1. באילו ימים ושעות ניתן להגיע לטיפול? ימים א' עד ה' בין השעות 9:00 ל- 17:00, יום ו' 9:00 עד 13:00. בחורף אפשר במקרים מיוחדים להגיע במוצאי שבת כשעה אחרי צאת שבת למי שגר לא רחוק מנתניה או שעתיים אחרי צאת שבת למי שגר רחוק מאד.
 2. כמה זמן מראש כדאי להזמין טיפול? רצוי חודש כדי לקבל יום ושעה שנוחים לכם. ימי ו' כל השנה וכן מוצ"ש בתקופת החורף מאד מבוקשים וכדאי להזמין תור חודשיים מראש. מקרים דחופים כמו כאב חד בכתף שמאל, סיוטי לילה (חשד לבעיית לב), הפרעת שינה חמורה, פיברומיאלגיה, כאבי גב, כאבי ראש קשים או בעיה בעין ימין יתקבלו תוך יום-יומיים בדרך כלל.
 3. האם ניתן לשוחח קודם כדי לבדוק אם הטיפול מתאים לי? כן רק עם רינת העוזרת של סיגי בטלפון: 053-3545467 בימים א’- ה’ בין השעות 9:00 עד 17:00, ימי ו’ וערבי חג 9:00 עד 13:00. סיגי אינה משוחחת עם מטופלים עתידיים לפני הגעה לטיפול.
 4. איך קובעים תור? טלפון לקביעת תורים בלבד באמצעות SMS לא בוואטסאפ: 052-8332941 בימים א’- ה’ בין השעות 9:00 עד 17:00, ימי ו’ 9:00 עד 13:00. יש לציין את שמו המלא של המטופל ואת שם אימו המלא.
 5. לכמה טיפולים מגיעים ומהם הפרשי הזמן ביניהם? לרוב מגיעים לחמישה טיפולים. זה הממוצע. בהתחלה מגיעים לטיפול שני אחרי שבוע מהטיפול הראשון. אם נעלמות כל הבעיות החמורות מגיעים אחרי שבועיים. אחר כך כעבור עוד שבועיים ואז אחרי חודש.
 6. אני גרה באילת. האם אפשר לקבל טיפול מרחוק? כדאי לבוא לטיפול ראשון כדי שסיגי תראה אותך. יש דברים שרואה בטיפול מקרוב כמו בליטה בגב, עקמת שמעידה לרוב על רגל קצרה יותר, יש קרחות במקומות מסוימים בראש, פלולה על עפעף עליון שנראית רק כשהאדם עוצם עיניו, גלאוקומה בלתי מאובחנת, ליפומות בדיוק על מרידיאנים של כבד וטחול, או בקע טבורי לא מאובחן. בטיפול בקליניקה מקבלים גם ריבות נחמדות וחמוצים טעימים שהוכנו בעמל רב לריפוי איברים שונים. כל הטיפולים הבאים יכולים להתבצע מרחוק באותה עלות. תושבי חו"ל מטופלים מרחוק החל מטיפול ראשון. מי שיכול מגיע לביקור מולדת, מטופל בטיפול ראשון וממשיך בטיפולים מרחוק.
 7. למי הטיפול אינו מתאים? דרושים מנת משכל וזיכרון שיאפשרו את הבנת השינוי שסיגי מציעה למטופל. כמו כן, הטיפול אינו מתאים לאנשים שרוצים להמשיך לעשן כי אוהבים את זה, ולמי שאינם מסוגלים לקבל ביקורת (כמו: "אתה לוקח יותר מדי צער של אחרים ובוכה ממש בגללם") ולהשתנות בעקבותיה. הטיפול לא יועיל לטבעונים שמתעקשים להיות טבעונים ולמי שיש לו בבית כיריים אינדוקציה. מי שצורך קנביס- יש להפסיק שימוש בו לפני הגעה לטיפול. קנביס אינו מרפא מהשורש אלא מטשטש סימפטומים של מחלות מסוימות. קנביס מונע התקדמות נשמתית בתהליך הטיפול. מי שצורך קנביס פוגע לעצמו בצ'אקרת הכתר. אין טעינה של הנשמה בשנת הלילה! ראיתי מקרים של פגיעה ניכרת במוח ובלב עקב צריכת קנביס ומוצריו. ונשמרתם לנפשותיכם מאד. אותו דבר לגבי נוטלי חומרים ה"מסייעים לריכוז". מדובר בסמים מסוכנים שממה שראיתי פוגעים פגיעה רצינית בלב ובמוח. ונשמרתם לנפשותיכם מאד.
