ריפוי ויטיליגו

ויטיליגו (לויקודרמה) נחשב למחלת עור אוטואימונית, שבה אזורים מסוימים של העור הופכים לבהירים. בעברית היא נקראת "בַּהֶקֶת" ולעיתים "בַּהֶרֶת". רפואה קונבנציונלית מתייחסת רק לבעיה בעור ואינה תופסת את האדם כמכלול, ולכן הוחמצה ההבנה שמערכת העיכול גורמת למחלה. ויטיליגו הוא סימפטום אחד מיני רבים של צליאק לא מאובחן או של רגישות לחיטה שלא אובחנה. הזמר מייקל ג'קסון היה אחד המפורסמים שלקה בה. לא כל חולה צליאק יפתח ויטיליגו. יש חולי צליאק שהסימפטום היחיד אצלם שמאפשר אבחון הוא תפקודי כבד  או טחול ירודים.

ויטיליגו הוא אזעקה של הגוף. עד היום אבחנתי לכל מטופלי שהגיעו עם ויטיליגו בעיה בווריד שער הכבד.  לא יעזור שתגידו "אבל לא אכפת לי ולא מפריע לי חברתית" או "התרגלתי ולא מזיז לי שכולם מסתכלים עלי" במקרה של בחורה צעירה ממוצא אתיופי עם חצי גוף לבן-ורדרד לגמרי. המחלה צועקת שירפאו אותה ומעידה על רגישות חמורה למזון.

במקרה של המטופל המצולם מדובר ברגישות לחיטה. המטופל השובב לא הקפיד על ההנחיות שלי ב 100%, ולכן תהליך ההחלמה שלו היה איטי. לצערי, לא צילמתי את ידו של המטופל בתחילת הטיפול. בבואו לטיפול ראשון ניכר בבירור  ויטיליגו בוהק במקומות רבים בגוף. בכף יד ימין הכתם הלבן הגיע עד לחיבור בין האצבע לבין האגודל. יש רק שני צילומים של ויטיליגו – אחד כשהוא כבר בנסיגה משמעותית, ואחד בתהליכי היעלמות, כשנשאר ממנו רק מעט והוא פחות בולט לעין.

ויטיליגו איננו גזירת גורל, אלא קריאת השכמה למהר ולשנות תזונה ודרכי חשיבה. מה הקשר לדרכי חשיבה? אדם הסובל מרגישות לחיטה או לגלוטן סובל ברמה הנפשית מבעיית גבולות ביחסיו עם הזולת.

הורים לילדים ולמתבגרים שאובחנו כסובלים מויטיליגו מוזמנים לפנות אלי בהקדם. התהליך הוא הפיך ואין סיבה שילדכם יסבול מבעיה תדמית. הבעיה התדמיתית היא הבעיה הקטנה במקרה הזה. כמו בכל מקרה של רגישות בלתי מאובחנת למזון, הנזק למערכת העיכול עלול להידרדר, חלילה, למחלה קשה כמו קרוהן או סרטן (במיוחד סרטן מערכת העיכול, העור, הריאות וסרטן בתאי T של מערכת החיסון).

 

17.6.2016 ויטיליגו בנסיגה אבל עדיין בולט לעין

 

16.3.2018 ויטיליגו עומד להיעלם

 

2 תגובות

  1. מהי דרך הטיפול שאת מציעה? מהו הטיפול השלם שעשה האיש שידו מצולמת כאן?

    • כל מקרה לגופו. במקרה הזה היתה רגישות לחיטה. מי שהתמיד בשמירת הנחיות התזונה בקפדנות ראה ישועות מהירות. ובנוסף הכבד שלו טופל בביו-אנרגיה בעזרת בורא עולם.

כתיבת תגובה

אנחנו לא נשתף את כתובת המייל שלך עם אחרים. שדות חובה מסומנים *

שלח

 

טיפים

יש לי קרוהן. מה עושים?

עד להגעה לטיפול יש דרכים להקל על הסבל. להלן המלצותי לחולי קרוהן, קוליטיס, דיברטיקוליטיס, דיברטיקולוזיס, צליאק, מעי רגיז, יציאות מרובות לאורך היום, וטווח רחב של

קראו עוד »