהשפעתה על הגוף, יש חשיבות רבה. כך, לצד מכשירי רנטגן, אולטרה סאונד, סי.טי. ומיכשור מתקדם נוסף לאבחון ולזיהוי מחלות, עדין אין אבחון וגם לא מענה למחלות רבות. גם כשמצליחים לאבחן נכון מה הבעיה, לרוב לא מבינים מה יפתור את הבעיה מהשורש, ולכן היא עלולה לחזור שוב.

מנסיוני, יתכנו סיבות רבות לבטן נפוחה. העיקרית שבהן היא תזונה לא מתאימה. חוסר ההתאמה נובע מבחירה של הנשמה לפי התיקון שהגיעה לעשות בעולמנו.

 

תאור מקרה

ריקי בת 38, נשואה + ארבעה ילדים, שניים מהם בגיל הגן. היא עקרת בית. תלונתה העיקרית היא בטן נפוחה כמו הריון כולל ריבוי גזים מזה כ- 10 שנים, עצירות, אנמיה, עייפות, קושי להרדם בלילה ועודף משקל. לאחר בירור מעמיק וממושך כולל קולונוסקופיה, רופאים מומחים פטרו זאת ב:"אנשים בולעים אויר בזמן האוכל, ואין מה לעשות, לא הכל אנחנו הרופאים יודעים". ריקי צריכה מכנס בעל מידה קטנה בבוקר, ועד הערב היא צריכה מכנס גדול בהרבה כי הבטן מתנפחת… ממש כמו הריון. "די, נמאס לי לשמוע 'מזל טוב, את בהריון?', וללבוש רק מכנסיים ולא שמלות, כי אז הבטן תבלוט עוד יותר" אומרת ריקי בצער.

 

טיפול

אבחנתי אצל ריקי מספר בעיות עיקריות: מערכת עיכול קורסת, שרירים כואבים, התכווצויות שרירים ברגליים לפנות בוקר, עצבנות ורגזנות במיוחד בלילה והפרעת שינה. הציפורניים שלה, אותן היא כוססת כל הזמן בלי להבין למה, שידרו מצוקה קשה של חוסר ספיגת מינרלים. בעיני, כסיסת הציפורניים נועדה להכניס לגוף מינרלים שחסרים לו. כל העקבות הובילו לרגישות למזון. בעקבות הרגישות הזאת נפגעו גם הכבד (רמת כולסטרול גבוהה), הריאות (היו קצת קשיי נשימה), הכליות (הסיבה לכאבי גב תחתון שמהם סבלה) ובלוטת התריס.

הוריתי לריקי להימנע לחלוטין מחלב פרה (כולל חלב דל לקטוז), מחיטה, ומשמרים, לשתות הרבה מים, להוסיף עלים ירוקים לארוחות, ולהפחית דרסטית צריכת מלח. הסברתי מה מסמלת החיטה – את פריצת הגבולות בין בני אדם. הנחיתי אותה כיצד לבנות גבולות מול העולם, לפתח עור של פיל, ללמוד לומר "לא" לבקשות של אחרים (כשצריך), מבלי לנסות למצוא חן בעיניהם. בנוסף, ריקי צריכה ללמוד איך לא להיעלב מכל דבר, לא להתרגש ולהצטער יותר מדי בשביל אחרים, כי זה פוגע בגופה. אם תבנה גבולות ברורים מול העולם ותשמור על ההנחיות, לא תהיה כל בעיה, כלומר אפשר לשכוח את המספר המקוצר עם הכוכבית של קופת חולים.

בתום הטיפול ניתנו לה תרופות שהכנתי כמו תערובת של זרעי כוסברה טחונים ושמן זרעי ענבים לריפוי מהיר של מערכת העיכול לכל אורכה. פורטו הנחיות ברורות לתזונה, שיעזרו לה לרדת במשקל תוך כדי אכילה מרובה כל שעה.

כבר למחרת הטיפול נעלמה העצירות. הנפיחות בבטן פחתה בהדרגה ונעלמה בתוך יומיים. בתוך שלושה ימים ועם תוסף סידן נוזלי לפני השינה היא הצליחה לישון שמונה שעות רצופות. ריקי הקפידה על הוראות התזונה למופת, ואכן בתוך 19 יום ירדה 5 ק"ג, תוך כדי אכילה מרובה.

 

הכותבת היא סיגי גולן-נחמני

הכל קשור 

טיפול גוף-נפש
טלפון:     077-9343474

[email protected]
בקרו באתר: https://www.sigi.co.il

 

צילום תמונה: תמיר ישעיהו

כתיבת תגובה

אנחנו לא נשתף את כתובת המייל שלך עם אחרים. שדות חובה מסומנים *

שלח

 

טור גוף-נפש

ריח רע בפה

באשת הפה- האליטוסיס (Halitosis) – שם מזעזע לבעיה רפואית מוכרת כל כך לריח פה בלתי נסבל. חברות המייצרות מוצרי הגיינה לפה, שלרוב כלל אינם בריאים לגופנו,

קראו עוד »
טור גוף-נפש

סחרחורת

להלן סיבות נפוצות לסחרחורת: גזע המוח– תקלה בעצבים קרניאליים בגזע המוח יכולה לגרום סחרחורת ישירות, או בעקיפין בגלל עצבים שקשורים ללחץ הדם או לאוזניים. תקלה

קראו עוד »
טור גוף-נפש

כשהקיבה קורסת

גופנו וכל הסובב אותנו הוא הולוגרמה משוכללת שמראה לנשמה מה לתקן בעצמה. המטרה הראשונה של הקיבה היא לחמם את המזון. במקרה של בעיה בקיבה יציג את

קראו עוד »