 8. באילו מחלות אינך מטפלת? ישנה מחלה שלא הצלחתי לרפא – ריבוי אישיויות – Multiple Personality Disorder (MPD). לכן איני מטפלת בה.
 9. למה הטיפול יקר? מדובר במאמץ גדול ומרוכז לאבחן ולרפא טווח גדול של מחלות. התמיכה הטלפונית נמשכת לא רק ביום שלמחרת הטיפול אלא גם חודשים אחריו. לכל טיפול נלווית תמיכה ישירה במטופל לאורך זמן אם צריך סיוע בטלפון או בדיקת של תוספים אחת לחודש גם בלי להגיע לטיפול נוסף. בנוסף יש עלות נלווית לכל צמחי המרפא שסיגי מלקטת בעצמה במקומות רחוקים כמו יער ביריה, הרי יהודה, הנגב,  הגליל ורמת הגולן. כמובן, מסתובבת לשם כך שעות בשמש בחודשי הקיץ, מטפסת על עצים, נפצעת בידיים תוך כדי קטיף משיחים קוצניים כמו צלף, מסכנת את עצמה במקום שידוע שיש בו נחשי צפע, ומבשלת חלק מצמחי המרפא במשך שעות ארוכות כדי להגיע לתוצאה הרצויה (כמו ריבת תפוזונים או אתרוגים). כמו כן משתמשת בצמחי מרפא ובתבלינים קנויים שבחלק מהם גרם אחד הוא במחיר גרם זהב כמו זעפרן בכמויות גדולות.
 10. לאן נעלמו גידול סרטני בגודל תפוז ואבני מרה? הגעתי אלייך עם אימי והיה לה גידול גדול על ריאה ימנית ו- 20 אבני מרה. בדיקות ההדמיה מראות שהכל נעלם ואמא הבריאה. לאם הם נעלמו? הגוף הוא אשליה שמראה לנפש מה לתקן. ברגע שמתקנים הגוף משתנה בהתאם ומתרפא כליל בחסדי ה'.
 11. אין לי הרבה זמן פנוי. האם אפשר לבוא לטיפול קצר מאד? לא. במיוחד לא בטיפול הראשון שבו לפעמים מגלים "הפתעות". כל טיפול ראשון נמשך שעתיים, וכל טיפול נוסף כשעה עד שעה וחצי.
 12. האם ניתן לבוא רק לאבחון ללא טיפול? לא ניתן להפריד ביניהם. תוך כדי אבחון מתרחש גם הטיפול.
 13. אם יש לי לק ג'ל בציפורניים או בנייה יקרה לקראת אירוע חשוב, האם זה מונע הגעה לטיפול? לא. ניתן לאבחן גם בלי בדיקת ציפורניים, אבל רצוי שתבואי בפעם הבאה בלי לק או ג'ל או בנייה.
 14. אני נוטלת תרופות מרשם רבות לבעיות לב, ללחץ דם לסוכרת ועוד. האם להביא אותן לטיפול הראשון? כן. נברר מה מתאים ומה לא. אחר כך ניתן להתיעץ עם הרופא לגבי תחליף לתרופות שפחות מתאימות. בחלק מהתרופות יתכן שכלל לא יהיה צורך אחרי בדיקת לחץ דם וסוכר במרפאת קופת החולים (באישור רופא).
 15. האם ניתן לעבור טיפולי פוריות במקביל לטיפול הזה? לא. נזקי ההורמונים וטיפולי הפוריות בכלל הם חמורים ופוגעים פגיעה קשה ביותר לתיקון בגוף האשה.
