טיפים חיוניים בעת החלפת דירה

מתכננים את בית חלומותיכם? בשעה טובה ומוצלחת!
הנה כמה טיפים חיוניים לתכנון הבית, שעשויים לשפר פלאות את חייכם ואף להציל חיים.

1. הימנעו מקרינה מסכנת חיים. נא בידקו במפה באתר המשרד להגנת הסביבה אם הדירה בקירבה גדולה לאנטנת סלולר. פעם חיפשתי מלון זול באילת. מצאתי כמה הכי זולים. על כולם היו מותקנות 3 אנטנות סלולר. בהצלחה ללנים שם… צריך לפחות מרחק של קילומטר מאנטנה פעילה. בעבר, בטרם למדתי לבדוק מרחק מאנטנות, היו מקרים בהם לנתי בבית מלון סמוך מדי לאנטנה. ערפול מוחי וקשיי זיכרון, הפרעת שינה, כאבי ראש,

שעון מהגיהנום

שעון מהגיהנום- לעבור לשעון מעורר מופעל סוללה

סחרחורת וכן הלאה היו מנת חלקי. כל זה כבר אחרי שעה מהגעה למלון. דמיינו אדם שגר מתחת או מול אנטנה סלולרית. מפחיד! הקרינה מסרטנת וגורמת לטווח גדול מחלות.

כדאי לקחת בחשבון כמה סוגי קרינה ולא רק קרינה אלקטרומגנטית. בשנים האחרונות, לנוכח השימוש הגובר באפר הפחם בתעשיית הבנין כולל לבניית קירות בבתי מגורים, רצוי להמנע מדירה בבנין חדש עקב הקרינה הרדיואקטיבית שפולט אפר הפחם שמעורב במלט ובבטון.

צמצמו שימוש בקרינה או שהקרינה תצמצם אתכם. לפעמים מגיעים אלי אנשים שסובלים מסחרחורת שנמשכת חודשים. אני אומרת להם לכבות מכשירים קורנים בתדר גבוה בבית (למשל, להעביר כבל ממחשב לראוטר ולהפוך אינטרנט לקוי) או להרחיק מיטה משקעים ומתקעים לפחות 30 ס"מ (קרינה בתדר נמוך- תכננו מראש חדר שינה מספיק מרווח כך שהמיטה תוכל להיות מרוחקת משקעים וממתגים) וכל הבעיות נעלמות בן לילה. תגלו שהמוח שלכם צלול מאי פעם, הזיכרון, הקשב והריכוז ישתפרו והיצירתיות שלכם גואה. יש לנתק מכשירי חשמל קורנים סמוך למיטה. ראו בתמונה – שעון מהגיהנום שקורן כמו כל מוצר חשמלי שמחובר לחשמל כמו סדין חשמלי. סדין חשמלי קורן גם  כשמכובה. מיטה חשמלית=אסון של קרינה! ברגע שמחוברת לחשמל זאת בעיה גדולה מאד ומקור אפשרי לסחרחורת ולכאבי ראש! עדיף לא לקנות מיטה חשמלית. אם קניתם נתקו אותה לגמרי מחשמל לפני שנכנסים לתוכה. זהירות- הקירות אינם מונעים מקרינה לעבור. לכן אין להציב מיטה של ילד מאחורי קיר המקרר (או כל מכשיר חשמלי קורן). הקיר לא יחסום קרינה והילד עלול לסבול מהפרעת שינה, מעצבנות ומכאבים בעצמות.
הולכים לקנות מזגן? קנו ללא אופציה של ווייפיי, או כזה שניתן לבטל בו קרינה מיותרת ומזיקה זאת!

2. בידקו מי הדיירים בבנין. רק לידיעה, פעם בשכונת פולג בנתניה נורה טיל לאו על דירת עבריין… אצלנו בבנין מארחים ומתארחים ועוזרים זה לזה כמו אחים. במיוחד לשכנים הקשישים והחלשים. עושים להם קניות בשוק, מתקנים מכשירי חשמל שהתקלקלו, מארחים בשבת ובחג, מסבירים איך להפעיל את הזום במחשב, מזמינים לכוס תה ועוגה ללא גלוטן ומדברים שעה על מצב החסה בשטחים.

3. נא התקינו כיריים פועלות על גז. היפטרו מהמיקרוגל.
4. נא התקינו רק ניאגרה רגילה ולא סמויה. וואו כמה צרות חוסכים ככה. חתיכת סיפור זה לנקות אבנית שרובצת בתחתית ניאגרה סמויה ושעליה גדל עובש למכביר שעלול לגרום ל: אלרגיות, ברונכיטיס ואף דלקות ריאה.

