במה עוסק הספר?

זהו מדריך חובה לקטנים ולגדולים שמקל עלינו להבין את עולמנו ולשפר את איכות חיינו. הסיפור עוסק במשפחה עם הורים ושתי ילדות, ומלמד עקרונות בסיסיים לחיים קלים ושמחים יותר. חיים עם כמה שפחות כעס, צער ופחד ועם הנחיות שיעזרו לקוראיו לשמור על עצמם ועל סביבתם. זהו הספר שיקנה לילדיך ערכים חשובים ביותר יחד עם כלי התמודדות עם מצבים מאתגרים ומלחיצים. 

לטיפים נוספים לריפוי ולאורח חיים בריא >>

למי מיועד הספר?

מתאים לרוב לילדים מגיל 6 עד גיל 120. 

מהם עיקרי הספר? 

כפי שכל מכשיר שקונים מגיע עם הוראות הפעלה, כך הספר מפרט עשרה נושאים שבהם נוכל לשפר את קשרינו עם הזולת ועם הסביבה, להיטיב את בריאותנו ולחיות בשלום עם עצמנו ועם עולמנו. להלן סיכום הנחיות הספר:

 

 באילו נושאים עוסק הספר? 

יחסי הורים-ילדים, ערכים חשובים להנחיל לילדים, הכרת תודה, מיגנוט שפע, הודיה מושכת עוד דברים להודות עליהם, אמונה יהודית, גמילות חסדים, גבולות ביחסים עם הזולת, אסרטיביות, מוגנות מינית, מניעת אלימות מינית בגיל הרך, סדר עדיפויות במתן עזרה, העולם כמראה מגדילה, הפוסל- במומו פוסל, אמרות חז"ל, פתגמים מהתלמוד, התמודדות עם רגשות שליליים, השפעת כעס על גופנו, כעס כגורם לחולי גופני, הערכה עצמית, התמודדות עם עלבון, הבלגה, התמודדות עם כעס, צחוק לריפוי מחלות, שחרור כעסים, כעס פוגע בכבד, סליחה, מחילה, כיצד לסלוח בקלות, צער פוגע בריאות, חרדת מבחנים, התמודדות עם חרדת מבחנים, כאבי בטן לפני מבחן, הפחתת חרדה, חרדת נטישה, פחד ללכת לאיבוד, התמודדות עם מצוקות של ילדים, התמודדות עם פחד, התמודדות עם לחץ, זהירות בדרכים, כלים מעשיים להפחתת פחד, דה-סנסיטיזציה, הקהיה שיטתית, תפילה ככלי להרגעת פחד, אורח חיים בריא, עידוד תזונה בריאה, מזון מזין, צליאק, אי סבילות לגלוטן, דגנת, נזקי ממתקים ופחמימות ריקות, מזונות מזיקים, צבעי מאכל, חומרים משמרים,  מזונות מעובדים, קרקוע (grounding), יחפנות, חשיבות השמש לבריאותנו, ויטמין D, ביו-האקינג, חיבור לטבע, הגנת הסביבה, מיחזור, שמירה על משאבי טבע, חיסכון במשאבים, קיימות, הפחתה במקור, צמצום קניות, מניעת בזבוז, אשפה בלתי מתכלה, פלסטיק מזהם, שימוש חוזר, הפחתת אשפה ביתית, תיקון מוצרים שהתקלקלו. 

 
 

עלות הספר: 78 ש"ח. ניתן לשלם ב: מזומן, פייבוקס, העברה בנקאית, ביט (באמצעות דרישת תשלום שתישלח אליך ממשולם/גרואו), פייפאל.  

 

איך נכתב הספר? 

הספר נכתב בבת אחת ביום אחד מבלי שתכננתי לכותבו, כמעט אחת עשרה שנים טרם צאתו לאור.
 
