וירוס הקורונה Coronaviruses

לפניכם מדריך קצר להבנת תופעת הקורונה. ובשתי מילים: כּוּלָה וירוס…

המכנה המשותף בקרב נדבקי הקורונה הוא, לדעתי, צער עקב בדידות, וזאת משמעות המחלה. אדם יכול להיות מוקף בחברים ואהוביו ועדיין לחוש בודד או מבודד מהחברה. בדידות יכולה להגרם מכך שאדם מרגיש שונה מאחרים או שאינו מובן כראוי ע”י אחרים. אדם חש בודד – זו תחושה סוביקטיבית לגמרי – אז הנשמה שלו תחמיר את המצב כדי שיתעורר. כלומר, חושב שבודד? בוא ניתן לך סיבה טובה לחשוב ככה… בכל העולם חוששים מפני הקורונה. בנוסף לתיקון הבדידות, הוירוס הזה בא לאחד את האנושות. האנושות מבינה שיש פה שיעור של אחדות, במיוחד לנוכח הופעת הוירוס בכל העולם. כחלק מתיקון ענין הבדידות והנפרדות שלנו מכניסים לבידוד נערה בת 14 או עובד בן 45 כי גילו להם את “המחלה”, ואז בית ספר שלם או מקום עבודה גדול הולך לבידוד. מה תעשה כזאת נערה או מה אמור לחשוב כזה גבר כשמאות אנשים נכנסו לבידוד בגללם? בבת אחת מתנפצת אשליית הנפרדות. מתחילה לבצבץ בכולנו ההכרה שכולנו “ריקמה אנושית אחת חיה”, כמאמר השיר “ריקמה אנושית אחת” (מילים ולחן: מוטי המר). 

מי שלא חש בודד- נגיף הקורונה בא לתקן אצלו את צ’אקרת הכתר (קורונה=כתר). הנגיף מגיע על רקע של תחושת ניתוק או חוסר חיבור לבורא עולם. לדעת הרב חיים קנייבסקי, מנהיג הציבור החרדי-ליטאי, קוביד 19 מרמז על ענייני כבוד. הוירוס נותן לנו שיעור בענווה. ויתור על הכבוד החשוב לנו. גאווה וכבוד מביאים בהכרח לפגיעה בכתר. כעת, בדור אחרון לקראת הגאולה, כולנו צריכים להיות מוכנים לביאת המשיח. תיקון הכתר הכרחי לפני גילוי המשיח. 

 

למה הנפגעים העיקריים מהמחלה הם זקנים ולא צעירים וילדים? כי זקנים מרגישים בצורה טבעית בודדים ומנותקים יותר מהחברה. הם פחות ניידים ופחות יוצאים מביתם. זה מחמיר במיוחד בחורף כשמזג האויר מקשה עליהם לצאת ולטייל ולפגוש מכרים.

כמו כל מחלה, וירוס הקורונה מחמיר מצב קיים כדי שהאדם יתעורר ויפשפש במעשיו ויתקן תיקון נשמתי, ובמקרה זה רגשות שליליים של צער ובדידות. אנשים שאובחנו עם המחלה לא בהכרח נדבקו ממישהו שנשא אותה. התגלו מקרים שלא באו במגע עם חולים. זוהי תופעה ידועה של קבלת תדר של מחלה שראיתי גם בקרב נשאי HIV ומנינגוקוקוס. אדם חולה בלי שתהיה לו דרך להידבק ולקבל את מחלה. במקרה של הקורונה קבלת הנגיף נעשית ,לדעתי, רק באמצעות תדר שהנשמה מזמינה כדי לתקן את עצמה. עובדה היא, שרוב המאובחנים עם וירוס הקורונה קיבלו את הנגיף בעודם בבית! אדם מקבל נגיף בבית, כי שם מרגיש עוד יותר בודד.

נשאלת השאלה: איך להמנע מהנגיף, ולמה פתאום הרבה אנשים חולים בבת אחת באותו וירוס שהפך למגיפה כלל עולמית?

ראשית, כדי להמנע מהנגיף, כדאי להיות תמיד בשמחה, להפגש או לשוחח עם חברים, לשאול בשלומם של שכנים קשישים ובודדים, להזמין מכרים ושכנים לסעודות שבת וכדומה. רצוי לשנן השכם והערב “אני מוקף אור ואהבה, אני מוקף באהובי”. למען הסר ספק, בהיותי אזרחית שומרת חוק, יש למלא אחרי הוראות משרד הבריאות בעת הנוכחית.

