דרום פורח באדום

באמצע פברואר 2022 יצאתי עם חברי פולינה ואלעד לטיול בבתרונות רוחמה ליד קיבוץ רוחמה. פריחה מרהיבה של כלניות בכל מקום! טיילנו רק בשבילים וזיהינו סחלב דבורנית דינסמור, אירוס הצהרון המצוי (אירוס ארצישראלי), עירית גדולה, לשון הפר, ציפורני חתול, מקור חסידה, והמוני דובוני קורים שאוכלים את שדות החיטה של קיבוץ רוחמה. עשינו שם פיקניק של ארוחת צהריים. משם נסענו לאתר ההנצחה "חץ שחור", ועלינו עם הרכב לראש הגבעה לתצפית על עזה.

אחר כך הגענו לחניון מרווה ובהמשך ליער שוקדה. אין צורך לצאת לכביש הראשי- יער שוקדה נמצא בהמשך חניון מרווה. ריכוז הכלניות ביער מרשים ועולה ביופיו על זה של בתרונות רוחמה. עצה למצטלמים: אל תרמסו כלניות. אנא הצטלמו לצידן היכן שיש עשב ללא כלניות, כלומר בלי לשכב או לשבת עליהן.

ביער שוקדה רעו בחופשיות כבשים ועיזים. ראינו גדי שזה עתה נולד וגם טלה קטנטן כמעט בן יומו.

אחרי הבילוי ביער שוקדה הגענו לקיבוץ גבים הסמוך לשדרות. בקיבוץ יש מוסך שהוא גם מוזיאון לרכבי אספנות משופצים ויפים וגם לכל מיני מכשירים וחפצי ענתיקה: טלפונים ושעונים ישנים מאד, מצלמות,  מכונת כתיבה, מכשיר למדידת הלחות בזרעים שמעיד אם הגיעה העת לקצור את היבול, מכשיר למדידת הלחות בכותנה אם היא בשלה לקטיף וכן הלאה. ניסיתי לשכנע את חיים המוסכניק הגאה להכריז על המוסך כמוזיאון ולקבל תמיכה ממשלתית כדי להפעילו במתכונת מוזיאון. כשאצליח אתן לכם טלפון שלו לתאום ביקור. 

בסוף היום נסענו לאכול בשדרות. אושר גדול הוא לראות את שדרות – עיר מאד מפותחת ושוקקת חיים למרות כל מה שסבלה בשנים האחרונות.

זה היה טיול ממש כייפי, לא מעייף מדי ולא רחוק מדי. מומלץ בחום!

צילום תמונות: סיגי גולן-נחמני

צילום דבורנית דינסמור: אלעד אושרי

כתיבת תגובה

אנחנו לא נשתף את כתובת המייל שלך עם אחרים. שדות חובה מסומנים *

שלח

 

גב, ברכיים, לחץ דם, מע' השתן והמין

זיהום בשתן

א' הגיע אלי מת"א עם מצוקה וסבל של צריבה בשתן מזה כמה שנים. במהלך שנים אלה ניסה לפתור את הבעיה בדרכים שונות כולל בחוץ לארץ,

קראו עוד »
ריפוי ואורח חיים בריא

מה מותר לאכול לרוב מטופלי

הלחמים שמרשה לחולי צליאק ולמי שזמנית אסור להם גלוטן הם רק 4 סוגי לחמים: "לחם כוסמת ירוקה" של "אנשי הלחם" מקיבוץ מורן, לחם כוסמת ירוקה

קראו עוד »