מקרחת לשיער מלא

1. שלב התחלתי

 

2. פה ושם קרחות

3. רגל מתמלאת שיער

עופר, גבר מקריח בן 40, הגיע לטיפולי עם אבחנה של קרוהן ונשירת שיער בשוקיים. השוקיים היו חלקות משיער כמו אחרי גילוח. אבחנתי את מקור התקלה בתריסריון. הסברתי לעופר שתפקידו של התריסריון לפרק חלבונים מהמזון לצורך ספיגתם. כשאין מספיק חלבון בגוף, כל המשאבים מופנים לתפקודים הישרדותיים, בעוד שהצמחת שיער על הרגליים היא בגדר מותרות. תהליך של התקרחות (אלופציה) בשוקיים נעצר והחלה צמיחת שיער. כבר אחרי טיפול אחד ראו ניצני שיער כמו זיפים עדינים. אחרי טיפול שני צמחו קווצות שיער ונותרו פה ושם קרחות. אחרי טיפול שלישי כמעט כל הרגל התמלאה שערות.  האם ניתן היה לגדל שיער גם בראש? אצל אותו מטופל לא ניסיתי. הוא הסתפק בהישג הזה של תיקון התריסריון. ניסיתי ועוד איך במקרה של נשים עם נשירת שיער חמורה. עד היום זה הצליח בכולן, למעט ילדה עם קרחת מלאה, אבל היא הגיעה רק לשני טיפולים. לדוגמה אשה בת 40 עם קרחות בקידמת הראש – כבר אחרי טיפול אחד אמא שלה שמה לב שהשיער החל לצמוח. אחרי 3 טיפולים היתה לה רעמת שיער בדיוק היכן שהיו בעבר קרחות. נשירת השיער נפסקה לגמרי. באותה עת לא חשבתי לצלם מטופלים לפני ואחרי הטיפול ולכן אין תיעוד. נשירת שיער ראש שונה מזו של שיער הגוף. נשירת שיער הראש נובעת לרוב מבעיית כליות.

 

צילום התמונות: המטופל עופר.

לא בוצעה בתמונות שום עריכה.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2 תגובות

  1. נשירת שיער ברגליים
    דלקת זקיק השיערה בראש
    פרוקטיטיס

    • היי דרור. 2 התסמינים הראשונים זועקים לשמיים תקלת תריסריון, ומעידים על חוסרים גדולים בחומצות אמינו. התריסריון מייצג בעיקר הזדהות יתר עם סבל של אחרים. זכור שאינך מרחם יותר מבורא עולם, ושכל אחד בחר מה יהיה השיעור שלו.
      פרוקטיטיס מעיד על תקלת מעי גס (מסמל לרוב קושי לשחרר עבר או עודף ביקורת עצמית) לרוב ביחד עם תקלת וריד שער הכבד, שמייצג כעס גדול על גבר כמו משמעותי אבא או בוס בעבודה. הרבה בריאות.

כתיבת תגובה

אנחנו לא נשתף את כתובת המייל שלך עם אחרים. שדות חובה מסומנים *

שלח

 

גב, ברכיים, לחץ דם, מע' השתן והמין

זיהום בשתן

א' הגיע אלי מת"א עם מצוקה וסבל של צריבה בשתן מזה כמה שנים. במהלך שנים אלה ניסה לפתור את הבעיה בדרכים שונות כולל בחוץ לארץ,

קראו עוד »
ריפוי ואורח חיים בריא

מה מותר לאכול לרוב מטופלי

הלחמים שמרשה לחולי צליאק ולמי שזמנית אסור להם גלוטן הם רק 4 סוגי לחמים: "לחם כוסמת ירוקה" של "אנשי הלחם" מקיבוץ מורן, לחם כוסמת ירוקה

קראו עוד »