במה תלויה הפרנסה?

 1. הפרנסה תלויה בהערכה עצמית ביחס של 1:1. אין חוכמות. ככל שהערכתך העצמית תגדל ככה תגדל הפרנסה. איך? זה לא עניינך איך. זה פשוט יקרה. באחריות. הפרנסה משמים? נכון. ה' מתגמל יפה את מי שמעריך את עצמו ומוקיר תודה לבורא שברא אותו – כמו יהלום ענקי שזורח באור יקרות. ככה אדם צריך להתייחס לעצמו. אני יהלום גדול של בורא עולם. מי שיש לו בעיות בהערכה עצמית – בהצלחה עם הקנדידה ועם שאר הטפילים במערכת העיכול.
  בפרשת "כי תצא" אנו מצווים לא להלין נבלת התלוי אלא לקוברו עד הערב משום ביזוי המת. גם הוא נברא בצלם אלוקים וזכאי ליחס של כבוד מינימלי. מכאן אני למדה, שאם אדם מרגיש רע עם עצמו, כפי שנברא, ובמחשבתו מזלזל בכישוריו (דימוי עצמי נמוך בפסיכולוגית מדוברת), הרי שיש בזה בעייתיות. איך אתה בא בטענות ולא מעריך בריאה שברא הקב"ה בכבודו ובעצמו? לכן, חברים יקרים, אל תפלו לבור של יאוש מעצמכם וזלזול בעצמכם. תעריכו ותכבדו את עצמכם. גם אתם נבראתם בצלם אלוקים. תמיד יש מקום לביקורת בונה ולשיפור, אבל אין מקום ללשון הרע על עצמכם כמו "איזה טמבל הייתי" וכד'. מבחינת היהדות זה הלשון הרע הכי חמור. נכון, זה קצת קשה אבל ראו בזה מצווה של ממש – כבדו את צלם אלוקים שבכם. חלק ממטופלי טוענים שמעבירים עליהם ביקורת קטלנית מכמה כיוונים בו זמנית. אני מציעה להם להתעורר, כי העולם הזה הוא אשליה. מראה מגדילה, שמראה לנו מה לתקן בעצמנו. מי שסובל מעודף ביקורת עצמית יראה ביקורת על עצמו בלי הרף מכל הסובבים אותו כולל אנשים זרים. מה לעשות? לאהוב ולכבד את עצמנו יותר, ואז כל העולם יתהפך לטובתכם! גם הפרנסה תלויה בזה- בהערכה העצמית שלכם. אפשר גם לחלק מחמאות לכל אחד במיוחד לקרובים אלינו! זה משפר פלאות מצב רוח לנותן ולמקבל המחמאה ומקטין את הרצון להעביר ביקורת. הנה משפטים מחזקים או מנטרות לשינון:
  אני חלק אלוק ממעל
  אני אדם שלם ומושלם
  אני אוהבת את עצמי
  אני מקבלת את עצמי כמו שאני
  מקבלת את עברי ושלמה עמו- העבר הוא רצון ה'
 2. מנטרות לתיקון יחסים בעיתיים עם כסף:
  אני פתוחה לקבל את כל השפע שמגיע לי משמיים ומובטח לי, ואני סמוכה ובטוחה שמה שמגיע לי ייפול לידי כפרי בשל בקלות ובמהירות. הכסף מאפשר לי רווחה ועוזר לי להגשים את מטרותי בעולם הזה. אני מודה על השפע.
  מענתי לנדאו סמל:
  שפע הוא זכותי המולדת ואני ראויה לשפע, להצלחה ולכל מה שאני מבקשת.
  יש לי שפע אינסופי והוא זמין לי תמיד.
  זה טבעי עבורי להרוויח סכומים גדולים של כסף. הכסף זורם בשפע ובקלילות אל חיי.
  אני מאפשרת לסכומים גדולים של כסף להיכנס לחיי. אני ממגנטת כסף והוא נמשך אליי בקלות ובמהירות.
  בורא עולם רוצה שיהיה לי כל מה שאני מבקשת ותמיד נענה לבקשותי.
  כל ערוצי השפע ביקום פתוחים לפני עכשיו.
  כסף אוהב אותי ואני אוהבת אותו.