שנית, המגיפה פרצה לא בגלל הטסים לסין ששבו לארצם, אלא כי כולם רואים ושומעים על כך בתקשורת, נלחצים מזה, ומפחדים עוד יותר להיות בודדים. התודעה של כלל האנושות חוטפת סטירה, כי הגענו למצב קיצוני של בדידות. מתקשרים בפייסבוק או בוואטסאפ אפילו עם חו”ל עם הרבה מאד חברים, אבל לרוב זה וירטואלי ואין פה חברות אמיתית. יש מגיפת בדידות אמיתית. בא וירוס הקורונה וכופה בידוד נוראי על אנשים שחלו בו ולזמן די ממושך. הוירוס כמו אומר: “ראו כמה מגעיל הבידוד וכמה נוראית הבדידות”. זאת מראה לפרצופנו כחברה שרודפת אחרי הישגים חומריים. במהלך המרדף החומרני שכחנו את החשיבות של חברותיות. חבישת מסיכות, חליפות מיגון כמו חליפות אסטרונאוטים, אטימת פתחי האוורור לאויר “נגוע” בקורונה – כל אלה לא ימנעו תחלואה בקורונה, לדעתי. אפילו משרד הבריאות הבין שמסיכה לפנים אינה מונעת הידבקות.

עם ישראל היקר, ואני מקווה שגם כל הנלווים עלינו כולל עובדים זרים מאפריקה, אין לכם מה לחשוש מהנגיף. הנגיף פוגע קשות רק בגויים מחוץ לתחומי ארץ ישראל. היהודים בישראל שאובחנו כ”חולים” בקורונה ונפטרו ממנה- צר לי על כך. כולם סבלו ממחלות רקע (גם טיפולי פוריות גורמים למחלות קשות), וכמו כן, ראו שוב בפיסקה השלישית כמה גדולים הסיכויים למות מזיהומי בית חולים נרכשים, בעוד מהימנות האבחון של קורונה מוטלת בספק.  חדשות ערוץ 13: פליטת פה שנקלטה בטעות בשידור חי – משה בר סימן טוב מגלה לפרופ’ סיגל סדצקי שרמת האמינות של הבדיקות לקורונה היא 70 אחוז. הילה אלרואי : משיחות עם בכירים במשרד האמינות של הבדיקות 50 אחוז… כמו ההסתברות של הטלת מטבע.

כמאמר המשורר “עברנו את פרעה, נעבור גם את זה”. זוכרים את נגיף הסארס? זהו נגיף ממשפחת הקורונה. החל להופיע במחוז גואנגדונג בסין בנובמבר 2002. ב- 2013 דווח ארגון הבריאות העולמי כי התפרצות של נגיף דמוי סארס התרחשה באזור המזרח התיכון, צרפת, הולנד וגרמניה. נחשו מה קרה לנו? כלום. ההיסטוריה חוזרת וגם נגיף הקורונה הנוכחי אינו צריך להוות איום על מדינת ישראל. בהזדמנות זאת נאחל רפואה שלמה ומהירה לכל העמים כולל לאירנים, שיתעוררו ויתקנו גם הם את נשמותיהם.

אז מה יהיה עכשיו? פחות טיסות, פחות נופש בחו”ל, פחות הזמנות של מוצרים מחו”ל באינטרנט. קריסה כלכלית של חברות רבות ואולי גם של מדינות. עם ישראל בארצו ולא יכול לצאת לחו”ל. זרם העליה לארץ רק יתגבר. ככה שעוד מעט רוב העם יהיה כאן ולא בחו”ל, מה שיגרום למשיח להתגלות. תיירות הפנים שלנו תגיע לשיא של כל הזמנים בעוד חברות התעופה ברחבי העולם קורסות. תגבר הגנת הסביבה עקב הפחתה דרסטית בזיהומי אויר, קרקע ומים, והפחתה בכמות האשפה שמייצרת האנושות. בארץ תהיה פריחה מחודשת של תעשיות כמו טקסטיל כולל עיצוב אופנה, ייצור מוצרים כמו זכוכית ורהיטים, ואפילו כריית מתכות כמו נחושת פה בארץ, כי לא יהיו חלופות זולות בחו”ל. ימות משיח כבר פה. לכן, כל עולם החומר ייהפך לפחות חשוב. הרבה פחות חשוב. זיכרו – הכל לטובה. מי שהוצאו לחל”ת – זה זמן טוב להתחבר לייעוד הנשמתי שלכם. להפוך להיות מה שתמיד רציתם להיות. מטפלים, אומנים ויוצרים בתחומים שונים, וכל מה שהאנושות תצטרך בעידן שאחרי הקורונה. 

תהיו בריאים ושמחים.

צילום תמונה מגינת הקליניקה הקסומה: סיגי גולן-נחמני

הפוסט הבא
הפוסט הקודם

כתיבת תגובה

אנחנו לא נשתף את כתובת המייל שלך עם אחרים. שדות חובה מסומנים *

שלח

 
גב, ברכיים, מע' השתן

בורליה

בורליה (Borreliosis) נקראת גם  מחלת ליים (Lyme Disease). נגרמת כתוצאה מעקיצת קרציה של כלב. אין צורך בכלב כדי להדבק. מספיק ללכת ברחוב. בשלב המוקדם של

קראו עוד »