 16. האם ניתן לקבל טיפולים אלטרנטיביים שונים במקביל? לא. בעבר אופשרו טיפולים מכל הסוגים בבחינת "לא יועיל לא יזיק",  וכלל לא היה אכפת לי מי יזקוף לזכותו את הריפוי. מטפלים אלטרנטיביים שלא הועילו עד עתה לא יועילו לפתע פתאום, ואף עלולים להזיק לטיפול כמו במקרה של חולה עם בקע מפשעתי שקיבל הוראה ממטפליו לא לאכול אוכל מבושל, בעוד שמסיגי קיבל הנחיה ברורה לאכול לפחות פעם ביום אוכל מבושל על כיריים גז כדי לחזק את הטחול. כדי למנוע נזק מסוג זה אין לפנות למטפלים נוספים עד לסיום הטיפול של סיגי.
 17. האם ניתן לבוא במחזור? כן
 18. האם מטפלת בנשים בהריון? כן
 19. האם מטפלת בבעיות רפואיות בעוברים כמו ממצא אקוגני בלב? כן
 20. האם מטפלת בחיות מחמד? כן. טיפול בבע"ח מתבצע רק מרחוק. עלות הטיפול היא לרוב 300 ש"ח. בעלי חיים כמו ילדינו מראים לנו מה לתקן בעצמנו.
 21. האם יש טעם לבוא במצב של חולי סופני כמו סרטן בשלב 4 עם גרורות? כן. יש כמה מטופלים כאלה שנרפאו לגמרי. הם שמעו לכל ההנחיות ושמרו על המחשבות שלא יחזרו להיות שחורות. מטופלים אלה חיים עד היום חיים טובים ושמחים וללא מחלות.
 22. כדאי לבוא לטיפול עם בן/ת הזוג? כן. רצוי מאד.
 23. מי בא קודם- הורה או ילדיו? עדיפות תמיד להורה לפני ילדיו כי הוא מקור רוב הבעיות בילד. לפעמים לאחר טיפול בהורה לילד יש הטבה גדולה או אף היעלמות תסמיני המחלה.
 24. האם אפשר לבוא לטיפול עבורי עם אחד מילדי (אין לי בייביסיטר בשבילו)? אין יכולת להשגיח על ילד מאד קטן. ילד מעל גיל 5 יכול להסתדר בלי השגחה ולשחק בצעצועים בקליניקה.
 25. אבא שלי חולה מאד ולא מאמין בטיפול אלטרנטיבי. האם ניתן לטפל בו מרחוק? אין טיפול ללא הסכמה של המטופל. גם לא מרחוק.
 26. האם הגיע לטיפול אי פעם אדם בריא לגמרי? מי שבא לטיפול לא הגיע עקב שריטה שטחית, אלא סובל מזה זמן רב ממחלות קשות שהרפואה הרגילה מתקשה לטפל בהן. פעם הגיעה בחורה צעירה ויפה שאמרה שהיא בריאה ושבאה בגלל הסקרנות. במהלך האבחון הסתבר שהלב שלה על סף התקף לב (ואכן סבלה כאבים בבית החזה מדי פעם ומסיוטי לילה) ושיש לה בצקות קלות ברגליים (לרוב מעידות על כשל לבבי ו/או כלייתי), והטיפול שלה התארך מעבר למצופה.
 27. מהן המחלות הנפוצות ביותר שבהן טיפלת עד היום? ליקויי בלוטת התריס (במימדי מגיפה בעיקר בקרב נשים), לב, ריאות, עור, כבד, כליות ובעיות גב, בעיות עיכול שונות (עצירות, קנדידה וטפילי מעיים, צליאק, קרוהןריפלוקס), סוכרת, גידולים מסוגים שונים, סרטן מסוגים שונים ובדרגות חומרה שונות, מחלות תורשתיות כמו FMF (קדחת ים תיכונית משפחתית) ואהלרס-דנלוס,  הפרעות קשב וריכוז, מחלות מין ועור כולל כינים ודמודקס.
