עצות לנשים הרות

 1. כדי להיות בהריון עלייך קודם כל להיות בריאה. לפחות ב- 90%. אם יש לך נזלת תמידית (סימן לאלרגיה או לרגישות למזון), נשירת שיער וציפורניים שבירות ומלאות בפסים, אם יש לך עייפות קשה או דפיקות לב במצב מנוחה – טפלי בעצמך! אין להכנס להריון במצב של חולי. במיוחד לא עם בעיה בבלוטת התריס (רופא בודק מעט מדי מדדים בבדיקת דם ולכן אינה מהימנה לקבוע אם יש בעיה בבלוטת התריס), בלב ובמוח. נשים שעברו הפלות חוזרות אומרות לי באיזה שבוע היו ההפלות, ובין היתר לפי האיבר שאמור העובר לפתח באותו זמן אני מאבחנת שיש לה בעיית לב או מוח וכן הלאה. העובר רק מראה להוריו מה לתקן. 
 2. להפסיק להשתמש במשחת שיניים כי מכילה רעלים. גם זאת שבלי פלואוריד. צחצחי בלי והחיים יהיו יפים יותר. נקודת הספיגה הכי יעילה בגוף היא מתחת ללשון ולכן ראוי להזהר.
 3. להפסיק דאודורנט- לעבור לסודה לשתיה ששמים עם ספוגית עגולה של פודריה או צמר גפן בלילה ובבוקר ואין ריח בכלל. 
 4. להמנע ככל הניתן משימוש בשפתונים וליפסטיקים, סומק וצלליות, מאחר שעלולים להכיל חומרים מסוכנים כמו עופרת, במיוחד ליפסטיק עמיד לזמן רב. לא להתקרב ל: אצטון,  לק, מיספרות (תסתפרי בבית), חומרים לצביעת שיער שאינם טבעיים, מרככי שיער (יש מעט שמותרים לשימוש), וכל הדומה לכך. 
 5. אין למרוח כלום על הגוף למעט סבון משמן זית במקום סבון רגיל, ובמקום קרם גוף – שמן זרעי ענבים או שמן זית. במקרים של יובש קיצוני כמו סדקים בשפתיים מותר למרוח מעט משחת בפנטן. 
 6. להתחיל לקחת פעם ביום חומצה פולית 400 מק"ג (הכי זול של חברת 'הדס'. ללא שמרים). רצוי לפחות 3 חודשים לפני התחלת הריון! אם לא הספקת לקחת ונכנסת להריון, דברי איתי לקבלת עירוי מהיר מרחוק של חומצה פולית (לא מרגישים כלום בזמן העירוי). כל אשה בגיל הפוריות חייבת לקחת חומצה פולית (מונע מומים במערכת העצבים בעוברים ועוזר למנוע אנמיה מגלובלסטית למי שנוטלת על בסיס קבוע).  
 7. זהירות רבה מתרופות, אפילו מתרופות זמינות לכל ללא מרשם, כולל תוספי תזונה לנשים הרות (יש לבדוק האם מתאימים לך בצורה אישית). יש להמנע ככל הניתן משימוש אפילו במשככי כאבים נפוצים ובמשחות רפואיות במיוחד כאלה שמכילות סטרואידים. כמובן שאם חייבים אנטיביוטיקה אז לקחת. ובעברית פשוטה: אל תקחי שום תוסף תזונה בלי לבדוק בצורה אישית שמתאים לך! לידיעתך, התוסף פרנטל אינו מתאים לרוב הנשים. מותר לקחת פריג'נטלי. נשים הרות בטיפולי הגיעו כולן ללידה עם המוגלובין 15 בלי לקחת שום תוסף, תוך שמירה קפדנית על הנחיות התזונה שנתתי. בנוסף, מטופלותי מגיעות ללידה ללא כאבי גב מהם סבלו תמיד, ללא עייפות קשה בחודש תשיעי ועם אנרגיות חיוביות. 
 8. החל מחודש חמישי אין לישון על הגב אלא רק על הצד. רצוי צד שמאל. 
 9. זהירות מחלק מצמחי התבלין כמו קינמון, זנגביל (ג'ינג'ר), מרווה. אסור עולש ואסור פטרוזיליה טריה בכמות גדולה.
 10. אסור אלכוהול בשום צורה. בעיני מיותר להזכיר, אבל ראיתי אשה בחודש תשיעי שותה כוס יין גדולה, באומרה ש"אחרי ארוחה זה בסדר". העובר שלה קפץ ובעט אחר כך כל כך חזק שפחדתי שיקפוץ החוצה מהבטן….
 11. השתדלי לנמנם בצהריים במצב מאוזן לשם שיפור זרימת הדם לרגליים.
 12. אם המליצו לך על גרביים מיוחדות לוורידים– רק מה שנראה כמו גרביון שלם (עד המותן) ולא חצי ולא עד המפשעה, אחרת יצאו עוד הרבה ורידים ואף דליות במקומות לא נעימים בכלל (בעיית ורידים=חולשת טחול).
 13. אם לא נבדקת לרגישות לחיטה (אין בדיקה כזאת במרפאה קונבנציונלית) יש להניח שאת רגישה כמו 95% מאוכלוסיית העולם. לכן המנעי מחיטה, חלב פרה, שמרים ופטריות. לרוב מותר לחם כוסמין 100% עם מחמצת. אל תתבכייני- תדרים של: חיטה, חלב פרה ומוצריו, שמרים ופטריות אינם מתאימים כעת לאנושות. אם את יודעת שאת רגישה לחיטה או לגלוטן (צליאק) ואכלת פיצה- סיכנת את עצמך וגם את ההריון. אכילת מולקולה של חיטה פוגעת בבלוטת התריס חצי שנה קדימה לפי ד"ר אריה אבני! ליקויי בלוטת התריס קשורים לריבוי מקרי הפלות. 
 14. אם את סובלת מסוכרת הריונית ו/או עודף מים, בחילות קשות עד כדי קושי לאכול ולשתות ועד כדי התייבשות (היפרמזיס), ליקוי בתפקודי כבד או עצירות קשה, יש סיכוי סביר שיש לך צליאק לפחות בצורה זמנית. המנעי מגלוטן עד לבירור מסודר. היכולת של בדיקת דם לאבחן צליאק איננה 100%. ניתן לאבחן בטיפול אצלי. 
 15. הימנעי מחשיפה לקרינה ככל הניתן. קראי עצות איך להבריא בקלות

צילום תמונת הדלורית באדנית: סיגי גולן-נחמני

כתיבת תגובה

אנחנו לא נשתף את כתובת המייל שלך עם אחרים. שדות חובה מסומנים *

שלח

 

גב, ברכיים, לחץ דם, מע' השתן והמין

זיהום בשתן

א' הגיע אלי מת"א עם מצוקה וסבל של צריבה בשתן מזה כמה שנים. במהלך שנים אלה ניסה לפתור את הבעיה בדרכים שונות כולל בחוץ לארץ,

קראו עוד »
ריפוי ואורח חיים בריא

מה מותר לאכול לרוב מטופלי

הלחמים שמרשה לחולי צליאק ולמי שזמנית אסור להם גלוטן הם רק 4 סוגי לחמים: "לחם כוסמת ירוקה" של "אנשי הלחם" מקיבוץ מורן, לחם כוסמת ירוקה

קראו עוד »