 3. כל מי שסבור שה' מעניש אותו ולכן פרנסתו מועטה – "חדל קשקש ברשת"! כמו שאומרים בצבא. ה' הוא אביך שבשמים. הוא אוהב אותך. האם יתכן שבן יחטא ואביו יאמר לו: "לא תקבל ארוחת ערב" או "לא תקבל כריך לבי"ס?". לא משנה מה הבן עשה, אביו ידאג לו למזון ולביגוד ולכל מה שהוא צריך. הפרנסה תלויה בך, תפסיק להאשים אחרים. אם תשנה את החשיבה שלך כמו "לא מגיע לי להרוויח הרבה" ל"מגיע לי להתפרנס בשפע ובקלות" כך אכן יקרה. לשם כך עליך להפטר במהירות מאשמה. ויפה שעה אחת קודם.
 4. עוד ענין שקשור לפרנסה הוא היכולת לקבל מהעולם. מי שקשה לו לקבל מהעולם כל דבר כמו מתנה, מחמאה, משפיע לרעה על פרנסתו וגם על פרנסת ילדיו. מטופלת מבוגרת שלילדיה היו בעיות פרנסה התבקשה לקבל בשמחה מתנות מקרובים ולא לכעוס עליהם ("נו, באמת, בשביל מה קנית? איני זקוקה לכלום. במקום זה היית קונה משהו שאת צריכה לעצמך או לילדים!") אלא לומר: "תודה על מתנה! תודה על המחמאה!" ואז תתהפך הפרנסה של ילדיה לטובה. זה אכן קרה בתוך כמה ימים.
 5. אפשרות קלה להגדיל פרנסה היא לברך כל אדם שרואים ברחוב או שחושבים עליו בלי שירגיש (ככה בשקט, בלב): "והריקותי לכם ברכה עד בלי די". כל מה שאנו אומרים חוזר אלינו. ככל שתברכו יותר אנשים ככה תתברכו יותר.
 6. לקרוא בכוונה גדולה את הפטרת שבת הגדול במלאכי פרק ג'. מופיעות שם כמה ברכות מדהימות לשפע פרנסה כמו: "והריקותי לכם ברכה עד בלי די".
 7. ללכת בראש השנה לתפילה בבוקר של החג הראשון והשני וכן בבוקרו של יום הכיפורים ולהגיד בכוונה גדולה את התפילה כולה כולל זו של הפרנסה.
 8. לקרוא בכוונה גדולה פרשת "ראה" בספר דברים. היא מתחילה בפרק י"א, פסוק כ"ו ומסתיימת בפרק ט"ז, פסוק י"ז. "יש בפרשה יופי של הבטחות לפרנסה כמו: "כִּי יַרְחִיב יְהוָה אֱלֹהֶיךָ אֶת גְּבוּלְךָ כַּאֲשֶׁר דִּבֶּר לָךְ".
 9. ליצור המון שיתופי פעולה. אפילו רק להפגש עם אנשים ממקצוע דומה או ממקצועות משיקים. זה יפתח לך כיוונים חדשים שלא חשבת עליהם. הכי קשה כשאין כסף להפתח לרעיונות חדשים ולהפגש עם אנשים בעודך בדיכי. צא מהקונכייה שלך. בעזרת ה', הפגישות האלה יעשו לך טוב ברמה הנפשית, וגם יתנו רעיונות שיכניסו יותר כסף.

צילום תמונה: סיגי גולן-נחמני

2 תגובות

כתיבת תגובה

אנחנו לא נשתף את כתובת המייל שלך עם אחרים. שדות חובה מסומנים *

שלח

 

גב, ברכיים, לחץ דם, מע' השתן והמין

זיהום בשתן

א' הגיע אלי מת"א עם מצוקה וסבל של צריבה בשתן מזה כמה שנים. במהלך שנים אלה ניסה לפתור את הבעיה בדרכים שונות כולל בחוץ לארץ,

קראו עוד »
ריפוי ואורח חיים בריא

מה מותר לאכול לרוב מטופלי

הלחמים שמרשה לחולי צליאק ולמי שזמנית אסור להם גלוטן הם רק 4 סוגי לחמים: "לחם כוסמת ירוקה" של "אנשי הלחם" מקיבוץ מורן, לחם כוסמת ירוקה

קראו עוד »