 28. מה קורה אם אחרי הטיפול אכלתי מאכל שאסור לי כמו: לחם מחיטה, חימום במיקרוגל או כפית קוטג' מחלב פרה? בהצלחה עם מערכת העיכול. סיגי לא תדע אם אכלת כפית קוטג' מחלב פרה. לעומת זאת, אם אכלת חיטה כשהיא אסורה לך (פגיעה חמורה בבלוטת התריס. לדעת ד"ר אריה אבני למשך חצי שנה מרגע האכילה) או אם חיממת ל- 10 שניות מזון במיקרוגל (פגיעה משמעותית בטחול) כן תדע. עלולה להפסיק טיפול לאור התנהגות שאינה עולה בקנה אחד עם ההנחיות הברורות שניתנו בטיפול. סיגי הפסיקה טיפול בקרובי משפחה מדרגה ראשונה שהפרו הנחיות ללא שום נקיפות מצפון. מי שאכל אחרי הטיפול בשר מתורבת או תחליפי בשר כמו "ביונד מיט" ודומיו- יופסק מיידית הטיפול בו. לא תתאפשר הפחתה הדרגתית של רעלים, אלא מניעתם לגמרי מיד אחרי הטיפול. לא תתאפשר דחייה של יישום הנחיות התזונה עד אחרי שבת/חג או אחרי חופשה במלון. כמו כן, יש להפסיק לעשן טרם ההגעה לטיפול או לפחות להבין שמיד אחריו לא תוכלו לעשן. אפילו לא סיגריה אחת. עישון הורס את תוצאות הטיפול. מי שמעשן אחרי הטיפול יחפש מטפל אחר. קחו אחריות על הבריאות שלכם או אל תבואו לטיפול.
 29. בעוד שבוע אטוס לאיטליה ורוצה ליהנות מפיצות ומפסטות. הבנתי שרוב מטופלייך מקבלים המלצה לתזונה ללא גלוטן לשבוע שאחרי טיפול ראשון.  האם כדאי לבוא לטיפול לפני הטיול? לא. בוא אחריו. בהצלחה עם נזקי ה"מזון" המזיק.
 30. האם את ממליצה על רכישת תרופות יקרות כחלק מהטיפול? לא. יש אנשים שאינם זקוקים לתוספי תזונה כלל ויש כאלה שזקוקים לכמה תוספים שעלותם הכוללת היא סבירה. למשל, לחולי צליאק המלצתי בעבר על 3 תוספי תזונה שעלותם הכוללת היא כ- 230 ש"ח. מאז שעברתי לשיטת העירויים של כמו מינרלים וויטמינים שחסרים למטופלי נדיר שממליצה על תוסף כלשהו.
 31. מה ההכשרה או ההשכלה שלך בתחום הריפוי? מי הסמיך אותך לרפא אנשים? בורא עולם ניתב אותי לתחום הזה. נא לקרוא איך הכל התחיל.
 32. אני רוצה לבוא כדי לטפל בזוגיות שלי. בעלי לא מאמין שניתן לתקן אותה. האם ניתן לבוא לטיפול בלעדיו? כן. מתוך השינוי בך עשוי להשתנות בעלך.
 33. טופלתי על ידי מטפלים אלטרנטיביים רבים ולא ראיתי תוצאות עד היום. במה טיפול שלך שונה משלהם? מטפלים אלטרנטיביים משוחחים לעיתים עם המטופל על מקור נפשי למחלה, אבל לרוב מתמקדים בפן הפיזי של המחלה כמו פתיחת חסימה של מרידיאן. לכן לפעמים יש תחושה של הקלה בסימפטומים בעת הטיפול. ואולם עד לשובו של המטופל לביתו עלולים כל התסמינים לחזור. למה? כי אין טיפול בשורש הבעיה. בטיפול שלי איני שמה פלסטר על שטף דם (להקל קצת על סימפטומים), אלא עוצרת את מקור הבעיה עם חוסם עורקים (זהו רק דימוי לפתרון בעיה מהשורש…). לדוגמה, אשה בשם לימור נפלה 4 פעמים במהלך חצי שנה, ובכל פעם שברה או נקעה גפה אחרת. היא טופלה אצל מטפל אלטרנטיבי שהקל משמעותית על כאביה, לפחות זמנית, אך לא הצליח למנוע הישנות של הנפילות. למה הדבר דומה? לאדם שהולך עם דלקת גרון לרופא משפחה, מקבל אנטיביוטיקה, ואחרי חודש שוב יש דלקת גרון, כי הבעיה לא נפתרה מהשורש הנפשי שלה (במקרה של גרון זו לרוב בעיה בביטוי) אלא טופלה רק בצורה שטחית בהיבט הפיזי. כשלימור הגיעה לסיגי היתה מאד ספקנית, אבל כבר אחרי טיפול אחד היה שיפור משמעותי בכל האיברים הפגועים, והחשוב מכל הוא שהיא הפסיקה ליפול ולהפצע והיתה מלאת שמחת חיים. כלומר הפציעה (כוללת שבר או נקע) היתה רק סימפטום לבעיה נפשית של אשמה או של קורבניות. הנה עוד דוגמה: לפצעי בגרות יש הרבה שיטות טיפול ורובן מתמקדות בעור המטופל. סיגי מתמקדת לרוב בריפוי כליות. עד היום מטופלים שהגיעו עם פצעי בגרות דיווחו שכבר למחרת רוב הפצעים נעלמו.
 34. הורדתי המון פלולות ונקודות חן בולטות מהעור. האם צריך לדווח לך על כך? ברור שכן. כל נקודה מראה מה צריך לתקן ברמה הפיזית וכמובן הנפשית. אסור להסיר למעט נקודות סרטניות.
 35. כל חיי הייתי קורבן של כולם ונמאס לי מזה. האם ניתן לעשות איתחול (ריסטארט) לחיים מאד קשים ולא נעימים ולהופכם ליפים יותר?  כן.
 36. אני יכולה לבוא לטיפול רק בלילה. האם אקבל טיפול פחות יעיל כי המטפלת עייפה? אין קשר בין מצב גופני של המטפלת לבין כמות האנרגיה המרפאת שתעבור אלייך. האנרגיה אינה תלויה במטפלת אלא בבורא עולם, שהוא כל יכול ואצלו אין מצב של עייפות.
 37. מדוע אינך פונה לקבל הכרה מהממסד הרפואי? שיבדקו בכלים מדעיים ויראו שאת מצליחה לרפא טוב יותר מכל ניתוח או תרופה. פניתי בצורה אישית פנים אל פנים לקבוצת חוקרות של פסיכולוגיה קוגניטיבית מאוניברסיטת ת"א שמתעניינות ב- ADHD שיבואו להתרשם מדרך הטיפול שלי בהפרעות קשב וריכוז. הן לא הגיעו עד היום. פניתי לרופאים שיבדקו איך אני מוציאה אבני מרה באמצעות צילום רנטגן פשוט או אולטרה סאונד לפני ואחרי הטיפול שלי. עד כה הם סרבו. הצעתי לרופא ילדים בקופת החולים לראות איך אני מורידה חום לילד בתוך פחות מרבע שעה. הוא חיפש בקהל הממתינים ילד עם חום כדי שנוכל לבדוק זאת ולא מצא. כמובן, לזכותו יאמר שניסה.
 38. מדוע אינך מוכרת על ידי קופות החולים כטיפול אלטרנטיבי שמקבל מימון לפחות חלקי מצידן? כי ברגע שיכירו בטיפול שלי כמשהו שפועל ושמרפא ב- 100% כך שהמחלה אינה חוזרת לעולם, יאלצו לסגור קופות חולים ובתי חולים, ולא יהיה צורך ב- 90% מהתרופות.
 39. בלילה הופעת לי בחלום. זה היה חלום חיובי שבו את עוזרת לי לסלק מכשולים מהדרך בה אני נוסעת. מה המשמעות? אכן, חלום חיובי בו מראים לך שניתן להסיר מכשולים ולהתפתח יפה מבחינה נשמתית. עם זאת, כל חלום עלי מצריך הגעה דחופה לטיפול. במקרה שאני חולמת על מטופל/ת אני מתקשרת בהקדם, ומוצאת זמן לטיפול לכל היותר למחרת גם בשעות לא שגרתיות כמו השכם בבוקר או מאוחר בלילה. עד היום כל המקרים האלה אכן הוכחו כדחופים וחלקם כמצילי חיים.
 40. באילו מקרים צריך להגיע לטיפול דחוף? בכל מקרה בו אני חולמת על מטופל, או שהוא חולם עלי, או שיש למטופל סיוטי לילה או כאב בכתף שמאל. לרוב כל אלה מצביעים על בעיית לב המצריכה טיפול דחוף. כמו כן, כל בעיה של: דיכאון חמור ומתמשך,הפרעת שינה חמורה, כאבי גב, כאבי ראש קשים או בעיה בעין ימיןן יתקבלו תוך יום-יומיים וללא דיחוי.
 41. הייתי אצלך בטיפול בחורף והתנצלת שכפות ידייך קפואות. למרות זאת הרגשתי שבלוטת התריס שלי מתחממת ושהכליות שלי מתבשלות. מאיפה בא החום הקורן בוודאות מידייך אם הן קרות? שאלה טובה. זו אנרגיית הריפוי של בורא עולם, והיא אינה שייכת לאיש. אני רק צינור להעברתה באמצעות כפות ידי.
 42. האם את יודעת מה יקרה בעתיד? לא. כיהודים אסור לנו לנסות לגלות עתידות.
 43. האם את משתמשת בקלפים בטיפול? כיהודיה אין אצלי ניבוי עתיד. יש קלפי תפילה שמהם לומדים על מה צריך להתפלל יותר.
 44. מה לומר לילד בן 8 לפני טיפול? איך להכינו לטיפול שלא יחשוש?  אפשר לתאר אותי כחברה שלכם וכאשה מצחיקה (מאד משתדלת להצחיק ילדים) שמרפאה אנשים באמצעות הידיים ודברים שהיא אומרת. מסבירה באמצעות הדיבור איך לתקן בעיות בגוף, למשל, כבד נפגע מכעס, וגם מניחה ידיים על הבטן של המטופל לזמן קצר וככה הוא מתרפא. בסוף הטיפול מקבלים פרס מתיבת הפרסים.
 45. מה הכי קל לרפא? ריאות. כולל גידול סרטני בגודל תפוז שבולט החוצה מריאה ימנית. אחרי 20 דקות של טיפול ודיבור עם החולה, הוא מתבקש למשש את הגידול ולא מוצא אותו. אחרי משחק מחבואים קצר כזה הוא מגיע לבדו למסקנה שהגידול נעלם.
 46. מה הכי קשה לרפא? בסדר יורד: כליות, כבד, וריד שער הכבד, כיס מרה, קיבה, תריסריון, מעי דק, מעי גס, לב, בעיות עור וציפורניים, עקמת בעמוד השידרה, בלוטת התריס. ריפוי אפשרי אבל נמשך לאורך כמה טיפולים.
 47. האם ניתן לקבל טיפול קוסמטי כמו יישור אף? לאחרונה הגיעה נערה שרצתה לעשות ניתוח ליישור אף ושאלה אם אוכל לטפל בכך. לא ידעתי אם זה אפשרי אך ניסיתי. הסתבר שהיתה בעיה פיזית באף (כייצוג לבעיית ריאות שהיתה לה). האף והריאות טופלו. כבר אחרי הטיפול הראשון האף התיישר ונראה פחות נפוח. למחרת בבוקר האף נראה עוד יותר טוב ממצבו אחרי הטיפול. מיותר לציין, שהנערה מרוצה מאד מהמראה החדש. גם הרמת חזה נפול והקטנתו אפשריים.
 48. האם את נעזרת בקריסטלים, במגנטים, בנומרולוגיה, בקלפים או בתקשור עם מלאכים? לא. מתפללת רק לבורא עולם.
 49. אני רגישה מאד לריחות ולכימיקלים. האם הקליניקה נקיה מכימיקלים נדיפים ומזיקים? כן. הסדינים והמגבות מכובסים בסודה לשתיה, אין בקליניקה חומרי ניקוי שאינם אקולוגיים, למעט הסבון הנוזלי לשטיפת ידיים שבשירותים. ניתן להשתמש במקומו בסבון טבעי משמן זית שנמצא שם.
 50. האם יש הבטחה להצלחת הטיפול? לא, כי אין קסמים, כלומר הצלחה תלויה בך! ביכולתך להשתנות נפשית ותזונתית.
 51. אם באמת אפשר לרפא סרטן וזיהומים בכזאת קלות איך יתכן שאין תור בחוץ של 20 אנשים? הטיפול נקבע מראש ואין הגעה בלי לקבוע תור. עומס בלתי אפשרי של מטופלים עלול להיות מאד מטריד למטפלת וגם למטופלים אחרים. לכן איני מפרסמת את עצמי בשום צורה למעט פוסטים שכותבת בפייסבוק. בינתיים טוב לעבוד ככה מתחת לרדאר של התקשורת ולטפל רק במי שרוצה באמת להתרפא. בעיתות עומס חריג מפנה לתלמידי האהובים שמאבחנים ושמטפלים בדיוק כמוני.
 52. האם כדאי להקליט את הטיפול? רצוי מאד. לרוב יוצאים מהטיפול וזוכרים רק חלקית מה בדיוק נאמר. כדאי להפעיל נייד על מצב טיסה ואז להקליט איתו. בידקו מראש שיש לכם אפשרות הקלטה בנייד (מקליט קול, רשמקול וכד').
 53. מאילו מילים כדאי להמנע במהלך הטיפול? חלב פרה, נס קפה, פריכיות (מכל סוג) ופצפוצי אורז (מסרטנים אפשריים ומעלים דרסטית אינסולין), מיקרוגל, שתיה מוגזת (מעלה הסתברות לאבני כליה), גלידה (פוגעת בטחול), בירה ואלכוהול, חטיפים עתירי מלח וסוכר כמו במבה, אפרופו ותפוצ'יפס. מילים גסות נוספות:  וויי. פיי. , מגברים (כי הוויי. פיי. אצלנו חלש), בלוטות', שמה תינוק במושב הקדמי ברכב (אסור), בושם, מרכך כביסה (רעלים אלרגניים), סלמון מעושן, בשר מעושן/מיושן, בשר מתורבת או תחליפי בשר כמו "ביונד מיט" ודומיו, גבינה כחולה, גבינת עובש, טופו (תוצר קלקול של סויה), גבינה טבעונית מקשיו/אגוזים/שקדים או יוגורט קוקוס טבעוני (ריבוי עובשים), חומץ בלסמי, חומץ תפוחים (מותר רק חומץ סינתטי), תוספי תזונה אופנתיים כמו: פטריות מרפא, ספירולינה, כלורלה, מורינגה, כורכום (בכמוסות), מומיו, נאטו. והנה קובץ משפטים שמטופלים אומרים ומדהימים בכל פעם מחדש: "אני נוטל מדי בוקר 10 תוספי תזונה ואח"כ יש לי סחרחורת"; "אני מטעין 2 ניידים (שלי ושל אשתי) ליד ראשי כל לילה"; "יש שקע של מזגן פועל כל הלילה צמוד לראשי במיטה"; "אני ישנה על מיטה חשמלית שמחוברת לחשמל כל הלילה". לשלושת האחרונים – בהצלחה עם כאבי ראש, הפרעות שינה, סחרחורת, בחילות, פגיעה קשה בזיכרון, הפרעות קשב וריכוז, כאבים בלתי מובנים בגוף וגם נימול.
 54. באילו מקרי חירום ניתן לסמס אחרי שעה 17:00? מקרי חירום כוללים: עיניים אדומות מאד (שטף דם בנימי העין עלול להעיד על בעיית לב); כאב באזור החזה; כאבים/נימול בזרוע שמאל או צוואר וכתף שמאל; דורבן וכן כאבי רגליים פתאומיים או קושי ללכת או לעלות במדרגות (לרוב מעידים על תקלת לב); קשיי נשימה; כאב ראש חזק עם סחרחורת, בחילה, חום גבוה וכאבי גב חזקים (חשד לדלקת קרום המוח), פריחה רחבת היקף על העור העלולה להעיד על אלרגיה קשה.