ניאגרה סמויה. מי ה"חכם" שהמציא אותה?

5. המנעו מריצפת פרקט או בטון, כי הן מונעות יכולת לקרקע את עצמנו לאדמה. בטון, אספלט, עץ ונעליים מודרניות אינם מקרקעים אותנו לאדמה. הליכה יחפים אפילו לכמה דקות ביום משפרת מאד את מצבנו הגופני והנפשי. לגבי ריצפת פרקט, ראיתי מקומות בהם הותקן פרקט שמשום מה פלט רעלים (אולי בגלל הדבק?).

6. וודאו שפיר מעלית הבנין אינו צמוד לקיר חדר השינה שלכם, אחרת, תסבלו מרעשים כל הלילה. כמו כן בידקו את עוצמת הרעש הנפלט מהמזגן של השכנים שמעליכם.

7. כדאי לבוא לראות את הבנין בבוקר, בצהרים, בערב ובלילה. בבוקר- בבנין שסמוך לבי"ס יתכן פקק תנועה בכניסה, וגם רעש רב במיוחד בהפסקות. לפעמים בצהרים רואים פרחחים שבאים אחרי שיצאו מביה"ס לעשן כל מיני דברים מעניינים דווקא במבואה של הבנין שלכם. בלילה יתכנו הפרעות מבליינים שיכורים, אם יש בסמוך לבנין מקומות בילוי כמו פאבים.

8. חימום תת-רצפתי עלול להיות קורן. הימנעו ממנו. פרטים בנושא מדידת קרינה אצל ידידי מר עמיר בורנשטיין.

9. אל תעמיסו. היפטרו מחפצים ישנים ככל הניתן (מועיל מאד לריפוי מעי גס). השידה העתיקה שירשת מסבתך ממש ממש יפה- וינטג'! אבל זה הזמן להפטר ממנה, כי יש יותר מדי רהיטים וציוד בבית. אותו דבר לגבי תמונות. בכל חדר שימו רק תמונה אחת או בלי תמונות בכלל אם החדר עמוס בפרטים וברהיטים כמו חדר הילדים. מיעוט תמונות על הקירות מגדיל את תחושת המרחבים בבית. נכדים? תמונות בלוח אחד בחדר פנימי או באלבום תמונות. בצורה דומה צבעוניות יתר בחדרים מעמיסה על חוש הראיה. תמיד העדיפו צבעים בהירים נעימים לעין. קיר צבוע באדום וסלון מרהיב בצבע סגול כהה פחות נעימים לעין.

10. שיקול תחבורתי חשוב- האם יש צירי תחבורה ראשיים סמוך אליכם, שיקלו על הגעה בלי רכב? האם הם קרובים מדי ולכן רועשים? האם יש חניה בבנין? סוגיה חשובה מאד במקומות במרכז העיר שהם כידוע נטולי חניה.

11. איך המרחבים בדירה ובסביבותיה?  יש בנינים ישנים בהם סטנדרט הבניה היה חדרים גדולים וגם מרפסת לכל חדר. בעבר היו בונים מרחבים נדיבים לדירת 3 חדרים, שהיום היו עושים באותו מטראז' דירת 5 חדרים, שבה כל חדר הוא קוביה קטנה. מה גובה התקרה? האם התקרה גבוהה מהרגיל? מאפשר יותר שטחי אחסון וארונות גבוהים יותר. איך המרחבים סביב המבנה? האם מרפסת הכביסה של השכנה בבנין ממול במרחק נגיעה משלכם או שיש מרחק של 20 מטר בין הבנין שלכם לבנין שממול? ברור שעדיף מרחבים כמו יער או שדה פתוח מול דירתכם ולא תצפית 24/7 על חיי המשפחה שממול.

12. בידקו האם יש מרפסת סוכה או ניתן להקים בחצר סוכה. לא בכל בנין יש מקום לסוכה.

13. בידקו היטב סימני נזילות במיוחד בדירת גג. כדאי להכניס סעיף לחוזה, שאם תתגלה נזילה בחודש הקרוב או בחורף הקרוב (אם קניתם דירה בקיץ לא תוכלו לדעת שהיתה נזילה מהגג) יתקן אותה המוכר. כדאי להכנס לדירה אחרי שהיתה סוגרה- לרוב ישר מריחים אם יש עובש או מתחילים להתעטש (אלרגיה לעובש- בריאה מאד ומצילת חיים). זאת גם אחת הסיבות שלא כדאי לקנות דירה בקומה אחרונה– אם הגג שחור מזיפות אז בקיץ חם בדירה כמו בסאונה, ואם לא זיפתו כראוי יופיעו נזילות אינסופיות… פיתחו ארון מתחת לכיור מטבח ונסו להריח אם יש ריח עובש.