כמה חודשים קודם לכן בשנת 2011 התקשר אלי חבר קרוב ואמר שחלם שאני יושבת בתוך בית ירוק ומטפלת באנשים בלילה. השעה 02:00 בלילה ואנשים רבים מי בתור. צחקתי מהחלום שלו, כי באותה עת הייתי מרצה לפסיכולוגיה וכלל לא ידעתי שאני מיועדת להיות מטפלת. אגב, החלום הזה התגשם כולל הבית הירוק (זה צבע הקירות החיצוניים בקליניקה שלי כיום) למעט שטויות שיש בכל חלום. השטויות זה שבטח ובטח לא אטפל ב 02:00 בלילה כי יש גבולות לעבודה! שבוע לאחר מכן התקשר החבר לומר לי שחלם שהוא אומר לילדיו: "תראו, ילדים, הנה סיגי שוב בטלוויזיה" כאילו זה דבר שגרתי לגמרי. כעבור כמה שבועות החבר התקשר לבשר שחלם, שאני חותמת על ספר שכתבתי בקניון. צחקנו על זה ביחד כי אין לי שום ספר בקנה. באותה תקופה מעולם לא הופעתי בטלויזיה וגם לא טיפלתי באנשים. צחקנו ביחד על שלושת חלומותיו ההזויים. החבר היקר ביקש ממני בנימוס ובתקיפות שאצא לו מהחלומות, ושהוא מפחד לספרם לאישתו שמא תחשוד בכוונותיו… שכחתי לגמרי מענין החלומות, והמשכתי במרץ בעבודתי כמרצה בכירה לפסיכולוגיה בעיקר בצה"ל ובמסגרות לבני נוער בסיכון.  
 
בתאריך 25.1.2012 בשעות הבוקר התבטלה פגישה ביהוד (עם מר זמנה טספה בענין העצמת נוער ממוצא אתיופי), והחלטתי לרבוץ בשמש לכמה דקות על ספה בסלון. לפתע נשמע צלצול הטלפון בביתי. המתקשר היה איש בשם אבי מהוצאה לאור בת"א, ושאל אם כמרצה לפסיכולוגיה יש לי ספר להדפיס. עניתי שלא. אבי שאל האם אני חושבת לכתוב ספר, ועניתי שאיני יודעת. הודיתי לאבי על השיחה וסיימתי אותה. כשהנחתי את שפורפרת הטלפון במקומה, ניגשתי אל המחשב, ועד הערב נכתבה הטיוטה הראשונה של הספר. כלומר טיוטה ראשונה של הספר נכתבה ברצף בתוך שבע שעות.

מאז עבר הספר אלפי שינויים בעריכה, בניקוד- תודה לגב' גליה הראל, בציורים של הציירת גב'
פולינה ז'יבוב, ובאיורים של המעצבת הגרפית גב' עדי קולקובסקי. עברתי תלאות של ממש בהוצאה עצמית. הפורמט הרחב בו בחרתי לא ניתן להדפסה בכל בית דפוס, שינויים בצבעי ההדפסה לעומת המקור, וכן הלאה. כשהספר הגיע מהדפוס מיהרתי לבית הורי לתת להם עותק. למחרת אבי נפטר ☹. בעיני, זאת סגירת מעגל, שכן אבא שלי אברהם גולן ז"ל עבד שלושים ושתיים שנים בספריה העירונית נתניה, והתנדב בה כמעט עוד שני עשורים. הוא היה השומר המיתולוגי של הספריה, לכן כמעט כל תושבי נתניה הכירו אותו. במשך ארבע שנים אני עבדתי כספרנית בספריה, כשעוד היתה בבנין הישן ברח' שמואל הנציב 30 נתניה בהיותי סטודנטית לפסיכולוגיה. גם אחותי הקטנה עבדה בספריה לזמן קצר, ובתי הגדולה התנדבה בספריה. ספריה וספרים הם חלק בלתי נפרד מחיי משפחתי המורחבת מזה כמה עשורים. במהלך השבעה תרמתי לספריה העירונית נתניה עותק של ספרי לעילוי נשמת אבי ז"ל. בתמונה- אבי ז"ל ואני בחתונה.

הרצאת ד"ר דניאל מישורי בנושא ביו-האקינג בהשקת ספר הילדים "החיים- הוראות הפעלה"
 
סרטון בנושא קרקוע (Grounding, Earthing)
 

הציירת פולינה ז'יבוב מציגה ברוסית את הספר

"החיים- הוראות הפעלה"

שאת ציוריו היא ציירה

להזמנת הספר: