1. אין לי הרבה זמן פנוי. האם אפשר לבוא לטיפול קצר מאד? לא. במיוחד לא בטיפול הראשון שבו לפעמים מגלים "הפתעות" ולכן הוא נמשך שעתיים.
 2. האם ניתן לבוא לאבחון ללא טיפול? לא ניתן להפריד ביניהם. תוך כדי אבחון מתרחש גם הטיפול.
 3. אם יש לי לק ג'ל בציפורניים או בנייה יקרה לקראת אירוע חשוב, האם זה מונע הגעה לטיפול? לא. ניתן לאבחן גם בלי בדיקת ציפורניים, אבל תבואי בפעם הבאה בלי לק או ג'ל או בנייה.
 4. אני נוטלת תרופות מרשם רבות לבעיות לב, ללחץ דם לסוכרת ועוד. האם להביא אותן לטיפול הראשון? כן. נברר מה מתאים ומה לא. אחר כך ניתן להתיעץ עם הרופא לגבי תחליף לתרופות שפחות מתאימות. בחלק מהתרופות יתכן שכלל לא יהיה צורך אחרי בדיקת לחץ דם וסוכר במרפאת קופת החולים (באישור רופא).
 5. האם ניתן לעבור טיפולי פוריות במקביל לטיפול הזה? לא. נזקי ההורמונים וטיפולי הפוריות בכלל הם חמורים ופוגעים פגיעה קשה ביותר לתיקון בגוף האשה.
 6. האם ניתן לקבל טיפולים אלטרנטיביים שונים במקביל? לא. בעבר איפשרתי טיפולים מכל הסוגים בבחינת "לא יועיל לא יזיק",  וכלל לא היה אכפת לי מי יזקוף לזכותו את הריפוי. מטפלים אלטרנטיביים שלא הועילו עד עתה לא יועילו לפתע פתאום, ואף עלולים להזיק לטיפול כמו במקרה של חולה עם בקע מפשעתי שקיבל הוראה ממטפליו לא לאכול אוכל מבושל, בעוד שממני קיבל הנחיה ברורה לאכול לפחות פעם ביום אוכל מבושל על כיריים גז כדי לחזק את הטחול. כדי למנוע נזק מסוג זה אין לפנות למטפלים נוספים עד לסיום הטיפול שלי.
 7. האם ניתן לבוא במחזור? כן
 8. האם מטפלת בנשים בהריון? כן
 9. האם מטפלת בבעיות רפואיות בעוברים כמו ממצא אקוגני בלב? כן
 10. האם יש טעם לבוא במצב של חולי סופני כמו סרטן בשלב 4 עם גרורות? כן
 11. כדאי לבוא לטיפול עם בן/ת הזוג? כן. רצוי מאד.
 12. האם אפשר לבוא לטיפול עבורי עם אחד מילדי (אין לי בייביסיטר בשבילו)? אין יכולת להשגיח על ילד מאד קטן. ילד מעל גיל 5 יכול להסתדר בלי השגחה ולשחק בצעצועים בקליניקה.
 13. האם הגיע לטיפול אי פעם אדם בריא לגמרי? מי שבא לטיפול לא הגיע עקב שריטה שטחית, אלא סובל מזה זמן רב ממחלות קשות שהרפואה הרגילה מתקשה לטפל בהן. פעם הגיעה אלי בחורה צעירה ויפה שאמרה שהיא בריאה ושבאה בגלל הסקרנות. במהלך האבחון הסתבר שהלב שלה על סף התקף לב (ואכן סבלה כאבים בבית החזה מדי פעם ומסיוטי לילה) ושיש לה בצקות קלות ברגליים (לרוב מעידות על כשל כלייתי) והטיפול שלה התארך מעבר למצופה.
 14. מהן המחלות הנפוצות ביותר שבהן טיפלת עד היום? ליקויי בלוטת התריס (במימדי מגיפה בעיקר בקרב נשים), לב, ריאות, עור, כבד, כליות ובעיות גב, בעיות עיכול שונות (עצירות, קנדידה וטפילי מעיים, צליאק, קרוהןריפלוקס), סוכרת, גידולים מסוגים שונים, הפרעות קשב וריכוז.
 15. מה קורה אם אחרי הטיפול אכלתי מאכל שאסור לי כמו: לחם מחיטה, חימום במיקרוגל או כפית קוטג' מחלב פרה? בהצלחה עם מערכת העיכול. אני לא אדע אם אכלת כפית קוטג' מחלב פרה. לעומת זאת, אם אכלת חיטה כשהיא אסורה לך (פגיעה חמורה בבלוטת התריס. לדעת ד"ר אריה אבני למשך חצי שנה מרגע האכילה) או אם חיממת ל- 10 שניות מזון במיקרוגל (פגיעה משמעותית בטחול) כן אדע. עלולה להפסיק טיפול לאור התנהגות שאינה עולה בקנה אחד עם ההנחיות הברורות שניתנו בטיפול הקודם.
 16. בעוד שבוע אטוס לאיטליה ורוצה ליהנות מפיצות ומפסטות. הבנתי שרוב מטופלייך מקבלים המלצה לתזונה ללא גלוטן לשבוע שאחרי טיפול ראשון.  האם כדאי לבוא לטיפול לפני הטיול? לא. בוא אחריו.
 17. האם את ממליצה על רכישת תרופות יקרות כחלק מהטיפול? לא. יש אנשים שאינם זקוקים לתוספי תזונה כלל ויש כאלה שזקוקים לכמה תוספים שעלותם הכוללת היא סבירה. בדרך כלל ממליצה על 3 תוספי תזונה (במיוחד למאובחנים כחולי צליאק או כבעלי רגישות זמנית חמורה לגלוטן) שעלותם הכוללת היא 230 ש"ח.
 18. מה ההכשרה או ההשכלה שלך בתחום הריפוי? מי הסמיך אותך לרפא אנשים? בורא עולם ניתב אותי לתחום הזה. נא לקרוא איך הכל התחיל.
 19. אני רוצה לבוא כדי לטפל בזוגיות שלי. בעלי לא מאמין שניתן לתקן אותה. האם ניתן לבוא לטיפול בלעדיו? כן.
 20. טופלתי על ידי מטפלים אלטרנטיביים רבים ולא ראיתי תוצאות עד היום. במה טיפול שלך שונה מהם? מטפלים אלטרנטיביים משוחחים לעיתים עם המטופל על מקור נפשי למחלה, אבל לרוב מתמקדים בפן הפיזי של המחלה כמו פתיחת חסימה של מרידיאן. לכן לפעמים יש תחושה של הקלה בסימפטומים בעת הטיפול בם. ואולם עד לשובו של המטופל לביתו עלולים כל התסמינים לחזור. למה? כי אין טיפול בשורש הבעיה. בטיפול שלי איני שמה פלסטר על שטף דם (להקל קצת על סימפטומים) אלא עוצרת את מקור הבעיה עם חוסם עורקים (זהו רק דימוי לפתרון בעיה מהשורש…). לדוגמה, אשה בשם לימור נפלה 4 פעמים במהלך חצי שנה, ובכל פעם שברה או נקעה גפה אחרת. היא טופלה אצל מטפל אלטרנטיבי שהקל משמעותית על כאביה, לפחות זמנית, אך לא הצליח למנוע הישנות של הנפילות. למה הדבר דומה? לאדם שהולך עם דלקת גרון לרופא משפחה, מקבל אנטיביוטיקה, ואחרי חודש שוב יש דלקת גרון, כי הבעיה לא נפתרה מהשורש הנפשי שלה (במקרה של גרון זו לרוב בעיה בביטוי). כשלימור הגיעה אלי היתה מאד ספקנית, אבל כבר אחרי טיפול אחד היה שיפור משמעותי בכל האיברים הפגועים, והחשוב מכל הוא שהיא הפסיקה ליפול ולהפצע. כלומר הפציעה (כוללת שבר או נקע) היתה רק סימפטום לבעיה נפשית של אשמה. הנה עוד דוגמה: לפצעי בגרות יש הרבה שיטות טיפול ורובן מתמקדות בעור המטופל. אני מתמקדת לרוב בריפוי כליות. עד היום מטופלים שהגיעו אלי עם פצעי בגרות דיווחו שכבר למחרת רוב הפצעים נעלמו.
 21. כל חיי הייתי קורבן של כולם ונמאס לי מזה. האם ניתן לעשות איתחול (ריסטארט) לחיים מאד קשים ולא נעימים ולהופכם ליפים יותר?  כן.
 22. אני יכולה לבוא לטיפול רק בלילה. האם אקבל טיפול פחות יעיל כי המטפלת עייפה? אין קשר בין מצב גופני של המטפלת לבין כמות האנרגיה המרפאת שתעבור אלייך. האנרגיה אינה תלויה במטפלת אלא בבורא עולם, שהוא כל יכול ושאין אצלו מצב של עייפות.
 23. מדוע אינך פונה לקבל הכרה מהממסד הרפואי? שיבדקו בכלים מדעיים ויראו שאת מצליחה לרפא טוב יותר מכל ניתוח או תרופה. פניתי בצורה אישית פנים אל פנים לקבוצת חוקרות של פסיכולוגיה קוגניטיבית מאוניברסיטת ת"א שמתעניינות ב- ADHD שיבואו להתרשם מדרך הטיפול שלי בהפרעות קשב וריכוז. הן לא הגיעו עד היום. פניתי לרופאים שיבדקו איך אני מוציאה אבני מרה באמצעות צילום רנטגן פשוט או אולטרה סאונד לפני ואחרי הטיפול שלי. עד כה הם סרבו. הצעתי לרופא ילדים  בקופת החולים לראות איך אני מורידה חום לילד בתוך פחות מרבע שעה. הוא חיפש בקהל הממתינים ילד עם חום כדי שנוכל לבדוק זאת ולא מצא. כמובן, לזכותו יאמר שניסה.
 24. מדוע אינך מוכרת על ידי קופות החולים כטיפול אלטרנטיבי שמקבל מימון לפחות חלקי מצידן? כי ברגע שיכירו בטיפול שלי כמשהו שפועל ושמרפא ב- 100% כך שהמחלה אינה חוזרת לעולם, יאלצו לסגור קופות חולים ובתי חולים, ולא יהיה צורך ב- 90% מהתרופות.
 25. בלילה הופעת לי בחלום. זה היה חלום חיובי שבו את עוזרת לי לסלק מכשולים מהדרך בה אני נוסעת. מה המשמעות? אכן, חלום חיובי בו מראים לך שניתן להסיר מכשולים ולהתפתח יפה מבחינה נשמתית. יחד עם זאת, כל חלום עלי מצריך הגעה דחופה לטיפול. במקרה שאני חולמת על מטופל/ת אני מתקשרת בהקדם, ומוצאת זמן לטיפול לכל היותר למחרת גם בשעות לא שגרתיות כמו השכם בבוקר או בלילה. עד היום כל המקרים האלה אכן הוכחו כדחופים וחלקם כמצילי חיים.
 26. באילו מקרים צריך להגיע לטיפול דחוף? בכל מקרה בו אני חולמת על מטופל, או שהוא חולם עלי, או שיש למטופל סיוטי לילה או כאב בכתף שמאל. לרוב כל אלה מצביעים על בעיית לב המצריכה טיפול דחוף. כמו כן, כל בעיה של דיכאון חמור ומתמשך מצריכה טיפול ללא דיחוי.
 27. אבא שלי חולה מאד ולא מאמין בטיפול אלטרנטיבי. האם ניתן לטפל בו מרחוק? אין טיפול ללא הסכמה של המטופל. גם לא מרחוק.
 28. הייתי אצלך בטיפול בחורף והתנצלת שכפות ידייך קפואות. למרות זאת הרגשתי שבלוטת התריס שלי מתחממת ושהכליות שלי מתבשלות. מאיפה בא החום הקורן בוודאות מידייך אם הן קרות? שאלה טובה. זו אנרגיית הריפוי של בורא עולם, והיא אינה שייכת לאיש. אני רק צינור להעברתה באמצעות כפות ידי.
 29. האם את יודעת מה יקרה בעתיד? לא.
 30. מה הכי קל לרפא? ריאות. כולל גידול סרטני בגודל תפוז שבולט החוצה מריאה ימנית. אחרי 20 דקות של טיפול ודיבור עם החולה, הוא מתבקש למשש את הגידול ולא מוצא אותו. אחרי משחק מחבואים קצר כזה הוא מגיע לבדו למסקנה שהגידול נעלם.
 31. מה הכי קשה לרפא? בסדר יורד: כליות, כבד, וריד שער הכבד, כיס מרה, קיבה, תריסריון, מעי דק, מעי גס, לב, בעיות עור וציפורניים, עקמת בעמוד השידרה, התרחבות אאורטה (מפרצת באבי העורקים), בלוטת התריס. ריפוי אפשרי אבל נמשך לאורך כמה טיפולים.
 32. למי הטיפול אינו מתאים? לחולי אלצהיימר עצמאיים שמכינים בעצמם את ארוחותיהם, כי ישכחו את ההנחיות שנתתי. בנוסף, דרושה מנת משכל לפחות ממוצעת, כדי להבין את מהות השינוי שאני מציעה למטופל. לכן רוב הסיכויים שאדם בעל פיגור שכלי לא יוכל להבין. כמו כן, הטיפול אינו מתאים לאנשים שרוצים להמשיך לעשן כי אוהבים את זה, ולמי שאינם מסוגלים לקבל ביקורת (כמו: "אתה לוקח יותר מדי צער של אחרים ובוכה ממש בגללם") ולהשתנות בעקבותיה.
 33. האם ניתן לקבל טיפול קוסמטי כמו יישור אף? לאחרונה הגיעה נערה שרצתה לעשות ניתוח ליישור אף ושאלה אם אוכל לטפל בכך. לא ידעתי אם זה אפשרי אך ניסיתי. הסתבר שהיתה בעיה פיזית באף (כייצוג לבעיית ריאות שהיתה לה). האף והריאות טופלו. כבר אחרי הטיפול הראשון האף התיישר ונראה פחות נפוח. למחרת בבוקר האף נראה עוד יותר טוב ממצבו אחרי הטיפול. מיותר לציין, שהנערה מרוצה מאד מהמראה החדש.
 34. האם את נעזרת בקריסטלים, במגנטים או בקלפים? לא.
 35. אני רגישה מאד לריחות ולכימיקלים. האם הקליניקה נקיה מכימיקלים נדיפים ומזיקים? כן. הסדינים והמגבות מכובסים בסודה לשתיה, אין בקליניקה חומרי ניקוי שאינם אקולוגיים, למעט הסבון הנוזלי לשטיפת ידיים שבשירותים. ניתן להשתמש במקומו בסבון טבעי משמן זית.