14. בדירה להשכרה- בידקו שמכשירי החשמל שבבית אכן פועלים כראוי. מזגן, מקרר, דוד שמש, כיריים.

15. בידקו מהו תשלום הארנונה השנתי ומה סכום מס ועד הבית. בנתניה יש שכונות די צמודות, שבאחת הארנונה בשמיים, ואילו בשניה, שבעבר הוגדרה כשכונת שיקום, משלמים כמעט חצי מהסכום.

16. ממ"ד אינו חדר שינה ואינו חדר עבודה. הממ"ד נבנה מחומרים בעייתיים פולטי גז ראדון כולל קרינה רדיואקטיבית. ד"ר זמיר שליט"א :"הקרינה בממ"ד היא רדיואקטיבית, והיא נובעת מגז ראדון שהוא מוצר פירוק של ראדיום, שנמצא גם במלט. הראדון הוא גז אציל (לא נכנס לריאקציות כימיות) כבד, ורדיואקטיבי. הוא דועך למוצרי פירוק שחלקם יציבים, מתחברים לחלקיקי אבק, ושוקעים איתו, על הוילונות, שטיחים, והרצפה". כמו כן, אסור לדבר בסלולרי בממ"ד עקב  בעיות קליטה- הטלפון הניד מתאמץ יותר להתחבר לאנטנה ועל כן קורן יותר.

17. כיווני אוויר? לדעתי, הכי כדאי דרום ומזרח. ככה יש שמש לאורך היום. השמש מאד חשובה לבריאותנו. בשמש ניתן לשים מזרנים ומצעים לאוורור ולמניעת עובש. להשתדל לא לקנות דירה בצד מערב וצפון. כמעט ואין בה שמש. יש אנשים שרגישים לכך מאד ועלולים לפתח דיכאון כמו דיכאון חורף.

18. שיתלו כמה צמחי תבלין שימושיים באדניות על אדני החלונות. יוכלו לשדרג מאכל שזקוק למעט ריחן טרי. עשבי תיבול נוספים לדוגמה: בצל ירוק או עירית, נענע, כוזברה, פטרוזיליה. כדאי לשתול תותים בחורף, וגם לזרוע עגבניות שרי אם האדנית עמוקה מספיק (אצלי הן גדלות לתפארת גם באדניות קטנות ולא עמוקות…).

19. אל תרססו. הריסוס מונע מכם סימני אזהרה חשובים שעשויים להציל חיים. למשל, נמלים מתריעות על הימצאות עובש בדירה כולל נזילות סמויות. נזילה בלתי מאותרת גורמת בהכרח לעובש, שעלול להוביל לדלקת ריאות. פרעושים- מעידים על צליאק למישהו מבני הבית. אם מבינים ומתקנים מיד תזונה הפרעושים נעלמים מיידית.
20. בידקו מזוזות אחת לשנה. למה? כי המזוזה כשמה כן היא. היא זזה יחד עם שינויים במצב הנפשי והגופני שלנו. למעשה, הגוף מושפע מהנפש ואינו נפרד ממנה.
21. הכינו ערכת נחיתה רכה במזוודה ובה בגדי החלפה כולל פיג'מות, מצעים, מגבות וכל מה שצריך כמו ללינה בבית מלון כולל נשנושים בריאים וככה ביום או יומיים אחרי המעבר לא תחפשו באיזה ארגז שמתם את מברשות השיניים. כמובן, לכל ארגז תכינו בעת האריזה רשימת תכולה אותה תכתבו בקצרה על הארגז עצמו, ובפירוט מלא בדף שתשתמרו בכיס שלכם. זה יקל עליכם למצוא כל דבר נחוץ בלי צורך לפתוח 30 ארגזים עד שתגיעו אליו…
והכי חשוב- תהיו בריאים ושמחים!

כתיבת תגובה

אנחנו לא נשתף את כתובת המייל שלך עם אחרים. שדות חובה מסומנים *

שלח

 

גב, ברכיים, לחץ דם, מע' השתן והמין

זיהום בשתן

א' הגיע אלי מת"א עם מצוקה וסבל של צריבה בשתן מזה כמה שנים. במהלך שנים אלה ניסה לפתור את הבעיה בדרכים שונות כולל בחוץ לארץ,

קראו עוד »
ריפוי ואורח חיים בריא

מה מותר לאכול לרוב מטופלי

הלחמים שמרשה לחולי צליאק ולמי שזמנית אסור להם גלוטן הם רק 4 סוגי לחמים: "לחם כוסמת ירוקה" של "אנשי הלחם" מקיבוץ מורן, לחם כוסמת ירוקה

קראו עוד »