איך ניתן להקל על כאב גב תחתון וברכיים עד להגעה לטיפול?

ברכיים וגב תחתון הם איברים חיצוניים שמייצגים את הכליות. להפחית כמעט לגמרי את כמות המלח במזון, להמנע מבשר בקר ומקפה, ולאכול הרבה שעועית מכל סוג שרוצים. במקרה של מחלת גאוט אסור לרוב גם עוף והודו אבל מותר לאכול דגים וביצים. למעשנים- זה הזמן להפסיק לעשן לפני שיהיה מאוחר מדי. הכליות נהרסות בגלל הטבק. פגיעה מתמשכת בריאות גוררת בהכרח פגיעה בכליות. בנוסף, הטבק הוא ממשפחת הסולניים. צריכת יתר של ירקות ממשפחת הסולניים עלולה לפגוע בכליות. ירקות סולניים שכדאי להמנע מהם עד להגעה לטיפול: תפוח אדמה (מותר בטטה מתוקה), עגבניה (מותר עגבניית שרי), גמבה ירוקה, וחציל.

לכאב ברכיים ו/או נפיחות בברכיים מומלץ לעטוף בלילה את הברך עם עלי כרוב וככה לישון ועד הבוקר לרוב יש הקלה ניכרת.

אם נתפס הגב בצורה חזקה עד שקשה אפילו לנשום, השתדלו לנוח ולהירגע. אם תכנסו ללחץ השרירים שנתפסו יתכווצו עוד יותר וגם אחרים סביבם יתחילו להתכווץ ולכאוב ומצבכם יוחמר. לכן צריך להירגע ולהרפות את שרירי הגב!

כדאי לשים 2 שעועיות בובס (שעועיות לבנות גדולות בצורת כליה) בכד מים ולשתות למשך כל היום את המים. עוזר לרפא כליות.

כדאי לחשוב מה מפחיד אותנו ולהפסיק לפחד. בלילה אפשר לשים בקבוק מים חמים מפלסטיק באזור הגב התחתון לצורך חימום הכליות בזמן השינה. וגם כמובן, כמו תמיד, תהילים פורטה מאד עוזר. תהילים כ”ו במיוחד.

לידיעת לועסי הגת: גת היא סם ממריץ שמדינת ישראל כנראה לא רוצה להצטייר כגזענית וכמתנכלת לתימנים, ולכן אינה אוסרת אותו בפקודת הסמים המסוכנים. שומר נפשו ירחק. הגיעו אלי אנשים עם בעיות כליה חמורות ביותר ועם התרחבות אאורטה (אבי העורקים) בגלל זה! שוב- אסור בשום צורה להכניס גת לגוף!

הפוסט הבא
הפוסט הקודם

כתיבת תגובה

אנחנו לא נשתף את כתובת המייל שלך עם אחרים. שדות חובה מסומנים *

שלח